Tuono...podijelite svoja iskustva

Freelancer

New member
Frend mi nudi 2003.g. sa samo 3500km, 2 neznatne ogrebotine od pada na mjestu. Zapalio sam se za motor nakon prve vožnje. Sad me zanima da li je netko imao problema s njim i kakvih, i općenito utisci ljudi koji su ga duže vozili.
 
tomee said:
kolko para hoče :misli:

aj na pp ak nečeš javno

ma kaj ne bi javno, nemam kaj skrivat...nije da se trudi prodat ga, niti ga daje u oglas:) al meni bi ga dao za 7500€, leovince, regan još skoro godinu, naprijed 1 zub manji ( to odmah vraćam jer je ovako prebolestan:)) jel mijenjan eprom i slične pizdarije, nemam blage veze
 
Ak ti se motor sviđa kupuj, još mu malo probaj izbit cjenu i gas doma, a šajbu ne diraj ovak sa jednim zubom manje je čist OK!  (y)
 
500€ MORAS skinuti.. iance si preplatio motor

a stari tuono je u odnosu na novi veoma zivcan motor... isprva ne vuce, ali ubrzo uhvati i samo zeli pobjeci ispod tebe... tako da budes mirne ruke... znam jako iskusne vozace koje je tuono isplasio na  mrtvo ime :mrgreen:

sto kaze pitbull - "mujo nis ne diraj i samo nahrani svinje!" ;)

inace heben motor! (y)
 
demza said:
500€ MORAS skinuti.. iance si preplatio motor

a stari tuono je u odnosu na novi veoma zivcan motor... isprva ne vuce, ali ubrzo uhvati i samo zeli pobjeci ispod tebe... tako da budes mirne ruke... znam jako iskusne vozace koje je tuono isplasio na  mrtvo ime :mrgreen:

sto kaze pitbull - "mujo nis ne diraj i samo nahrani svinje!" ;)

inace heben motor! (y)

Pa ono veoma živčan motor... :misli: jesi vozio ZX10R, onog prvog, od prije nekoliko godina? E to je živčan motor.

Tuono je relativno živčan. Lijepo poteže iz niskih okretaja, ali na (ako me sjećanje ne vara) 7000 o/min dobiješ dosta grub udarac nogom u dupe :mrgreen:
Naravno, na Tuonu moraš računati na okretni moment u niskim okretajima koji nije za zanemariti.

Probaj prvo po ravnici napizdekat gas...ali ne u prvoj :mrgreen: bit će ti jasno o čemu pričamo.
 
Bandit said:
Pa ono veoma živčan motor... :misli: jesi vozio ZX10R, onog prvog, od prije nekoliko godina? E to je živčan motor.

Tuono je relativno živčan. Lijepo poteže iz niskih okretaja, ali na (ako me sjećanje ne vara) 7000 o/min dobiješ dosta grub udarac nogom u dupe :mrgreen:
Naravno, na Tuonu moraš računati na okretni moment u niskim okretajima koji nije za zanemariti.

Probaj prvo po ravnici napizdekat gas...ali ne u prvoj :mrgreen: bit će ti jasno o čemu pričamo.

o udarcu u dupe i govorim :mrgreen: nakon tog udarca, ono ispod je piece of cake :D
 
demza said:
o udarcu u dupe i govorim :mrgreen: nakon tog udarca, ono ispod je piece of cake :D

Malo mi je to čudno za dvocilindraša...no kako bilo, toga se treba pripaziti...zna biti neugodno ako zaboraviš :mrgreen: :mrgreen:
 
demza said:
500€ MORAS skinuti.. iance si preplatio motor

a stari tuono je u odnosu na novi veoma zivcan motor... isprva ne vuce, ali ubrzo uhvati i samo zeli pobjeci ispod tebe... tako da budes mirne ruke... znam jako iskusne vozace koje je tuono isplasio na  mrtvo ime :mrgreen:

sto kaze pitbull - "mujo nis ne diraj i samo nahrani svinje!" ;)

inace heben motor! (y)

Ma to mi je i dobro kod tog motora, tak je nekak neobuzdan  :D  Da želim mirniji motor, ne bi Za ni prodavao...ali što se tiče cijene, nisam nigdje vidio tuono ispod 7500 sa tak malo kilometara...pazi samo 3000 to je novi novcati motor...a tak i izgleda, ako zanemarimo 2 male ogrebotine...jednu su genijalci na servisu uzrokovali kad nisu stavili distancer na nosač auspuha pa je vilica malo zagrebala po topu...druga od mjenjača koji se savinuo i malo zagrebao ramu.
 
Ajde sad još nek netko odgovori na prvobitan razlog otvaranja ove teme (y) što se tiče cijene, frend mi je, al nije lako s njim, ak spusti na 7300 mogu bit sretan :mrgreen:
 
ono što su meni rekli ljudi čije mišljenje cijenim nema se tu kaj  mislit-ak voliš dva cilindra vjeruj to je TO
 
Freelancer said:
Ma to mi je i dobro kod tog motora, tak je nekak neobuzdan  :D  Da želim mirniji motor, ne bi Za ni prodavao...ali što se tiče cijene, nisam nigdje vidio tuono ispod 7500 sa tak malo kilometara...pazi samo 3000 to je novi novcati motor...

U tome i je kvaka,zakaj prodaje novi motor???
Zato jer nema djelova za njega
Zato jer ga nema gdje servisirat,a i da ima za to su potrebni djelovi i ukoliko padne sa njega moze ga zvaoravit.
Radje preboli taj motor da nebu posle plakanja 8)
 
tomee said:
ono što su meni rekli ljudi čije mišljenje cijenim nema se tu kaj  mislit-ak voliš dva cilindra vjeruj to je TO

Sto vise cilindara to bolje

Ne kuzim ko normalan bi vozio spaceka sa dva cilindra pored M5 sa deset cilindara 8)
 
Ninja said:
U tome i je kvaka,zakaj prodaje novi motor???
Zato jer nema djelova za njega
Zato jer ga nema gdje servisirat,a i da ima za to su potrebni djelovi i ukoliko padne sa njega moze ga zvaoravit.
Radje preboli taj motor da nebu posle plakanja 8)

joke je vec objasnio situaciju i sa servisima i sa dijelovima

a kad si se vec uhvatio toga, evo ti dnevni zadatak...

odi u yamahu i naruci bilo koji dio.. pa ces vidjeti kada ces ga dobiti!
 
demza said:
joke je vec objasnio situaciju i sa servisima i sa dijelovima

a kad si se vec uhvatio toga, evo ti dnevni zadatak...

odi u yamahu i naruci bilo koji dio.. pa ces vidjeti kada ces ga dobiti!


Posto sam imao R1 i kupovao sam djelove pa znam da ovdje http://www.rivamotorsports.com/parts_finder.shtml  za bilo koju Yamahu bilo koj dio narucujem ovdje i dobijem ga za cca 3-5 radna dana DHL i bude jeftiniji za cca 20% nego kod nasih dilera



Sada imam GSXR-a pa znam da ovdje mogu dobiti bilo koj dio za bilo kojeg Suzukija
https://www.oneidasuzuki.com/store/home.php
http://www.alpha-sports.com/suzuki_parts.htm

E a sada ti budi dobar i pomogni ocajnim vlasnicima sa ostecenim/razbijenim Apriliama pa reci koju si ti imao Apriliju i daj link na kojem se moze naruciti bilo koj dio za bilo koju Aprilliu ia da dodje unutar 7 dana na kucna vrata