Tuono...podijelite svoja iskustva

http://www.apriliayorkshire.co.uk/_catalogue/partcatalogue.jsp/Catalogo=%3D3974&%255Fbikename=RSV_1000_2004-2005

www.apriliayorkshire.co.uk

za dijelove si naveo nase dilere, zato se drzi teme...

a od nasih joke i mms  (y)
 
demza said:
http://www.apriliayorkshire.co.uk/_catalogue/partcatalogue.jsp/Catalogo=%3D3974&%255Fbikename=RSV_1000_2004-2005

www.apriliayorkshire.co.uk

za dijelove si naveo nase dilere, zato se drzi teme...

pa posto se sluzim netom nije mi nikakav bauk naruciti djelove od bilo kuda koji  sta je najbolje stignu daleko brze i jeftiniji su nego kad ih se kupuje preko nasih dilera

Prema tome dabome,nedajte se zahebavat sa djelovima preko nasih dilera kad imate net i cjeli svijet je pred vama (y)
 
Ninja said:
pa posto se sluzim netom nije mi nikakav bauk naruciti djelove od bilo kuda koji  sta je najbolje stignu daleko brze i jeftiniji su nego kad ih se kupuje preko nasih dilera

Prema tome dabome,nedajte se zahebavat sa djelovima preko nasih dilera kad imate net i cjeli svijet je pred vama (y)

Potpisujem!  (y)

A kak rješavaš plaćanje  :misli:
 
Pitbull said:
Potpisujem!  (y)

A kak rješavaš plaćanje  :misli:

Japancima i po EU sa Mastercardom,Amerima sa Blue (American Expres), a u Australiju sam uplacivao na racun preko banke
 
Ninja said:
Japancima i po EU sa Mastercardom,Amerima sa Blue (American Expres), a u Australiju sam uplacivao na racun preko banke

I nemaš problema s karticama i dolaskom robe?
 
Ninja said:
Sto vise cilindara to bolje

Ne kuzim ko normalan bi vozio spaceka sa dva cilindra pored M5 sa deset cilindara 8)

Na prvo: da je to istina, već bi delali dvanaestocilindraše za motocikle. Ali nije istina pa...

A drugo: nemreš usporediti dva totalno drugačija tipa auta(motora). Mislim drugačije namjene.
Ali, kad smo već kod toga  :mrgreen:
A recimo BMW Z4 2,2i i Honda S2000?
6 cilindara vs. 4 cilindra
192 ks vs. 240 ks
2494 ccm vs. 1997 ccm
1335 kg vs. 1320 kg
235 km/h vs. 240km/h
7,0s vs. 6,2s od 0-100 km/h

 
Ninja said:
pa posto se sluzim netom nije mi nikakav bauk naruciti djelove od bilo kuda koji  sta je najbolje stignu daleko brze i jeftiniji su nego kad ih se kupuje preko nasih dilera

Prema tome dabome,nedajte se zahebavat sa djelovima preko nasih dilera kad imate net i cjeli svijet je pred vama (y)

Osobno sam neke djelove (za auto) naručivao iz Amerike...no problemos. Stižu unutar dva tjedna, plačanje mastercardom. Da nebude zabune, Honda Civic coupe je auto koji se proizvodi(o) u USA.
 
Pitbull said:
I nemaš problema s karticama i dolaskom robe?

Obavio sam preko 100 transkacija i uvjek je sve bilo u redu,naravno kupujem samo u shopovima koji su provjereni i preporuceni na spec forumima
 
Kako rješavaš carinu, s obzirom da sam i ja kupovao u njemačkoj i došlo me skuplje nego u RH kad bi naši opalili carinu, tako da sam se na kraju morao prepustit tomeeu i speed attacku (y)
 
ja kad sam narucivao neke stvarcice (nevezano za motore), posaljilac je lupio oznaku "SPECIMEN" na paket.. tako sam izbjegao carinu... slalo se iz D, ako je to bitno
 
joke said:
Kako rješavaš carinu, s obzirom da sam i ja kupovao u njemačkoj i došlo me skuplje nego u RH kad bi naši opalili carinu, tako da sam se na kraju morao prepustit tomeeu i speed attacku (y)

Carinu izbjegnem tako da mi robu nikad ne salju u originalnoj ambalazi vec u starim kutijama od cipela i umtanoj u novine (dnevni tisak),a fakturu koju mi priloze unutra nesmije prec cca 50-60 dollara

Prvi puta kad sam tako dobio robu (iz Japana djelove za Subaru) sam se bunio dok mi nisu objasnili da tako salju radi izbjegavanja carine i na taj nacin su jako popularni u zemljama treceg svijeta gdje i mi spadamo (y)


I naravno bombonjera,parfem i sl. za carinice po defultu uvek pale...
 
Možda to u vašim carinarnicama tako prolazi, ali kod nas u Splitu na pošti carinjena radi muškarac od 40 godina i 120 kg, porijeklom sa Korčule, mumlja nekim naglaskom koji nitko ne razumije i poznaje sve dijelove kao najbolji mehaničar. Uvijek mi pri nagodbi odredi cijenu koju nemogu pobiti. Jedino su mi prolazili dijelovi koji su bili oštečeni, a pri tom ne ubrajam ogrebotine kao oštečenja. Čak su mi i nakon 5-6 pošiljki sastavili zapisnik sa podacima jer sam po njihovom "Vjerovatni trgovac rabljenim dijelovima". Nisu to samo meni napravili več još nekim članovima foruma iz Splita :mrgreen: tako da nije izdvojen slučaj
U svakom slučaju u Splitu na carini za dijelove vrijedi "Non pasaran" :?
 
joke said:
Možda to u vašim carinarnicama tako prolazi, ali kod nas u Splitu na pošti carinjena radi muškarac od 40 godina i 120 kg, porijeklom sa Korčule, mumlja nekim naglaskom koji nitko ne razumije i poznaje sve dijelove kao najbolji mehaničar. Uvijek mi pri nagodbi odredi cijenu koju nemogu pobiti. Jedino su mi prolazili dijelovi koji su bili oštečeni, a pri tom ne ubrajam ogrebotine kao oštečenja. Čak su mi i nakon 5-6 pošiljki sastavili zapisnik sa podacima jer sam po njihovom "Vjerovatni trgovac rabljenim dijelovima". Nisu to samo meni napravili več još nekim članovima foruma iz Splita :mrgreen: tako da nije izdvojen slučaj
U svakom slučaju u Splitu na carini za dijelove vrijedi "Non pasaran" :?


Nemas srece... u ZG na carinskoj posti rade tri zene (Carince) koje nemaju pojma o tehnici,Motec ECU za subaru vrijedan 1500eu mi je prosao pod polovnu informaticku opremu  carina i porez 0kuna
 
E a sada ti budi dobar i pomogni ocajnim vlasnicima sa ostecenim/razbijenim Apriliama pa reci koju si ti imao Apriliju i daj link na kojem se moze naruciti bilo koj dio za bilo koju Aprilliu ia da dodje unutar 7 dana na kucna vrata
Stvarno koju si ti to apriliju imao i koje sidijelove narucio pa si ih dobio u nekom normalnom roku(pogotovo kod nasih dilera)????
bas me zanima :misli:
http://www.apriliayorkshire.co.uk/_catalogue/partcatalogue.jsp/Catalogo=%3D3974&%255Fbikename=RSV_1000_2004-2005

www.apriliayorkshire.co.uk
Preskupo i komplicirano  :palacdolje:
A sto se tice ovog tuona radi cega je i otvorena tema....
Uzmi ionako ih se puno ne prodaje(ili ih nema puno ili se ljudi tesko odvajaju od njega :wink:) cijena ti je ok ..
Za te pare neces pozalit samo pamet u glavu s njime i cvrsto drzi volan :D (y)
 
Baš suprotno, Tuono se prodaje najbolje u klasi od 1000 ccm. Ukupni bestseller je Pegaso Strada, odmah iza njega je Tuono
 
Freelancer said:
Ma to mi je i dobro kod tog motora, tak je nekak neobuzdan  :D  Da želim mirniji motor, ne bi Za ni prodavao...ali što se tiče cijene, nisam nigdje vidio tuono ispod 7500 sa tak malo kilometara...pazi samo 3000 to je novi novcati motor...a tak i izgleda, ako zanemarimo 2 male ogrebotine...jednu su genijalci na servisu uzrokovali kad nisu stavili distancer na nosač auspuha pa je vilica malo zagrebala po topu...druga od mjenjača koji se savinuo i malo zagrebao ramu.

A kak se to mjenjač savinuo? :misli:
 
joke said:
Možda to u vašim carinarnicama tako prolazi, ali kod nas u Splitu na pošti carinjena radi muškarac od 40 godina i 120 kg, porijeklom sa Korčule, mumlja nekim naglaskom koji nitko ne razumije i poznaje sve dijelove kao najbolji mehaničar. Uvijek mi pri nagodbi odredi cijenu koju nemogu pobiti. Jedino su mi prolazili dijelovi koji su bili oštečeni, a pri tom ne ubrajam ogrebotine kao oštečenja. Čak su mi i nakon 5-6 pošiljki sastavili zapisnik sa podacima jer sam po njihovom "Vjerovatni trgovac rabljenim dijelovima". Nisu to samo meni napravili več još nekim članovima foruma iz Splita :mrgreen: tako da nije izdvojen slučaj
U svakom slučaju u Splitu na carini za dijelove vrijedi "Non pasaran" :?

onda se ogrni jednim odojkom...preko ramena i suvi pršut u ruku i vidi dal bi se mogli dogovoriti ...e i nemoj zaboraviti demižonu dobrog vina  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Ninja said:
U tome i je kvaka,zakaj prodaje novi motor???
Zato jer nema djelova za njega
Zato jer ga nema gdje servisirat,a i da ima za to su potrebni djelovi i ukoliko padne sa njega moze ga zvaoravit.
Radje preboli taj motor da nebu posle plakanja 8)

Motor je odličan i vrijedi te pare!!što se tiče dijelova aprilia se ful popravila i idu brže dijelovi i ima ih vjeruj meni jer imam novog tuona i starog rsv,naručivao sam dijelove za jedan i drugi pa znam!!!sa tuonom češ biti oduševljen! (y) :peace:
 
Baš suprotno, Tuono se prodaje najbolje u klasi od 1000 ccm. Ukupni bestseller je Pegaso Strada, odmah iza njega je Tuono
O cega suprotno??????? :misli:
Uzmi ionako ih se puno ne prodaje(ili ih nema puno ili se ljudi tesko odvajaju od njega
Mislim na polovne na ovo da ih se puno ne prodaje.....znaci da se ljui tesko odvajaju :D
A i novih koliko ih ima u hr nije neka cesta pojava na cestama....ima li ih 100? :misli: