Turbo na karburatore

ti govoriš o povećanju broja zubi pogonskog zupčanika primarnog prijenosa. upravo ovdje
mbalunovic said:
neznam dal je kod uljare to moguce napraviti, al na 2T cvajama poput yamaha banshee kojoj se kubikaza dize i na cetvorostruku, se koristi trik da se poveca primar primarnog prenosa, a sekundar smanji, tako se manje redukuju okretaji, te manje "raste" momenat koji je koban u sustini za mjenjac a porastu okretaji u njemu, to na kraju rezultuje duljim prenosom koji se rjesi kracim finalnim prenosom.

nemoj sad prebacivati na mjenjač, pričao si o primarnom prijenosu ;) porast snage odnosno momenta je koban za sve elemente prijenosa, a ne samo za prve članove. i ne gleda se moment, nego obodna sila na zubu. al ti to znaš jer si dimenzionirao peterostupanjski mjenjač, i na faksu isto (makar po programu ministarstva se dimenzionira jednostupanjski reduktor, a ne mjenjačka kutija)
 
na faxu nismo cijeli nego par kao sto i sam kazes,

al primar nije tolko osjetljiv jer je robustan, i stalno je u pogonu, nema udarnih sila i sl,  a mozes ga uvijek napraviti malo sire nego tvornickijer ima mjesta. i pricao sam o povecanju primara kako bi se mjenjac rasteretio... i procitaj ponovo ovaj dio "

"tako se manje redukuju okretaji, te manje "raste" momenat koji je koban u sustini za mjenjac a porastu okretaji u njemu"
 
a ja sam rekao da za zupčanike se ne gleda moment, nego sila na zubu. al ti to znaš, jer si dimenzionirao peterostupanjski mjenjač
 
A da se vas dva nađete na kavi, umisto šta odi trolate? :mrgreen:
 
da mogli bi, uvijek seremo jedan drugom, a u sustini isto govorimo  :misli:
 
Shepa said:
Pih, za sagradit brdo, ne triba bit inžinjer, već bagerista.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

:lolcry:
 
mbalunovic said:
:palacdolje:
nista za sada sto se tice same felge, kalup je izradjen vec. al sve pare koje sam skupio su otisle na jebenu godinu faxa jer su nam promjenili da sad svi placaju, a uz to me neko... izjebao sipajuci vodu u posudicu za dvotakno ulje, pa sam se izubijao samo tako, i desnu ruku jos uvijek ne mogu bas koristiti

:shock: ovo nisam ni vidio

netko?  :mrgreen:
 
da kazem da sam na sudu zbog iste prometne  :palacdolje:
 
tema su turbo na carb :D

ulje u rezevaru
al se nasao neko "pametan" i ulio mi oko dec vode u tank a to je morao netko tko zna di je to uopce i kako doc do njega. znaci netko je to s namjerom. i po njegovo dobro se nadam da necu saznatko tko
 
nije bas moj tip motora ali cova se naradio dok je ovo sastavio to je sigurno (y)..sve usvemu zanimljivo,a nekome ce se mozda cak i svidit :mrgreen: