Univerzalan Quick Shifter

cRuNk said:
A koliko bi trebao biti okvirno?  :misli:

ovisi o motoru i okretajima, u principu od 30 - 80 ms
 
eto vidiš..meni se pokazalo najbolje u ovom rangu koji ja spomenuo  (y)

sve više,duže prekida,skosa motor..

opet,ovisi i preko čega je spojeno..
 
na ovom sukcu sa videa na mojoj elektronici postavke su bile 1-2 66ms, 2-3 65ms, 3-4 65ms, 4-5 65ms, 5-6 64ms  (y)
ovisi i o rasponu okretaja na kojima mora prebacit npr ako na 12k rpm prebaci savrseno na 4k se moze desiti da ne stigne uzubit..
ovaj moj setup radi od 3500 rpm do crvenoga  :wink: (y)
irsel svakako 8 - 16 ms mi se cini stvarno ''neistinito'' mozda se radi samo o pogresnom preracunavanju vremena ? ...  :misli: ne znam kako si ga ti napravio i sve to
spojio ali inace kad pogledas dynojet ili bazzaz svi su tu cca 50-70ms u mojem quick shifteru procesor se vrti na 16MHz i ne fula sigurno kad moze mjeriti do
1 mikro sekunde  (y) 1-2 jednom prilikom je bila na 64ms i nije uspio uzubiti bez obzira na okretaje... 
 
angelo.ma ovako sve elektronike koje samo za ulaz imaju ''prekidac'' tipa powercomander ima dvije zice za quickshifter i kad se spoje on gasi motor. Na njih bi se mogao spojiti moj senzor sa malom elektronikom onom ECU Module jer ona pretvara taj signal sa senzora na ''ima'' ili ''nema''  (y) samo je stvar u tome sto se većina motora da mapirati bez powercomandera a on nema izlaz za displej stupnja prijenosa niti opciju da se quick shifter deaktivira kod pritiska kvacila, sto se primjeti jer motor radi normalno kada sami hocete prebaciti brzinu sa kvacilom ili kada idete iz 1. u neutral  :wink: neki ce rec nepotrebno ali to je jos jedna finesa koja je objedinjena u mojem quick shifteru, a koji je k svemu jos manji od powercomandera i jednostavniji za podesavat  (y)
 
ne sumljam da je proizvod dobar  (y)
pitam jer dosta ekipe već ima dodatnu elektroniku i vjerujem da bi im bilo zanimljivo i prihvatljivo kupit samo senzor ako bi bio on-off.  (y)
 
senzor ako je on-off znaci izveden je kao prekidac ima mana  :wink: to je ono sto sam htio izbjeci jer kontakti se trose i svi pokretni dijelovi, a i sami signal kontakata nije ''cisti'' i dobiva se negativan efekt zbog tog hoda senzora sami mjenjac ima veci hod :wink:
evo kratki video na tu temu i opcenito EMP quick shifter tj njegovo podesavanje (y)  :LOL:
snimano sa mobitelom ali meni cist oke da se vidi ono bitno :mrgreen:
spojeno na brzinu preko napajanja u sobi  :mrgreen: , kad se upali napajanje on je u modu za rad i cita ulaz sa senzora, tockica na displeju signalizira da je senzor stisnut do te mjere da aktivira quick shifter, prva koja konstantno svijetli je power ok.
sad se sigurno neki pitaju cemu displeji ako koristim samo tocke  :mrgreen:
da bi se mijenjale postavke napajanje mora biti ugaseno pa se pritisne tipka SEL, upali napajanje (okrene kljuc) i pusti se tipka SEL onda quick shifter ide po redu kill-time 1-2, 2-3, 3-4, 4-5, 5-6 koji se daju svaki zasebno podesiti sa tipkom SEL se prelazi na sljedeci pa tako i na En sto oznacava Enable odnosno broj koji se ispise * 100 oznacava granicu broja okretaja ispod koje quick shifter ne radi, nakon toga je SL odnosno shift light koji moze ici do 16 000 rpm te posto su samo dva displeja iznad 9 900 upali se druga tockica koja oznacava da su stvarni okretaji * 100 sa jedinicom ispred  (y)
iza toga je Se odnosno sense tj osjetljivost senzora koja je bila na 90 pa za demonstraciju sam smanjio na 20, iza toga je nr odnosno broj impulsa po jednom krugu radilice tj paljenja smjese i na kraju GI koji sam preskocio jer nije spojen GPS pa nema smisla ali uglavnom pritiskom na + on ispise 0 pa stavite motor u neutral pa + pa on izmjeri GPS za neutral pa ispise 1. pa vi stavite motor u 1. i tako do 6.  (y)
na kraju se on vraca u mod za rad i koliko se vidi na videu, posto sam smanjio osjetljivost senzora, morao sam malo jace stisnuti da bih ga aktivirao
(kazem koliko se vidi razlika ovako preko videa) :wink: (y)

https://www.youtube.com/watch?v=Z27-URF5MPE
 
evo malo ja vodio matematiku..

da,meni pokazuje po kombinaciji switch dipova da je od 4 do 24 recimo upotrebivo..kad upogonim matematiku,dolazim na +/- 60 realnih

(y)


dakle,nemaš samo senzor za prodat,nego ide komplet?
 
Da li se moze ovo namontirati na VTR SP1 koja ima standardno upravljanje elektronikom, znaci, nema PC?
 
irsel senzor sam za sebe nazalost nebi radio ni sa kojom drugom elektronikom jedino u kombinaciji sa malom elektronikom.. 
Sredju dok god bobine rade na 12V i mjenjac nije direkt na masini znaci povezan je sa stangicom izmedu poluga na masinu 99% sam siguran da se da ugraditi bez problema  (y) (naravno koliko mogu znati ovako preko interneta o pojedinom motoru)
 
nakon male stanke novosti  :wink:
pri kraju je ajmo rec univerzalna verzija EMP quick shiftera  (y) sve karakteristike ovoga koji je testiran za motore bez senzora prijenosa ''GPS'' kao npr. R1, R6, CBR 1000RR ....
ubiti za sve motocikle koji imaju senzor bregaste sa tri zice  (y) elektronika je spremna za probu i ovaj tjedan jos rjesavam senzor na ''PULL''  :mrgreen: kada nadem motor za probu odma snimam video i stavljam ovdje  (y) (samo moram naci pokusnog kunica koji zeli qs za 2000 kn  :wink:)
 
EMP said:
nakon male stanke novosti  :wink:
pri kraju je ajmo rec univerzalna verzija EMP quick shiftera  (y) sve karakteristike ovoga koji je testiran za motore bez senzora prijenosa ''GPS'' kao npr. R1, R6, CBR 1000RR ....
ubiti za sve motocikle koji imaju senzor bregaste sa tri zice  (y) elektronika je spremna za probu i ovaj tjedan jos rjesavam senzor na ''PULL''  :mrgreen: kada nadem motor za probu odma snimam video i stavljam ovdje  (y) (samo moram naci pokusnog kunica koji zeli qs za 2000 kn  :wink:)

Pohvalno za trud uz priloženo znanje, bravo👍👍👍

prije 15-ak. god. smo izrđivali 'home made' od štop prekidača za Stojadina vjerovatno najjeftiniji quick shifter na svijetu 😂😂 i spajali ga na žice prekidača nogare... za stazu je prolazilo ok. šaltaš, a kill time traje sve dok ne digneš stopalo sa poluge mjenjača i ne zatvoriš strujni krug od mašine (svjećice)... svakodnevna upotreba je bila nezgodna...
 
Odlična tema  :paper:
 
hvala na pohvalama  (y)
senzor nisam napravio jer jos uvijek cekam tokara da mi istokari kucista..  :palacdolje:
isto tako jos sam u potrazi za potencijalnim kupcem :wink:
 
malo novosti
bio sam kod tokara i podigao kucista senzora na pola napravljena ..  :palacdolje: navodno nije moga napraviti jedan dio pa sam zamolio susjeda da mi malo pomogne oko glodalice i uz njegovu pomoc uspio sam zavrsiti kucista i k tome naucio malo raditi na glodalici (y) danas sam sklopio jedan senzor, ali nisam napravio PULL tipe vec oboje  8) (y) znaci senzor radi i PULL i PUSH na elektronici se odabere pod GL gear lever 1 za PUSH ili 2 za PULL tip senzora :LOL: za sada radi savrseno  :mrgreen: nadam se da cu uskoro naci nekoga tko zeli qs pa da sve temeljito isprobam i podesim i naravno snimim video za sve vas koji pratite ovu temu  (y)
 
ja cu uvijek bit dobrovoljac  (y) :tongue: