Uvoz motocikala poslije 01.07.2013.

Daytona said:
- moći će se uvoziti motocikli koji zadovoljavaju EURO 3 bez obzira na starost + oldtimeri koji imaju poseban pravilnik

Uf, nije obećavajuće...... :mrgreen:
 
Daytona said:
- moći će se uvoziti motocikli koji zadovoljavaju EURO 3 bez obzira na starost + oldtimeri koji imaju poseban pravilnik

ček, samo euro3?  :palacdolje:
 
Samo Euro 3.

Mate,
Možeš ovu temu premijestiti pod "Generalno o motociklima"? Možda će zanimati širi krug ljudi, a ja sam ju zabunom smjestio tamo gdje se sada nalazi.
 
Moći će se normalno uvoziti i Euro I i Euro II vozila, samo će biti nešto skuplja zbog višeg postotka oporezivanja:

TABLICA 5

Razina emisije ispušnih plinova



Euro III 5%

Euro II 10%

Euro I 15%
 
Daytona said:
- tablica umanjenja vrijednosti, nije tajna, dio je javno objavljenog Pravilnika
- najzanimljiviji će biti izvoz novih vozila
- povrat trošarine i PDVa izvozniku je moguć samo kod izvoza novih vozila (mlađa od 6 mjeseci, manje od 6.000km)
- primjedbu o tome da je u tvornici moguće proizvoditi vozila lošije kvalitete za jedno tržište, a bolje za drugo, može dati samo onaj tko nije upoznat sa procesom proizvodnje (sastavljanja) vozila i tko nikad nije posjetio ni jednu tvornici automobila, motockla,... Taj i takav neka ostane u svom uvjerenju.
- moći će se uvoziti motocikli koji zadovoljavaju EURO 3 bez obzira na starost + oldtimeri koji imaju poseban pravilnik
- nije EU baš tako naivna da čeka lukave Hrvate koji će joj od 01.07.2013. početi uvaljivati vozila sa lažiranom kilometražemo.

Imas link na pravilnik?

Po svemu sto vidim (citam), na cijenu uvoznog motora ce davanja biti do 20% u najgorem slucaju (EURO I plus jos neke djidje-midje od troskova) tak da stizu dobra vremena za one koji zele uvesti polovnjaka (y)
 
Maestral said:
Imas link na pravilnik?

Po svemu sto vidim (citam), na cijenu uvoznog motora ce davanja biti do 20% u najgorem slucaju (EURO I plus jos neke djidje-midje od troskova) tak da stizu dobra vremena za one koji zele uvesti polovnjaka (y)

20% na "koju" cijenu....

Zanima me za koliko  se to %  godišnje umanjuje vrijednost vozila...


Dakle ako je novo vozilo kod našeg uvoznika  npr 2003 koštalo 50 000 kn  kolika mu je danas vrijednost..?    Koliko mu godišnje u postotcima  pada vrijednost?
 
Piše u tablici 26% odnosno vrijednost mu je pala 74% , a u kunama sa 50.000 na 13.000 :mrgreen:
 
Sad mi već scena  u glavi...kak jedan drugog gurkaju..iii  ."ajde  ti prvi...  neću ajde ti"  :LOL: :LOL:

Btw..ja sam mlađi pa ću vama starijima dat prednost da vi prvi to istestirate  :mrgreen:
 
mate said:
Susjed, ha? :mrgreen:

I ja bi pričekao prve mačiće... :mrgreen:

Probao jednom uz brzinu od 20km/h i to mu je bilo prvi put, zadnji put i nikada više.  :LOL: On je više za gletere i ostale pripadajuće điđe miđe ali to ionako dobije gratis  :mrgreen:
 
A da svako od nas da po 100 kuna kupimo motor vani uvezemo i vučemo ga na tomboli?
Tako riješimo 2 topica i onaj o tomboli i ovaj o uvozu?
 
Daytona said:
1) Novim vozilo smatra se vozilo do 6 mjeseci starosti od dana prve registracije u inozemstvu, ili sa manje od 6.000 km. Dakle, ako je vozilo staro 3 mjeseca i ima 10.000km smatra se novim. Ako je staro 2 godine i ima 2.000km, smatra se novim. Ako je staro 6 mjeseci i jedan dan i ima 6001km smatra se rabljenim.Drugim rječima čim je jedan od dva uvjeta (li je mlađe od 6 mjeseci, ili ima manje od 6.000km) zadovoljen - vozilo se smatra novim.
Ovo je glupost...što sa vozilom koje u 5 mjeseci i 15 dana napravi 25000 km? Kako se to može smatrat novim vozilom?
Ili vozilo staro 3 godine sa 5000 km - može se smatrati novim?

No, kad malo bolje pogledam zakone iz mog faha, ovo je možda još i najmanja glupost :mrgreen:
 
Koje su to fore samo euro 3 motocikl?pa šta nije pravilo uvoza svega čega u europi ima?

valjda će se moći žaliti nekom na ovu odluku,konkretno možeš vozikat po ciijeloj europi ali ne i u HR a svi smo zajedno i isti ne znam.....

Ja sam vlasnik stranog motocikla iz 2001g. i sad ga neću moć uvest mah....
 
mate said:
Ne znam koji je topic o tomboli ali ideja je dobra. (y) :mrgreen:

U oglasniku se prošli tjedan spominjala ideja...(RSV)!