Večeras na ARTE-u - "obični" građani i buka motora

Ako je uklonjen dB killer, mislim da iskljuce dok ga ne vratis

Bit ce uklonjeno sve 🤣, ali mogu staviti dB killer ako ce im biti lakse. :mrgreen: Mada sumnjam da ce i sa dB killerom ispunjavati norme buke... Izduvne definitivno nece
 
Najjednostavnije ti je staviti onaj zvučnik od električnih automobila pa neka simulira zvuk pravog motora. Staviš svaki put neki drugi mp3 pa možeš glumiti i Ducatija kao u filmovima. Najbolje mi je kad čuješ da BMW s dva cilindra zvuči kao ninja 600 :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: esso_sa
Platis kaznu motor mozes na prikolici odvuci ili doneses ispravan auspuh pa montiras i to je vec odavno tako.
 
Bit ce uklonjeno sve 🤣, ali mogu staviti dB killer ako ce im biti lakse. :mrgreen: Mada sumnjam da ce i sa dB killerom ispunjavati norme buke... Izduvne definitivno nece


Mene i prijatelja zaustavili, takozvani prüfzug, mobilna stanica za tehnicki pregled.
Njega nista nije pitao jer je imao sve orginal, nikakve promjene na motociklu, mene na pregled, nije me pitao za papire u vezi auspuha, jer mu je bio glasan na uho, vec odmah na mjerenje zvuka i kada je mi je tehnicar izmjerio jeda dB vise nego sto pise u papirima, sto je u toleranciji, murjak mu je rekao da mi mjeri ispusne plinove. i tako svake godine, jedan ili dva puta plus redovan tehnicki pregled.
 
Platis kaznu motor mozes na prikolici odvuci ili doneses ispravan auspuh pa montiras i to je vec odavno tako.
u austriji za auspuh ne, registracijsku dozvolu u austriji uzimaju samo ako je motocikl nesiguran za vozit, potrosene kocnice preko granice, potrosene gume, ispucale gume i tako. za neodgovarajuci auspuh, naplate kaznu i salju na drzavni tehnicki.
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
u austriji za auspuh ne, registracijsku dozvolu u austriji uzimaju samo ako je motocikl nesiguran za vozit, potrosene kocnice preko granice, potrosene gume, ispucale gume i tako. za neodgovarajuci auspuh, naplate kaznu i salju na drzavni tehnicki.

A ako si stranac ? Non EU drzavljanin ?
 
Ne znam kako je kod Sredjua u D i NL sjasi s motora donesi ispravan auspuh il prikolicu i vozi motor i kaznu plati naravno
 
Sad su krenuli i Ameri zabranjivati...

https://www.motorradonline.de/ratgeber/gesetz-gegen-laerm-auspuff-new-york/

New York se mobilizira protiv bučnih buntovnika

SAD se smatra zemljom neograničenih mogućnosti – i kada je u pitanju tuning vozila. Američka država New York sada se bori protiv onih koji prouzrokuju previše buke i izriče prve kazne.

Američka država New York donijela je 29. listopada 2021. zakon protiv pretjerano glasnih ispušnih sustava na vozilima – bilo automobilima ili motociklima. Zakon o SLEEP-u - SLEEP je skraćenica od Zaustavi glasno i prekomjerno zagađenje ispušnim plinovima - koji je na snagu uvela guvernerka Kathy Hochul i odobrila oba pravna doma - strogo kažnjava manipulaciju ispušnim sustavima. Kažnjavaju se i preinake s dodatnim ispušnim sustavima koji su glasniji od originala. Svatko tko je uhvaćen s preglasnim auspuhom bit će kažnjen sa 500 dolara. Do sada je za takav prekršaj trebala biti kazna od samo 150 dolara. To će biti skuplje za one koji prodaju ili ugrađuju takve ispušne sustave. Bit će izrečena kazna od 1000 dolara.

Svi objekti i radionice koje redovito pregledavaju vozila posebno su zamoljene da provjeravaju ispušne sustave. Država prijeti da će im oduzeti inspekcijske dozvole ako inspektori budu previše labavi. Svatko tko je u roku od 18 mjeseci primijećen tri ili više puta s previše labavim testovima, ispada iz unosnog posla. Isto vrijedi i za radionice koje se često ističu po ugradnji takvog ispušnog sustava. Ovdje je u pitanju operativna dozvola.

Zakon izričito zabranjuje popularnu ugradnju zamjenskih cijevi prigušivača, ispušnih sustava s elementima prigušivača koji se mogu ukloniti i ispušnih sustava koji su glasniji od originalne opreme.

Zakonom SLEEP američka država reagira na sve veće pritužbe stanovnika o noćnim trkama i posljedičnom zagađenju bukom. U početku je fokus bio samo na automobilima, ali se povećao broj pritužbi na motocikliste. Zakon koji je sada donesen pokriva sve preglasne sudionike u prometu. Jedina iznimka su vozila proizvedena prije 1979. godine.

U veljači 2022. njujorški odjel za zaštitu okoliša (DEP) počeo je izdavati kazne za prve onečišćivače bukom. Vozač BMW-a M3 kojeg je uhvatila kamera za mjerenje buke suočio se s kaznom od 875 dolara. Svoje vozilo mora odmah predočiti na DEP ispitno mjesto i tamo pokazati odobrenu ispušnu cijev. U protivnom će doći do kazne. Ako se zanemaruje poziv za pregled vozila, prijete dalje i još veće kazne. Sustav nadzora kamere za buku bit će u probnom radu do lipnja 2022. godine. Tada će se povući bilanca. Ako je rezultat pozitivan, vjerojatno će cijelo stanje biti pokriveno odgovarajućim kamerama za zaštitu od buke.
 

Attachments

  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    219.2 KB · Views: 0
E ovdje se nebi složio sa tobom. Ne da mi dižu živce ovi što mi grme po gradu, od kafića do kafića sa otvorenim auspuhom, nego bi mu zamoto vreli auspuh oko vrata. Grmi da ti plombe ispadaju, a ide 60. Pa neideš brže ako staviš Deaka, nego ako odvrneš gas. Sva sreća takvi ne traju dugo. Il mu se kanta raspadne ili se negdje zakuca.
Kad se vozimo u grupi na turi, nitko ne vozi bez bd kilera, jer zna da svima smeta, a i njemu nakon nekog vremena bubnji u glavi.
 
  • Like
Reactions: Nino777
Ili kada prođe auto sa otvorenim prozorima, unutra drmaju zvučnici po 1000 W, što kažeš ispadaju plombe iz usta? Kako prepoznati papka, što mi u Sarajevu kažemo... (važi i za otvoren top na motoru)
 
  • Like
Reactions: DuroDu and prpa
E ovdje se nebi složio sa tobom. Ne da mi dižu živce ovi što mi grme po gradu, od kafića do kafića sa otvorenim auspuhom, nego bi mu zamoto vreli auspuh oko vrata. Grmi da ti plombe ispadaju, a ide 60. Pa neideš brže ako staviš Deaka, nego ako odvrneš gas. Sva sreća takvi ne traju dugo. Il mu se kanta raspadne ili se negdje zakuca.
Kad se vozimo u grupi na turi, nitko ne vozi bez bd kilera, jer zna da svima smeta, a i njemu nakon nekog vremena bubnji u glavi.
Tebe jebu godine a ne decibeli.
 
E ovdje se nebi složio sa tobom. Ne da mi dižu živce ovi što mi grme po gradu, od kafića do kafića sa otvorenim auspuhom, nego bi mu zamoto vreli auspuh oko vrata. Grmi da ti plombe ispadaju, a ide 60. Pa neideš brže ako staviš Deaka, nego ako odvrneš gas. Sva sreća takvi ne traju dugo. Il mu se kanta raspadne ili se negdje zakuca.
Kad se vozimo u grupi na turi, nitko ne vozi bez bd kilera, jer zna da svima smeta, a i njemu nakon nekog vremena bubnji u glavi.
nisam baš mislio kako mi ,,imputiraš,, ide i meni na kurac rondanje,naročito u zadnje vrijeme drkatori sa šatro m3 bemvejcima i nekakvim usranim auspuhima koji grme na abgasu kao da sam na Hockenheimu na dtm trkama
 
Jesus, ni auspuhe nemaju,nego ljevpro na struju,nisam ni znal za to
 
nisam ni ja dok mi jedan stari merđo s tim nije došel pred lesu , a klinci i nove igračke :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: prpa