Večeras na ARTE-u - "obični" građani i buka motora

Problem u Tirolu je sto uopce ni ne mjere nego je dovoljno da na plocici pise vise od 95db i ide kazna bez obzira sto bi mjerenjem bilo bitno manje.


Al zato u HR bi uz toleranciju od 5db bio legalan sa cak 102db na 4750rpm samo to legalno ne mogu postic ni blizu jer bi morao mijenjat grane, a takve ne postoje homologirane za cestu. Ni da vozim bez topa sa serijskim granama nebi bio na 95db (zbog "kutije" iza katalizatora u kojoj je labirint cijevi i pregrada koji jako smanjuje buku).
Al ne, nije bitna buka nego broj na plocici.
Jebeš to,šaltaj dva put nižu k po gasu
 
  • Like
Reactions: leCo
  • Haha
Reactions: chasingdog
Zolder ima mjerace buke ako uspijes zayebat serife na ulazu neces mjerace 😁
 
Evo kazu greta nasla potencijalnog jebaca...
Mozda ako je lik dobro izjebe, mozda ona bude manje nadrkana i mi se budemo mogli voziti kako treba....
 

Attachments

  • Screenshot_2021-10-02-19-16-28-537_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-02-19-16-28-537_com.android.chrome.jpg
    698.1 KB · Views: 0
Interesantno, ove godine u Alpama jedini bučni motori su bili sa Talijanskim tablicama ali je zato bila masa bučnih automobila, omjer 1 naprema 10, ali ne čujem da se itko buni protiv automobila....
Ovaj nemože ni sebi drkicu napraviti a ne nju zadovoljiti. Bit će još više frustrirana i nadrkana a onda smo gotovi
 
Evo kazu greta nasla potencijalnog jebaca...
Mozda ako je lik dobro izjebe, mozda ona bude manje nadrkana i mi se budemo mogli voziti kako treba....

Djevojka je autist, uhvatili je par pokvarenjaka i nalozili.
 
ne brinem ja za njenu budućnost dok ima tebe na svojoj strani
 
Drago mi je da sam vozio motore u pravo vrijeme, sad sam vise itako ostario i imam obitelj, bucnu travanjku pokrit i kupit tmax...al zao mi buducih generacija, morat ce atestirat i tank protector nalju( za to je alfa kriv) a motori ce im biti tisi od boxer busilice iz super goldyja 🥺🥺
 
Vidio na youtubeu da na Laguna Seca stazi stavljaju neke limove na spuh koji usmjeruju zvuk auspuha prema kotacu (lijevo) kako bi zavarali mjerenje buke koja je s desne strane staze :D

Ima i drugacijih rjesenja, ali poanta je da se buka usmjeri lijevo

1634854596624.png
 
A dali te puštaju dalje uz samo novčanu kaznu ili te isključe iz prometa?
Pa valjda te puste da se vratiš istim putem kojim si i došao, da izađeš iz područja te savezne zemlje. Nisam siguran.
 
Meni pise 94 dB, mada je po iskustvu iz prakse realnije oko 50 dB :ROFLMAO:. Ali ne mislim ostaviti tako jer stvarno ne mislim gledati kantu ispod motora i zvucati kao usisivac... Sto neko rece, planiram uzivati koliko mogu i dok nije sve otislo u PM.
Kakva su inace pravila za nas iz "trecih zemalja" kada si bucan ? Iskljuce te iz saobracaja kao tehnicki neispravnog, plati kaznu i razguli ili oboje ?
 
Last edited: