Vojno-civilne moto čizme?

svakak

Active member
Znam, u naslovi sam stavio, ne oksimoron, nego oksimorončinu :)

Daklem, preko deset godina nosim, uglavnom, čizme na nogama i u čizmama sam bio i dok nisam vozio motor. Većinom su to bile razne verzije Dr. Martens i Getta-grip cipela. Nakon što su obje tvornice svoje pogone preselile kod kosookih kvaliteta se srozala. Sada sam u potrazi za drugim dobroizgledajućim kožnim čizmama koje se dobro služe na motoru, a mogu u njima na posao.

Jedan od kandidata su britanske Steel boots, ali imaju predebel đon, što mi nikako ne odgovara (znam, zaživam). Izrađene su od debele kože, dosta izdržljive, ali preko tog đona nikako ne mogu preći.
steel-boots.jpg


Pure trash čizme odlično izgledaju, rade se u engleskoj, navodno su odlične kvalitete, ali ih nisam našao u Zagrebu.
pure%20Trash%20Stiefel.jpg


Bacio sam se u potragu i za raznim vojnim čizmama, pa sam vidio da Corcoran avijatičarske čizme odlično izgledaju, navodno su kvalitetne, ali ih nigdje nema za nabaviti, naravno govorim o Hrvatskoj
corcoran-boots-1db5d.jpg


Belleville 795 na slikama izgledaju OK, cijena je paprena 1400kn
belleville-795-01.jpg


Imate li kakve druge prijedloge, a da su čizme dobavljive u HR?
 
http://www.americanshop.hr/shop-239-obuca/cizme

Prošle godine je bio za kupiti ALTAMA model za nekih 880kn. Možda bi bilo dobro nazvati dućan i raspitati se što imaju na raspolaganju. 
 
Ja trenutno u nedostatku nosim martensice.
Nažalost niti martensice iti išta iznad ne pruža preveliku zaštitu..jedino šta drži nogu čvrstom.
Baci oko ako ti se sviđaju slične čizme poput onih prvih na "Getta grip"..imaš ih u svakom Shoe-Be-Doo-u kod nas.

http://www.pirate69streetwear.com/skinhead_boots_newandused.html
 
probaj naci Hi-TEC, dobra roba
 
Bollocks!! said:
Ja trenutno u nedostatku nosim martensice.

Ja ih nosim svakodnevno, al ne dok vozim motor. Za to imam moto cizme.  :D
 
Bollocks!! said:
Ja trenutno u nedostatku nosim martensice.
Nažalost niti martensice iti išta iznad ne pruža preveliku zaštitu..jedino šta drži nogu čvrstom.
Baci oko ako ti se sviđaju slične čizme poput onih prvih na "Getta grip"..imaš ih u svakom Shoe-Be-Doo-u kod nas.

http://www.pirate69streetwear.com/skinhead_boots_newandused.html

Trenutno nosim Getta-grip koje sam kupio prije par godina u Banja Luci, ali su se raspale. Kod nas su preskupe, pogotovo jer im je kvaliteta iznimno pala od kad se rade u Kini, a dućan u Banja Luci više ne postoji.
 
Nosija sam neko vrime Hi-Tec Magnum, niske full "koža" i visoke kombinacija "koža"/nylon (još ih imam), i mogu reć da su totalno smeće.
Neudobne, vjetro i vodopropusne, pretvrdog džona, kližu na samu pomisao vlažne podloge, totalno razočaranje.

Zadnjih par godina nosim vojne čizme (4. gardijska standard issue), hrvatski proizvod, i mogu reć da sam prezadovoljan.
Karavanu u 11. misecu su odradile bez propuštene kapi, a kad (stvarno) zahladi, obučem duple ili termo bičve, i super.
Džon bi moga bit i nijansu mekši, ali sve u svemu, čizma vridi svake kune.
A pošto san ih dobija mukte, vride bar 100 ojra.
:mrgreen:

Btw, uopće ih ne održavam, i dan danas su ka nove.
Jedino šta san minja špigete nekoliko puta, ali jbg... potrošna roba.
 
Shepa said:
Nosija sam neko vrime Hi-Tec Magnum, niske full "koža" i visoke kombinacija "koža"/nylon (još ih imam), i mogu reć da su totalno smeće.
Neudobne, vjetro i vodopropusne, pretvrdog džona, kližu na samu pomisao vlažne podloge, totalno razočaranje.

Zadnjih par godina nosim vojne čizme (4. gardijska standard issue), hrvatski proizvod, i mogu reć da sam prezadovoljan.
Karavanu u 11. misecu su odradile bez propuštene kapi, a kad (stvarno) zahladi, obučem duple ili termo bičve, i super.
Džon bi moga bit i nijansu mekši, ali sve u svemu, čizma vridi svake kune.
A pošto san ih dobija mukte, vride bar 100 ojra.
:mrgreen:

Btw, uopće ih ne održavam, i dan danas su ka nove.
Jedino šta san minja špigete nekoliko puta, ali jbg... potrošna roba.
pertle ili žniranci

jel ides vani u njima ili samo za na motor :misli: :mrgreen:
 
Shepa said:
Nosija sam neko vrime Hi-Tec Magnum, niske full "koža" i visoke kombinacija "koža"/nylon (još ih imam), i mogu reć da su totalno smeće.
Neudobne, vjetro i vodopropusne, pretvrdog džona, kližu na samu pomisao vlažne podloge, totalno razočaranje.

Zadnjih par godina nosim vojne čizme (4. gardijska standard issue), hrvatski proizvod, i mogu reć da sam prezadovoljan.
Karavanu u 11. misecu su odradile bez propuštene kapi, a kad (stvarno) zahladi, obučem duple ili termo bičve, i super.
Džon bi moga bit i nijansu mekši, ali sve u svemu, čizma vridi svake kune.
A pošto san ih dobija mukte, vride bar 100 ojra.
:mrgreen:

Btw, uopće ih ne održavam, i dan danas su ka nove.
Jedino šta san minja špigete nekoliko puta, ali jbg... potrošna roba.
sry..ja ne znam bas tocno na kakav model se to odnosi al predpostavljam...pa jer moze kakva slika:) hvala
 
Shepa said:
Nosija sam neko vrime Hi-Tec Magnum, niske full "koža" i visoke kombinacija "koža"/nylon (još ih imam), i mogu reć da su totalno smeće.
Neudobne, vjetro i vodopropusne, pretvrdog džona, kližu na samu pomisao vlažne podloge, totalno razočaranje.

Zadnjih par godina nosim vojne čizme (4. gardijska standard issue), hrvatski proizvod, i mogu reć da sam prezadovoljan.
Karavanu u 11. misecu su odradile bez propuštene kapi, a kad (stvarno) zahladi, obučem duple ili termo bičve, i super.
Džon bi moga bit i nijansu mekši, ali sve u svemu, čizma vridi svake kune.
A pošto san ih dobija mukte, vride bar 100 ojra.
:mrgreen:

Btw, uopće ih ne održavam, i dan danas su ka nove.
Jedino šta san minja špigete nekoliko puta, ali jbg... potrošna roba.

Volio bi da mogu dobaviti vojne..ali ne one stare, bile su jedne odlične tijekom služenja vojnog roka u Divuljama, onako klasične crne s kopčama sa strane..imale su žutu markicu na sredini džona. Te su mi bile odlične.
 
seki22 said:
jel ides vani u njima ili samo za na motor :misli: :mrgreen:
I jedno i drugo. Odnosno kad san na motoru, stalno ih nosim, a pošto san više-manje stalno na motoru...  :mrgreen:


Bollocks!! said:
Volio bi da mogu dobaviti vojne..ali ne one stare, bile su jedne odlične tijekom služenja vojnog roka u Divuljama, onako klasične crne s kopčama sa strane..imale su žutu markicu na sredini džona. Te su mi bile odlične.
Aaaa... te s žutom markicom su bile novije (turbo mekani džon)... ja san služija rok u onima PHČ (prva hrvatska čizma  :mrgreen:), šta su se širile u svim smjerovima, neovisno koliko bičava navučeš na nogu...  :LOL:
 
Shepa said:
I jedno i drugo. Odnosno kad san na motoru, stalno ih nosim, a pošto san više-manje stalno na motoru...  :mrgreen:

Aaaa... te s žutom markicom su bile novije (turbo mekani džon)... ja san služija rok u onima PHČ (prva hrvatska čizma  :mrgreen:), šta su se širile u svim smjerovima, neovisno koliko bičava navučeš na nogu...  :LOL:

Ma bilo je svakakvih, mene su zapale te..odlične (y)
 
luka737 said:
sry..ja ne znam bas tocno na kakav model se to odnosi al predpostavljam...pa jer moze kakva slika:) hvala
 
kad si ti bija u vojsci :misli:
ovo su turbo faking cizme
ja san ima neke ajme
 
seki22 said:
kad si ti bija u vojsci :misli:
ovo su turbo faking cizme
ja san ima neke ajme
Ma ove na sliji su ove četvrtašice šta trenutno nosim.
One u kojima san služija rok sam daaaaaavno bacija.
Ionako su bile za niku stvar.
 
Shepa said:
Ma ove na sliji su ove četvrtašice šta trenutno nosim.
One u kojima san služija rok sam daaaaaavno bacija.
Ionako su bile za niku stvar.

OVE SI MAZNUO KOLEGI NA SPAVANJU, HEHE