Vojno-civilne moto čizme?

Panama Jack, španjolska marka - proizvode se u Španjolskoj, ima ih u Peku u Zagrebu ( ne svakom, treba se potražit ), ja imam model Seargent ( 1000 kn ), već tri sezone su izgazile i dalje su kao da su jučer kupljene. Jedna od najboljih investicija u životu, a i opjevane su u Dylanovoj pjesmi ( Spanish boots of spanish leather )
Što više reći.
 
don_carlos_007 said:
Panama Jack, španjolska marka - proizvode se u Španjolskoj, ima ih u Peku u Zagrebu ( ne svakom, treba se potražit ), ja imam model Seargent ( 1000 kn ), već tri sezone su izgazile i dalje su kao da su jučer kupljene. Jedna od najboljih investicija u životu, a i opjevane su u Dylanovoj pjesmi ( Spanish boots of spanish leather )
Što više reći.
sve je to lipo ali 1000 kuna :shock:
Mislin da je odi rijec o manje vise low cost cizmama tj za malo love dobre cizme
te tvoje su dobre ali 1000 kuna.Za te pare uzmen prave moto cipele.I jos iman za cevape i pivo jedno 3,4 puta
 
HAIX su danas najbolje moguce vojne čizme,tko je bio u afganu i iraq-u zna o cem pricam jer ih  nose sve moguce privatne postrojbe,a i vecina amerikanaca
Haix čizme imaju dva broja za dužinu i za širinu

pogledat ih mozete ovdje
HAIX police-military-boots/

a naručiti preko mene na pm po  cjeni od 100-150 eura

najprodavaniji modeli
206206.jpg
108001.jpg
203101.jpg



 
Dobra tema, evo da pratim  (y)
 
Haix se proizvodi u Međimurju, u Maloj Subotici je prošle godine otvorena tvornica, a u tvorničkoj trgovini (outlet) moguće je povoljnije nabaviti određene modele 2. klase, odnosno robu s malim greškama, koja ipak ima tvorničku garanciju, cijene su od 450 do 600 kn.

040 384 950- Haix Mala Subotica
 
Dylan said:
Haix se proizvodi u Međimurju, u Maloj Subotici je prošle godine otvorena tvornica, a u tvorničkoj trgovini (outlet) moguće je povoljnije nabaviti određene modele 2. klase, odnosno robu s malim greškama, koja ipak ima tvorničku garanciju, cijene su od 450 do 600 kn.

040 384 950- Haix Mala Subotica

Odlično, evo razlog za skoknuti do tamo  (y)
 
Dylan said:
Haix se proizvodi u Međimurju, u Maloj Subotici je prošle godine otvorena tvornica, a u tvorničkoj trgovini (outlet) moguće je povoljnije nabaviti određene modele 2. klase, odnosno robu s malim greškama, koja ipak ima tvorničku garanciju, cijene su od 450 do 600 kn.

040 384 950- Haix Mala Subotica

(y)
 
GSX 1402 said:
evo dobre vojne čizme jeftino  :mrgreen:

Imao takve u 8. razredu osnovne. Marti jos nije tada bilo u HR za kupit.  :mrgreen:
I valjda ih je bilo teze za nabavit od marti (nisam imao nikog u JNA ko bi mi to nabavio)  :LOL:
 
svakak said:
Znam, u naslovi sam stavio, ne oksimoron, nego oksimorončinu :)

Daklem, preko deset godina nosim, uglavnom, čizme na nogama i u čizmama sam bio i dok nisam vozio motor. Većinom su to bile razne verzije Dr. Martens i Getta-grip cipela. Nakon što su obje tvornice svoje pogone preselile kod kosookih kvaliteta se srozala. Sada sam u potrazi za drugim dobroizgledajućim kožnim čizmama koje se dobro služe na motoru, a mogu u njima na posao.

U Martama sam proveo mladost :) no definitivno nisu prikladne za uporebu na motoru. Razlika između vojnih/planinarskih čizmi i pravih motorističkih čizmi što su prve ipak napravljene kako bi ljudi hodali u njima pa, shodno tome, zaštita gležnja nije toliko efikasna kao na poštenoj motorističkoj čizmi.

Obzirom da sam upravo kupio nove čizme, dosta sam vremena proveo tražeći pravi model i moram priznati da su me izbor i cijene ugodno iznenadili, vrlo lako se da naći modeli koji izgledaju poput normalnih, civilnih, cipela po sasvim normalnoj cijeni.
 
ZoltanBB said:
U Martama sam proveo mladost :) no definitivno nisu prikladne za uporebu na motoru. Razlika između vojnih/planinarskih čizmi i pravih motorističkih čizmi što su prve ipak napravljene kako bi ljudi hodali u njima pa, shodno tome, zaštita gležnja nije toliko efikasna kao na poštenoj motorističkoj čizmi.

Obzirom da sam upravo kupio nove čizme, dosta sam vremena proveo tražeći pravi model i moram priznati da su me izbor i cijene ugodno iznenadili, vrlo lako se da naći modeli koji izgledaju poput normalnih, civilnih, cipela po sasvim normalnoj cijeni.

O kojima se radi ako nije tajna :misli:
 
Frane said:
O kojima se radi ako nije tajna :misli:

Ja sam gledao u Louisu - Daytona čizme s poštenom, obostranom zaštitom za skočne zglobove, Gore-texom i đonom koji se sigurno neće klizati na mokroj podlozi se mogu naći već od 135,- EUR. Po meni, to je sasvim OK cijena, pogotovo kad pogledaš tko je proizvođač i koja tehnologija je korištena.

S druge strane, izgledaju skroz "civilno" i ničim ne daju naslutiti da se radi o motorističkim čizmama.
 
a da netko predlozi vojsci i murji da se mjenjaju s bikerima za cizme pa umjesto vojno-policijskih cizama koriste moto cizme,

:misli:

 
ZoltanBB said:
Ja sam gledao u Louisu - Daytona čizme s poštenom, obostranom zaštitom za skočne zglobove, Gore-texom i đonom koji se sigurno neće klizati na mokroj podlozi se mogu naći već od 135,- EUR. Po meni, to je sasvim OK cijena, pogotovo kad pogledaš tko je proizvođač i koja tehnologija je korištena.

S druge strane, izgledaju skroz "civilno" i ničim ne daju naslutiti da se radi o motorističkim čizmama.

Daytona je izvanredan proizvođač, znaš li ima li ih gdje u HR?
 
don_carlos_007 said:
Daytona je izvanredan proizvođač, znaš li ima li ih gdje u HR?

Na zalost, nisam cuo da su zastupljeni u HR.

Probao sam neke njihove modele i mogu reci da su itekako udobni i, sto je najvaznije, brojevi odgovaraju "civilnoj" obuci: i normalne cipele i Daytona mi pasu broj 42.
 
PetarXTR said:
Nema ništa od tih "pola pola" za enduro sidi crossfire i ništa drugo.

Za enduro ne bih niti uzimao "pola-pola" modele.

Eto, prije par tjedana sam se obnovio s novim TCX Infinity čizmama koje su, kao, napravljene za "dual-sport" vožnju, cestama i makadamom. Zaštita gležnja i potkoljenice se čini solidnom, đon se čini također dobar. Dakle, solidno će poslužiti za vožnju u dvoje.

Za pravu vožnju u obzir dolaze samo prave enduro čizme. :)