vožnja u formaciji na cestama u RH

Prije par godina sam postavio pitanje u slicnu temu i zavrsilo je zakljucavanjem iste od strane admina :D
Uglavnom: sa motorom kad naletim na te "formacije", kolone, grupice, kaj vec... prestignem onak ne agresivno da se ne poplase... problem je kad sam s autom, ili kao npr prosle godine sa sleperom od 40 tona a gori mi svaka minuta da ne popusim vikend van Hr.
Pitanje je, kako prestici takvu formaciju koja se vozi sporo po cesti a da to bude na siguran nacin? Da im trubim? Blicam? Jel je netko od njih mozda zaduzen da prati promet iza i signalizira ostalima da se maknu ili kaj?
 
alpine said:
Kako je ovaj isprid uspija past??  :misli:

:neznam: uplašio se "bezizlazne" situacije, kolega naprijed koči, auto na
njihovoj traci, pa stisnuo obje, ali mu zadnja blokala i nije se uspio održati,
dok se ovaj iza izvukao  8) iz još većeg sranja, jer je vjerojatno puno
staloženiji, a dobro; i malo sreće je imao (y)
 
Foggy said:
Prije par godina sam postavio pitanje u slicnu temu i zavrsilo je zakljucavanjem iste od strane admina :D
Uglavnom: sa motorom kad naletim na te "formacije", kolone, grupice, kaj vec... prestignem onak ne agresivno da se ne poplase... problem je kad sam s autom, ili kao npr prosle godine sa sleperom od 40 tona a gori mi svaka minuta da ne popusim vikend van Hr.
Pitanje je, kako prestici takvu formaciju koja se vozi sporo po cesti a da to bude na siguran nacin? Da im trubim? Blicam? Jel je netko od njih mozda zaduzen da prati promet iza i signalizira ostalima da se maknu ili kaj?

:LOL: oni su jedno tijelo i ne razdvajaju se lako  :mrgreen: :LOL:
 
DADO+ said:
:LOL: oni su jedno tijelo i ne razdvajaju se lako  :mrgreen: :LOL:
Pa eto, tocno to me muci... s autom od nekih 120ks nema sanse u komadu preci 10 motora, a ubaciti se medu njih je opasno. Sa sleperom da ni ne spominjem. U novine bi me dali :D
Zato pitam, mozda postoji neka caka da signaliziras tail gunneru, pa on obavijesti road captaina pa se maknu ili nekaj...
 
valjda imaš dobru sirenu na šlepu, kad je stisneš :LOL:
 
prpa said:
valjda imaš dobru sirenu na šlepu, kad je stisneš :LOL:

Pa da, ali ta ekipa u formacijama mi cesto djeluju kao preplasene srne pa me strah reakcije ako legnem na trubu... da se ne pobacaju u grmlje ili nekaj :D
 
Foggy said:
Pa da, ali ta ekipa u formacijama mi cesto djeluju kao preplasene srne pa me strah reakcije ako legnem na trubu... da se ne pobacaju u grmlje ili nekaj :D

Onda znaš šta trebaš, GoPro. :mrgreen:
 
Foggy said:
Pa da, ali ta ekipa u formacijama mi cesto djeluju kao preplasene srne pa me strah reakcije ako legnem na trubu... da se ne pobacaju u grmlje ili nekaj :D

Kakav si ti to bajker kada ne poštuješ bajkerski kod i kolege bajkere  :palacdolje:
 
Cvitak said:
Kakav si ti to bajker kada ne poštuješ bajkerski kod i kolege bajkere  :palacdolje:

on nije bajker... on je divljak :palacdolje:
 
Jedino kaj je teze proc od kolone bajkera je Cvitak sa tim sirokim volanom :D
 
Uglavnom, ti kao šleper ne smiješ ići brzo, ako u kojem slučaju kolege bajkeri idu dosta sporo (čoperaši) onda bi se oni trebali malo maknuti u stranu kao biciklisti . Čudno da se ti nalaziš u takvoj situaciji .
 
naj se srdit, al ima cesta i šlepera kojima se brže vozi i po propisu ;)
što se tiče biciklista , mi smo vraćajući se iz Pule, na jednom usponu u desnom zavoju, naletili na krdo biciklista, stranaca, baš krdo, jer je njih 15 odlučilo malo međusobno popričati i raširili se ko Begovi, dobro da si nisu objesili table "mi smo čunjevi "  :evil:
 
Najdraže mi je "oglođat" formaciju, bokun po bokun sve do face na vriju, kojemu lagano udren pozz desnon šakon, ala "same gas" sine...
 
Foggy said:
Jedino kaj je teze proc od kolone bajkera je Cvitak sa tim sirokim volanom :D

Bi volio da me možeš proći?  :mrgreen:
 
pa dobro, yebemu miša, zašto ja zadnji saznam ( a dobro, istina nisam bio doma, SB)

kad se spička neka velika R formacija  :?


yebale vas formacije (y)

aj' bitno je da je živa glava i brz oporavak želim  8)