XJR 1200/1300

ima pravo prva ugradnja guma je bitno lošija od onih koje kupiš naknadno-kako u moto tako i u auto industriji
 
High 46 said:
zašto ne  :misli:
frend imao bridgestone i stavio michelin pilot power 2 ct,onako čisto da proba i kaže da ne mjenja firmu više.Ja sam probao vozit i mogu reći da je super (y)
mislim da je ipak najbitnije kako se ti kao vozač osjećaš sa nekom gumom  :misli:
To je meka guma za nas tezak motor, 4000 km više je nece biti
 
Čuj bum probal, to da je brzo nebu mi je dosta ljudi reklo , pa i nije neki baš preveliki problem u pol ljeta promjenit i stavit natrag Bridgeston , onda bu valjda bolje (nove mislim) od prve ugradnje s kojim baš i nisam prezadovoljan , nekak se nisam full sigurno osječal : dosta često mi je pustila zadnja na izlazu (mislim na agresivnije po gasu) to se ne vidi izrazito ali se dosta osječa .
 
Krama said:
dosta često mi je pustila zadnja na izlazu (mislim na agresivnije po gasu)

Uz kamionski moment tvog motora to mi je nekak normalno ak naglo otvoriš gas i mislim da bi svaka guma popustila
 
i meni je dosao kraj gumama pa sam u maloj dilemi sto stavit.
Mislim da ovu snagu motora TREBA guma koja se brzo trosi vjerovatno takva i dobro prijanja za asfalt.E sad koja je to :misli:
 
GSX 1402 said:
guma koja se brzo troši na teškim motorima sa velikim okretnim momentom je mrtva nakon 2-3 tisuće :misli:
Upravo tako provano i sa avonom,michelinom
 
U svakom slučaju bum sad stavil taj michelin pilot power , pa se bu pokazalo kak stvari stoje vrlo brzo (čim malo zatopli) .
Zainteresirale su me jer sam čital nekakve testove da motor s njima agilno ponire u zavoj a i po preporuci jako dobro drže na mokrom .
Kad ih zdrapam idu ponovo Bridgestone jer me jako interesira pojava da su tvornička ugradnja i kupovne razlika nebo i zemlja.
GSX 1402 ! ako te interesira možemo se dogovorit da probaš ( ipak je velika razlika s akrapom i tvornički - bi se iznenadil koliko je težak jedan top na K5 kaj sam ga skinul ) a i brijem da bu michelin puno ljepše držal.
 
Krama said:
U svakom slučaju bum sad stavil taj michelin pilot power , pa se bu pokazalo kak stvari stoje vrlo brzo (čim malo zatopli) .
Zainteresirale su me jer sam čital nekakve testove da motor s njima agilno ponire u zavoj a i po preporuci jako dobro drže na mokrom .
Kad ih zdrapam idu ponovo Bridgestone jer me jako interesira pojava da su tvornička ugradnja i kupovne razlika nebo i zemlja.
GSX 1402 ! ako te interesira možemo se dogovorit da probaš ( ipak je velika razlika s akrapom i tvornički - bi se iznenadil koliko je težak jedan top na K5 kaj sam ga skinul ) a i brijem da bu michelin puno ljepše držal.

sad će ispasti da reklamiram,ali...
power-ke (obične ,ne ct) imam na cbr-ki i na fazerici i  sa njima sam prezadovoljan.Inače ovo su prve michelinke koje sam stavio na motor.Probavao sam svašta stavljati i osjećaj sigurnosti koje mi pružaju one nisam još imao ni sa jednom gumom.Ne znam,to je moje mišljenje sa kojim će se netko složiti a netko ne.Najbolje da ti sam procijeniš  (y)
 
poslije 12000km na prvim Dunlopicama vozim 2000km Metzeler. Nebo i zemlja. Puno bolje pada u zavoj, puno više drže, pašu mi samo tak. Michelinke je popljuvala Tea, nisu joj nikak pasale.
 
vjerovatno svak od nas mora provati nekoliko raznih guma,iako je nelogicno da neka guma nekome odgovara a nekome ne odgovara.
Na mome su metzeler ali kad sam kupio motor bile su vec u losem stanju tako da ne mogu se po njima mjerit.Slijedece ce biti michelin pas cemo vidjet.Nadam se Tea nije u pravu :jesus:
 
pricajte vi sta hocete,i stavljajte sta hocete,al ja STOJIM kraj tvrdnje da pilot power za xjra ne valja.
tj za mene i mog xjra. do tocke da sam razmisljala koji je qrac i dal cu morat amortizer volana stavljat. jer se nisam po cesti od samobora do svete nedelje mogla normalno vozit, izbijalo mi volan iz ruku.
vjerojatna razlika je u tome da je moja prednja vilica puno tvrdja i osjetljivija na ta sranja, a drugi fuzici i volan su pomakli polozaj vozaca dosta prema naprijed,vise prema sportskim motorima.

prije pilot powera sam vozila pilot race, za koji ce se mnogi vozaci sloziti da je najbolja michelinova guma dosad. nazalost ne proizvodi se vise (jer nikad nikad nebi nest drugo stavila inace).
kad sam maknula power i stavila metzeler m3 trzajeva je nestalo, sve funkcionira savrseno.
pa vi meni recite koji je problem bio  :jesus:
 
Tea said:
pa vi meni recite koji je problem bio  :jesus:

Po ovom opisu izgleda da je kotač bio u nekom debalansu, koji
je ponovnim skidanjem i stavljanjem druge gume otklonjen. Ili
je sama guma bila u debalansu pa je proizvodila neke vibracije i trzaje.
 
Tea said:
pricajte vi sta hocete,i stavljajte sta hocete,al ja STOJIM kraj tvrdnje da pilot power za xjra ne valja.
tj za mene i mog xjra. do tocke da sam razmisljala koji je qrac i dal cu morat amortizer volana stavljat. jer se nisam po cesti od samobora do svete nedelje mogla normalno vozit, izbijalo mi volan iz ruku.
vjerojatna razlika je u tome da je moja prednja vilica puno tvrdja i osjetljivija na ta sranja, a drugi fuzici i volan su pomakli polozaj vozaca dosta prema naprijed,vise prema sportskim motorima.

prije pilot powera sam vozila pilot race, za koji ce se mnogi vozaci sloziti da je najbolja michelinova guma dosad. nazalost ne proizvodi se vise (jer nikad nikad nebi nest drugo stavila inace).
kad sam maknula power i stavila metzeler m3 trzajeva je nestalo, sve funkcionira savrseno.
pa vi meni recite koji je problem bio  :jesus:

nemam pojma šta bi ti odgovorio jer je ova koju sam ja vozio na powericama bila mirna ko bubica a nije da sam je milovao  :misli:
taj problem sa trešnjom i izbijanjem iz ruku je tip imao na tdm-ki sa danlopicom (ne znam broj) ,otišao kod prodavača i ovaj mu je zamjenio gumu jer su imale neku teh.grešku  :misli:
 
Danas sam stavio nove gume Michelin pilot-power (napred 2,3bar i iza 2,7bar) motor je ko curica i nikakvih vibracija nema , poteral sam ga do 200kn/h nisam više jer je ipak hladno za popizdit .
Mogu za prvi put reč samo sve najbolje -kao da sam sel na hornet 900 , pada u zavoje milina jedna , grebe na hladnoči ko da je ljeto , ne osjeti se puno niti na crtama zebri i slično .
Koliko bu situacija trajala bumo vidli (to jest za koliko bu ih satral). 
 
tea kad stavim gume javim ti rezultat.
vijelo kako se cuje s tim prosirenim krajevima uspuha?
 
moze, ajd bas me zanima, moje tople zelje da budu tebi dobre  (y)

@AnteK - fino jednostavno logicno razmisljanje  (y), mada sam dala rebalansirati sve skupa i opet isto. moguce da je bila greska na gumi,nazalost sad nema vise provjere, osla u smece.
 
lyma said:
tea kad stavim gume javim ti rezultat.
vijelo kako se cuje s tim prosirenim krajevima uspuha?
Prva liga taman da nije ko usisavac;unutra ti treba biti 10cm to sam skinuo sa neke stranice o preradi orginalnog auspuha (y)