YAMAHA FZ1 N/S - od 2006 (General Topic)

Rivi said:
Pa to san i ja reka. Ali čovjeku je gušt, pa neka se veseli. Protiv nečijeg gušta nema argumenata!!!
Tak je Rivi.  (y)
I meni je gušt pa sam si ga uzeo i nisam požalio! Još sljedi skraćivanje prijenosa tako da bude još življi!  :bicikler:  :mrgreen:

miro said:
Slabo vuče od niskih za svoju kubikažu i dosta troši.
Što se niskih okretaja tiče tu se vidi da mu pogonski agregat potječe sa sportaša isto kao i raspored brzina. Jer duga prva brzina (oko 140km/h) a sve ostale jako gusto složene su čista racing konfiguracija brzina. Već sam puno puta rekao kako treba kratiti prijenos jer sa ovim može teoretski potegnuti 295 km/h, za što jedan naked definitivno nije namjenjen.

Baš moram iskopati kolko teoretski može potegnuti Z1000 ali mislim da sam na onoj slici što je netko stavio neki dan vidio na satu 277 i okretaje u crvenom (sad je pitanje u kojoj je brzini bio).

A potrošnja ovisi kako voziš. U moto Pulsu su napisali preko 11L. Meni je trošio kada sam ga kupio i vozio za Zadar u prosjeku 6.5L otvorene vožnje (ne penzionerske nego onako normalne vožnje, autocesta 150-180 a otovreno oko 130km/h). Po magistrali kada ga ganjam malo žešće troši do 8L, a po gradu je isto na 8. Po meni nije puno, možda ajd 1L više već neki drugi.
 
Evo našao sam za Z1000, pri 11 000 o/min gdje mu je crveno mu je u šestoj brzini 264km/h. To je po meni dobro složen prijenos što se uostalom može vidjeti i na usporednom testu ubrzanja. Z1000 sa 20ks manje ima na 1/4 milje 0.3sec bolje vrijeme od FZ1.

FZ-u bi za krajnju brzinu od 266km/h trebao zub manje naprijed i dva više iza, a nakon toga ga treba probati da li slabo vuče iz nižih okretaja.
 
Relativan je pojam "slabo". I opet, relativan je u odnosu s čim se uspoređuje.
A šta se tiče potrošnje, meni su rekli da ne znam vozit kad sam napisao da mi troši cca 8L.
 
Tak je, ako ga usporediš sa dvocilindrašem normalno da je slabo.
Malo mi je čudno za tvoj. Sjećam se da sam u Moto Pulsu čitao test i da je potrošnja bila oko 5.5-6L što me jako iznenadilo s obzirom da je to ipak 1000ccm i to još i karburatori.
 
sa čime se vi opterećujete...troši onoliko koliko treba,odn. onoliko kako ga voziš..i tko te pita...ideeeeeeeeeeeee  (y)
 
Ma koga još zanima potrošnja, ubrzanje kad ima bike 150 ks :mrgreen:
Logički bike sa 150 ks mora nešto i potrošiti a vjerovatno ima i solidno ubrzanje i nema panike (y)
Kome je potrošnja i previše konjića problem ima izbora :jesus: kastoma ima na pretek i troše od 3,5 l poa do 6 l i ne gužvaju asvalt pa :piva:
Meni osobno kao što sam već i napisao FZ1N odgovara savršeno, pun je snage, ovjes i kočnice savršene, mojoj boljoj polovici i meni je vožnja ugodna i predivna mi je koncepcija i izgled bika :slinavac: :love10:
Ja sam 100% zadovoljan i to je najvažnije!!!

Medo da te priupitam, onaj tvoj vizirić je nešto veći tj. viši nego oriđiđi il me to moje oči varaju i gdje si ga hapijo i koliko cepa?
Oriđiđi je cca 700-tinjak kn ako se ne varam.
 
Onaj original se ne može nazvati vizirom, to ti je kao da usporediš tange i bokserice :)mrgreen:).

Moj je Barracuda: http://www.barracudamoto.it/DettaglioProdotto.aspx?IDP=889&CAT=45&LANG=EN i kupljen je u Trstu na akciji za 100€ (http://www.burn-out.it/) a inače je 109€.

Evo samo za usporedbu originalni i Barracuda.

U ponudi su ti još (za one koje znam da su ih izbacili) od Givi-a, Ermax-a i Puig-a.
 
Kad uvatin vrimena, slikat ću ja svoj vizir. Vizir od X9 se može sakrit iza njega. :mrgreen:
 
Medo veliko hvala na informacijama i kad se srtnemo častim te pivom...ma šta pivom, dvije, četiri :wink: možemo i Rivia zvat ako pije pifo :jesus:

BTW Rivi, malo sam razmišljao i zakljućio da je moj FZ-ac ipak za mrvicu ljepši i nije da se hvalin ali tek tako...ono...da zanaš :jesus: :D
 
RS-Streetfighter said:
Medo veliko hvala na informacijama i kad se srtnemo častim te pivom...ma šta pivom, dvije, četiri :wink: možemo i Rivia zvat ako pije pifo :jesus:

BTW Rivi, malo sam razmišljao i zakljućio da je moj FZ-ac ipak za mrvicu ljepši i nije da se hvalin ali tek tako...ono...da zanaš :jesus: :D

Pa ka' da san ja ikad reka' da mi je nova Feza ružan motor??? Samo više volim s maskom, nego bez, ali je meni isto zmaj. (y)
 
Evo, problem struganja nogarima u zavoju riješen. Stavio sam nogostupe kraće za oko 1.5cm i uvelike tanje od originala a i nemaju onaj pipak. Vjerujem da to bude dosta.  :)
 
Medo said:
Evo, problem struganja nogarima u zavoju riješen. Stavio sam nogostupe kraće za oko 1.5cm i uvelike tanje od originala a i nemaju onaj pipak. Vjerujem da to bude dosta.  :)

cijena? di si kupio? ima zlatnih?
 
201kn oba, Yamaha servis u Zadru, imali su još plavi.

Ali nisu original za Yamahu već su neki univerzalni pa sam ih morao pobrusiti da bi stali. I trebao sam napraviti male distance da budu pod pravim kutem (onako bi visile malo prema gore). Također su napravljeni iz dva dijela tako da se okrugli dio našarafi na onaj nosač. Naravno kada se našarafi da ne stoji onaj odrezani dio prema dole pa sam morao uzeti bakrene podloške i pobrusiti ih na točnu debljinu da bi to stajalo kak spada.

Sve u svemu dosta posla ali sam ih jeftino dobio (valjda ih nitko nije htio kupiti jer ne pašu original pa su skinuli cijenu), a uopće ih nisam planirao kupiti već je igrom slučaja tako ispalo. Naručio sam lijevi fuzić od R6 2003 jer sam imao desni koji mi je ostao od moje R6. I fuzić je stigao ali je 1cm duži, tj. isti je kao na novoj R6 i R1. A lik ga je naručio pod pravim brojem tako da više nismo znali šta da naručimo pa da dobijemo taj koji meni treba pa sam slučajno vidio ove i kupio.
 
Medo said:
(onako bi visile malo prema gore)

visile prema gore :misli:

ti si jedan od onih koji guraju štrik (konop) a ne vucu ga :mrgreen:


znaci da moze ponekad i stajat na dole :mrgreen:
 
Ma krivo sam napisao, mislio sam kako sam ih morao dignuti prema gore a pisao sam kako su visile.

Dakle, visile su prema dole! :mrgreen:

Evo to su točno ove: http://www.bikeit.co.uk/accessories_product.asp?ID=33
 
Crni s akrapima je fakat bolesnica :slinavac: :slinavac: :slinavac: :slinavac: :slinavac: , kod fazera 600 s oklopima mi je pun kur... ljepši, ali kod 1000 nema dvojbe, naked je jednostavno prebolestan, žuto crni viđam skoro svaki dan pored velesajma pa aveniji dubrovnik, i fakat je odličan, al nisma još vidio ful crni do sada  (y) (y)
 
Medo said:
Onaj original se ne može nazvati vizirom, to ti je kao da usporediš tange i bokserice :)mrgreen:).

Moj je Barracuda: http://www.barracudamoto.it/DettaglioProdotto.aspx?IDP=889&CAT=45&LANG=EN i kupljen je u Trstu na akciji za 100€ (http://www.burn-out.it/) a inače je 109€.

Evo samo za usporedbu originalni i Barracuda.

U ponudi su ti još (za one koje znam da su ih izbacili) od Givi-a, Ermax-a i Puig-a.
Kolko si uspio smanjit vjetar s njime??
 
Medo majstore, visilo prema gore ili stajalo prema dole tako svejedno i nevažno, tko želi razumijet će (y)

Nego, sad si me sjetio ja moram takve nove imat negdje u radioni jer sam ih planirao stavit na streeta(kawu), i znam da su imale drugi kut ležanja i tanju bazu pa sam odustao od ugradnje.
No na FZ-a će možda i pasat uz male prepravke  slične tvojima (y)

BTW dao sam istokariti vlastito izdizajnirane, u 2 i pol minute nosače zadnjeg standera (nosača), u originalu dođu preko 250 kn a mene je sa prokom inbus vidama došlo 55 kn. :mrgreen: