Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Padaju mi na pamet;

- prezategnut lanac
- ležaj kotača
- namotaji (znaju "prozujat" na ovim mašinama)
 
Padaju mi na pamet;

- prezategnut lanac
- ležaj kotača
- namotaji (znaju "prozujat" na ovim mašinama)
lanac nije to sam provjeravao jer taj zvuk se pojavljuje oko mašine nemogu razaznati jer na ler gasu kad je jedva da se čuje, hm namotaji to bi valjalo provjeriti. prvo sam mislio da je neka od pumpa možda vode al jednostavno nemogu razaznati
 
Da, zna biti zajebano - ja sam za zvuk koji je "dolazio" od negdje ispod sjedala na kraju skužio da je zapravo matica od crash bara koja se nalazi skroz s PREDNJE strane ispred mašine.

Doduše
 
Ma da teško je odrediti pogotovo u vožnji kažem naj jače se čuje kad vozim 70 80 mali obrtaji morati ću negdje ga otjerati kod majstora da provjeri, al opet današnji majstori na broje sto stvari platiš 2 3 tis kn i nakraju problem isti. Čast izuzetcima
 
Vezano za rezervu i količinu goriva u tanku;

Jutros nakon što sam 4-5 km vozio na rezervi natočio ~15,3 litre, motor na bočnoj nogari (y)
 
Cijeli tank je 19.3 litre a rez oko 4, s tim da mi se rezerva zadnji put zapalila na 294 km.

A vi koji imate povisene vizire na S verziji ili barem difuzor, kakva je razlika?
 
Imam komplet Leo vince sbk auspuh. Sa decatom .
Sad isa stavit nazad katalizator, jel idem u Švicarsku, stavim katalizator i iduca cijev koja ide prema auspuhu prevelika za njega????
Jel ima tko taku situaciju, trenutno mi je motor cili radtavljen, morat cu nazad stavis sve orginal????
 
Ovako, tražim par stvari za motor, za početak:

- dobar crashbar, jer mislim malo vježbat osmice i nagib pa ako mi proklizi da ne izderem motor
- indikator brzine (mjenjača), ponekad se izgubim i ne znam u kojoj sam brzini

Gdje se to može kupiti ili naručiti po mogućnosti u nas, a onda vani. I ako netko ima ove stvari, da li je zadovoljan s njima.



Joše jedno pitanje u vezi goriva. U specifikacijama piše da je tank goriva kapaciteta 19L, a da je rezerva oko 3L. E sad, kad meni blica zadnja crtica na pokazivaču goriva, ja nadolijem do vrha i to bude max 10L. Po tome bi značilo da je tank u stvari bio na pola a ne na rezervi. Kako je kod vaših motora?
Ja imam original, potrazi malo moje postove, nema tako pune jer mi motor nazalost nije priruci da poslikam....zamjena ulja i to se moze normalno obavljati, nema smetnji pri voznji niti nesto sl...Nisam na svu srecu probao kolko stite 😎 Razlika je obicno u mjestu gdje su prihvati - direkt na ramu ili preko extendera nekih za koje ne znam koliko bi izdrzali pri padu
 
Počeli smo se družiti 15.02.2007.god. i do danas (03.08.2020.) nitko i ništa nas nije uspjelo posvađati i razdvojiti,hvala ti za sve ove godine jer zahvaljujuć tebi tako prepoznatljivoj imam mnogo divnih prijatelja,toliko divnih uspomena,toliko toga si mi donijela u život da je najmanje što mogu učiniti za tebe to da te i dalje čuvam i pazim kao i sve godine do sada s nadom da ćemo uspijeti doživjet još koju uspomenu o kojoj ću moći pričati jednog dana kada mi godine i zdravlje uskrate zadovoljstvu da te osijetim među nogama
03.08.2020. (2).jpg
03.08.2020..jpg
 
Izgleda da je ekipa koja je najvise pisala u ovo topicu prodala svoje pile i isla dalje, prije je bija bar jedan post dnevno :)

Evo, nas 10 bilo zadnjih par dana u điru, okrenilo se 1500km, i to sporije voznje lokalnim cestama, cca 80-100km/h neki prosjek.
Uz motore koji su vozili samnom, fazerica me odusevila, potrosnja voznost, sve, al sic me je ubija vec prvog dana, svaki dan je bila sve veca muka sisti i vozit ga :(
Jel ko sta radija po pitanju toga??
Preraden sic, di sta jel pomoglo???
 
Kupija u Lidla crivit biciklističke hlače - imaju podstavu na guzici i jajima i sic mi je ravno duplo udobniji (y) glavna mana je šta nogavice pokriju skoro cijelo bedro pa ako (kao ja) imaš otvore za ventilaciju na bedrima na moto hlačama manje ti otvori hlade noge.

Prošli tjedan 1000 km u 3 dana i bilo mi je ok, prošle godine isti đir bez tih hlača i treći dan je bilo ajme.

Po meni najjeftinije rješenje za prvu (ako ti ne odgovara hlače ionako nisi puno platio), pogotovo ako često ne voziš veće ture pa nije problem 1-2 puta godišnje nosit biciklističke.
 
Uh, dobro je nitko ništa ne piše .
Svi se voze bez kvarova (y)

Moj okrenuo 50.000km bez i jednom da je zaštucao.(malo kilometara jer ga par godina nisam uopće vozio)

@dargon racing :
Sjedalo je kao daska nakon 100km,bar meni(n)
Ja sam kupio shad komfort sjedalo ali ga moram malo pokrpati da bi ga isprobao.
Imam ga već mjesecima ali je ovo sranje oko korone pa mi se nije dalo s time zezati i nositi ga negdje.
 
Ne znam brate, mene ništa ne žulja. Originalno sjedalo. Od Rijeke do Trogira nisam ni pomislio na njega.