Yamaha T Max 500 - General Topic

A ja sam se osvrnuo na notornu glupost,Jqke,koju si iznio da 1 litra više u rezervoaru daje puno veću autonomiju vožnje!  (y)
Izjava da s 1 litrom više i maš PUNO veću autonomiju nema veze s mozgom!  :wink:
 
joke said:
neznam jesam li naveo da je to max potrošnja, kod mene, pri max. iskoristivosti. (poznato je svima mojih 19 l/100 km sa hornetom 600)
naravno ti svoj motor ne iskorištavaš do maximuma več ga siliuješ kočenjem i uzbrzavanje i pri tom on troši manje nego na konstantno otvorenom gasu.
puca ti i iz ispuha pri svakom oduzimanju gasa a i vrapci znaju da je to manjak benzina u smjesi,
pa ti sad računaj zašto ti sw malo troši :misli:

a vi koji čitate razmislite tko priča priče, a tko argumentira svoje izjave (y)

nemaš pojma o mehanici ka ni ja! ali sve ovo šta si reka je na razini gluposti.
neznam zašto omalovažavaš mene i SW, kad i sam znaš da san u ma doša 10 sek iza tebe.
a moj SW u originalnom izdanju, u forr gasu, trošija je 6,5 l. znaći ne stoji tvoja tvrdnja da mi fali benzine. uz to meštar mi je poštela sve na vakumometar. ako fali benzine to je nijansa neznatna. motor izvanredno radi, vidija si to kada san te odera uz sirobuju i s semafora. ostavija san te na 1,5-2 km ka šta si ti mene od omiša do vrulje :jesus:
 
dr.chala said:
A ja sam se osvrnuo na notornu glupost,Jqke,koju si iznio da 1 litra više u rezervoaru daje puno veću autonomiju vožnje!  (y)
Izjava da s 1 litrom više i maš PUNO veću autonomiju nema veze s mozgom!  :wink:

Jel ti onda 7,1% izgleda više za autonomiju. Jel bi volio dobit npr. auto sa 7,1 % popusta, ili bi ga volio platiti 7,1% skuplje. :misli:

Je*ote počeli ste mi svaku riječ na vagu stavljat, a bez grama argumenata :?

 
aprilliaaa said:
nemaš pojma o mehanici ka ni ja! ali sve ovo šta si reka je na razini gluposti.
neznam zašto omalovažavaš mene i SW, kad i sam znaš da san u ma doša 10 sek iza tebe.
a moj SW u originalnom izdanju, u forr gasu, trošija je 6,5 l. znaći ne stoji tvoja tvrdnja da mi fali benzine. uz to meštar mi je poštela sve na vakumometar. ako fali benzine to je nijansa neznatna. motor izvanredno radi, vidija si to kada san te odera uz sirobuju i s semafora. ostavija san te na 1,5-2 km ka šta si ti mene od omiša do vrulje :jesus:

ti si izgubljeni slučaj i antireklama za meštra. preplašio si 1/2 makarske kad ti je puknulo iz ispuha tamo i tvrdiš da je nijansa neznana. :misli:

p.s. ja sam za tebe doktor nauka za mehaniku. 8)
 
joke said:
Jel ti onda 7,1% izgleda više za autonomiju. Jel bi volio dobit npr. auto sa 7,1 % popusta, ili bi ga volio platiti 7,1% skuplje. :misli:

Je*ote počeli ste mi svaku riječ na vagu stavljat, a bez grama argumenata :?

Izgleda mi više i više i je,ali nije PUNO više,što si ti napisao! Na toj autonomiji kod normalnog gradskog vozača u praksi se radi o mogućih 10 km više.E sad ak je tebi to puno više...  :palacdolje:
Puno više je za mene npr. razlika u rezervoaru BMW GS 1200 i BMW GS 1200 ADV.To ti je Jqke moj PUNO više,a ovo o ćime ti veličaš najskuplji skuter do 500 ccm,je malo više,gotovo zanemarivo!  :jesus:
 
joke said:
....
Eto toliko, nisam do sada ni stigao opisati tmax 2008 iz svog kuta

hvala na detaljnom izvješću  (y)

ako može još ove informacije
kako sam do sada duze vozio ove modele da mi ih usporediš sa tmaxom

-udobnost u odnosu na X8 200, jer je t max više sport, a x8 sam vozio dnevno i 500km bez napora
-ubrzanje (80-120) u odnosu na transalpa 650, meni je transalpovih max 160 i previše, ali ubrzanja nikad dovoljno...

 
fjaka said:
hvala na detaljnom izvješću  (y)

ako može još ove informacije
kako sam do sada duze vozio ove modele da mi ih usporediš sa tmaxom

-udobnost u odnosu na X8 200, jer je t max više sport, a x8 sam vozio dnevno i 500km bez napora
-ubrzanje (80-120) u odnosu na transalpa 650, meni je transalpovih max 160 i previše, ali ubrzanja nikad dovoljno...

Dam se kladit da bu Jqkin odgovor u oba pitanja bio na strani nadmoći Tmaxa!  :wink: Ne kužim uopće ćemu takvo pitanje,odnosno da li zaista očekuješ jqkin odgovor koji bude išao protiv Tmaxa po pitanju bilo ćega.  :shock:
Pa on čak ne želi priznati činjenicu da je Tmax najskuplji skuter do 500 ccm.  :wink:
Jqke jel brži CBR 600 RR  ili Tmax?  :misli: 
 
joke said:
Joke, puno hvala na detaljnom izvjescu!
Ono sto se meni ne svida, nisu linije prikazane na slici, vec gornji polozaj nogu - ja se 90% vozim ispruzen, i tu mi se cini da ima manje mjesta nego na starom modelu - sjednem natrag na sicu koliko mogu, i ispruzim noge na gornji polozaj.
Sto se tice plastike, model na Imot-u je bio dobrano izgreban, naravno jer su ga svi probavali. Pitao sam iz razloga sto su predstavnici Yamahe rekli da je na sajmu izlozen preprodukcijski model.
Da li su komentari za kocnice vezani uz model sa ABS-om? Dobro je na novom modelu da se mogu podesavati rucke.
Meni model iz 2007-me ne trosi previse, negdje oko 5l, i obicno napravim oko 200km, tako da to nije lose. Runner 180SP mi je trosio vise, oko 6l, al je i bolje isao :)
Digitalni obrtomjer se ni meni ne svida, neznam zasto su uopce isli mjenjat instrumente, osim iz razloga sto su novi jeftiniji.
Dobro je ako manje dodiruje nogara tlo u zavojima, to je velika prednost novog modela.
Po meni, jedino jos fali da su trebali stavit mehanizam podesavanja vjetrobrana, kao sto ima burgman.

Jos jednom hvala,

Marko
 
markopic said:
Joke, puno hvala na detaljnom izvjescu!
Pitao sam iz razloga sto su predstavnici Yamahe rekli da je na sajmu izlozen preprodukcijski model.
Da li su komentari za kocnice vezani uz model sa ABS-om? Dobro je na novom modelu da se mogu podesavati rucke.
Meni model iz 2007-me ne trosi previse, negdje oko 5l, i obicno napravim oko 200km, tako da to nije lose. Runner 180SP mi je trosio vise, oko 6l, al je i bolje isao :)
Digitalni obrtomjer se ni meni ne svida, neznam zasto su uopce isli mjenjat instrumente, osim iz razloga sto su novi jeftiniji.
Po meni, jedino jos fali da su trebali stavit mehanizam podesavanja vjetrobrana, kao sto ima burgman.

Pretprodukcijski modeli imaju očajne plastike, što se čak i primjeti na slikama sa sajmova. U želji da imamo prvi Xcity smo prošle godine uzeli pretprodukcijski i imali smo muke s tim plastikama.
ABS još nije došao u RH
Ovi instrumenti su definitivno skuplji, odmah se to vidi
Kako več rekoh vjetrobran je samo za Europu, u Japanu se prodaje bez njegovog prozirnog dijela, oni više cijene sport look
 
pa koliki rezervar ima novi t-max, ja napravim 250km i onda mi se upali lampica, al naravno nevozim ko joke i ekipa
 
vidiš kolika je markopicu autonomija, nisam ja baš toliko orijentiran na marketing kao što Q ekipa misli. Ja to derem muški i meni sigurno troši najviše moguče. Ali vidite i sami da postoje i oni koji troše točno duplo manje. (y)
 
Joke, normalna voznja po gradu, najcesce solo, digod sa zenom, a digod sa zenom i kcerom, novi Tmax, koliko ce potrosit, ono otprilike?
 
mileni said:
Joke, normalna voznja po gradu, najcesce solo, digod sa zenom, a digod sa zenom i kcerom, novi Tmax, koliko ce potrosit, ono otprilike?

a u najmanju ruku mojih 10 + njegovih 5, pa sve djeljeno dva i dobiješ prosjek od 7,5 l
 
joke said:
a u najmanju ruku mojih 10 + njegovih 5, pa sve djeljeno dva i dobiješ prosjek od 7,5 l

Dobra, dobra... :mrgreen:
To je jos i prihvatljivo, jos da je zenu nagovorit :kaono: :zaljubljeni: :banana2: :biker:
 
mileni said:
Joke, normalna voznja po gradu, najcesce solo, digod sa zenom, a digod sa zenom i kcerom, novi Tmax, koliko ce potrosit, ono otprilike?

Sumnjam da bi stari, u takvim situacijama (znaci ne gas do kraja 100% vremena :) ), trosio vise od 5-6 litara. Ko god ga vozio... Meni na autoputu pri 150 putnoj (zagreb-senj) ne trosi vise od 6, 6.5l.

Marko
 
joke said:
Pretprodukcijski modeli imaju očajne plastike, što se čak i primjeti na slikama sa sajmova. U želji da imamo prvi Xcity smo prošle godine uzeli pretprodukcijski i imali smo muke s tim plastikama.
ABS još nije došao u RH
Ovi instrumenti su definitivno skuplji, odmah se to vidi
Kako več rekoh vjetrobran je samo za Europu, u Japanu se prodaje bez njegovog prozirnog dijela, oni više cijene sport look

Kad se ocekuje model sa ABS'om? Ima li kakvih promjena u pogledu dodatne opreme? Mozda novi grijaci rucki? Navigacija?
 
markopic said:
Sumnjam da bi stari, u takvim situacijama (znaci ne gas do kraja 100% vremena :) ), trosio vise od 5-6 litara. Ko god ga vozio... Meni na autoputu pri 150 putnoj (zagreb-senj) ne trosi vise od 6, 6.5l.

Marko

Jebenti briskulice, to je prva liga, nece valjda novi i i cilu litru do litre ipo vise ili oce :misli:
 
novi može jedino manje trošit, sve novije zadovoljava strože eco norme, a to je direktno vezano uz manju potrošnju goriva
 
markopic said:
Kad se ocekuje model sa ABS'om? Ima li kakvih promjena u pogledu dodatne opreme? Mozda novi grijaci rucki? Navigacija?

grijači postoje u dod. opremi isto kao i torba za između nogu, priključak za auto punjač i deflektori zraka za ruke.
Abs mislim da je kod mene kroz 15 dana.
od navigacije ništa, ali mislim da možeš ugradit bilo koju za motor, kao da ugrađuješ na motor :mrgreen: