Yamaha X-Max 400

Ovi na Krku su stvarno koma. Nije krmko tolko ni loš kolko ga oni sjebu.
Ajde Joke u privatne vode i uzmi zastupstvo za krmko, sigurno bi bila najprodavanija marka na balkanu
 
malilosinj said:
Ima mi kaciga mali difuzor pa to smeta.
Da je svjetlo ispod sjedala i obloženi prtljažnik,bio bi odličan skuter.
Prvi pick mi je bio novi downtown 350 ,ali zbog neprofesionalnosti prodavača na Krku odabrao sam Yamahu.
Joke sada cvjeta.

Jbg. stari model. Novi ima svjetlo i to led, i u njega stane nova KYT NF-R čiji su uvodnici i ispusi zavidni ... i to 2 komada.

16708__6.jpg
 
Ovako je išla priča:
Krajem prošle godine išao sam za Rijeku da usporedim i odaberem downtowna 350 i xmaxa 300.
Bio na Krku probao voziti downtowna 125 jer 350 nisu imali i nakon otišao za rijeku.
Nakon par dana javim se Kymcu i kažem da ću doći u drugom mjesecu da se dogovorimo.
I tako dođe početak veljače,ja ih nazovem i kažem dolazim sutra na dogovor.
Drugi dan tri prodavača u salonu,ja kažem želim mat sivoga sa tom i tom opremom i ajmo to riješiti kroz par dana.Ostavim tel. broj i email.
Javili su se tek nakon mjesec dana i to valjda slučajno jer je prodavač sa kojim sam razgovarao otišao na godišnji pa je ovaj valjda vidio neku napomenu na moje ime i išao me nazvati.Rekao im da sam odabrao Yamahu na 2 kom Kymca i da su izgubili stalnog kupca.
Čekati novu Forzu mi je predaleko,xmax 300 preskup i tako odabrao njega.
 
Kreteni malo žešći, mrcvare taj Kymco više od 20 godina. Čudo da to neko ozbiljan ne preuzme
 
Kratak osvrt nakon provedenih 6 mjeseci i 4000 km.
Potrošnja većinom po gradu oko 4, 4.5l.Stanu mi obe kacige ispod sjedala što u kombinacij sa koferom od 47 l daje impresivnu količinu prostora. Jako upravljiv te vrlo lagan za manevrirat u vožnji i dosta se sigurno osjećam na njemu. Zaštita od vjetra odlična,sjedalo malo pretvrdo.
Loše strane: lelujanje prednjeg dijela kod malo žešće vožnje i prelaska preko udubina, malo pretvrd, unutrašnjost ispod sjedala nije tapecirana.
Vozio sam i kymca exciting 400 od prijatelja koji ima cca. 5ks više.Što se tiče u suporedbi ta dva skutera Kymco je duži i to se jako osjeti kod vožnje,sjedalo mu je udobnije i niže,prednji kraj mu ne leluja toliko i ubrzanje mu više linearno nego kod maxa. Kod maxa mi je bolja upravljivost ,prostor za kacige, zaštita od vjetra.
Sada me čeka servis na 20 000 km i cca. 3500 kn.
 
malo mi djeluju bolje na yamahi ,ali treba uzeti u obzir da su oba motora stara cca. 2 godine pa su možda i kod Kymca više potrošene.
 
Pitao sam te to iz razloga da vidim koliko si iskren sam sebi!
Maxa 400 imaš i ukoliko si probao voziti (ne napraviti krug od 500 metara) onda si trebao primijetiti da XC 400 ima punoooo bolje kočnice od Maxa, u zavojima je punoooo mirniji, stabilniji a to da bolje ubrzava ne treba ni spominjati.
Forum služi da prenesemo stvarna, iskrena iskustva kako bi nekome tko se dvoumi a nema mogućnosti probati oba skutera olakšali izbor.
 
Pa to sam sve i napisao,da je puno stabilniji i bolje ubrzava.A za kočnice mi djeluju bolje na Yamahi,možda su njegove više potrošene ili ne, neznam.Stariji je godinu dana,ali ima manje km.
Izgled mi je na strani Yamahe, ali s druge strane mi se kvaliteta plastike ne sviđa na Yamahi.
Oba dva imaju svojih puseva i minusa tako da onda kako se kome sviđa.
 
Kymco kod nas još nema nasljednika,ali to nije niti bitno za moj topic jer sam uspoređivao modele istih godišta.