Yamaha X-Max & X-City - General Topic

Nije problem u bateriji, nego u modelu s rasplinjačam, odnosno njegovim čokom, koji je bateriju trošio unatoč isključenom kontaktu.
Nema više karburatora, pa tako ni problema, a oni koji su problem imali gratis su dobili alternativno ožičenje koje je uklonilo problem.
 
joke said:
Nije problem u bateriji, nego u modelu s rasplinjačam, odnosno njegovim čokom, koji je bateriju trošio unatoč isključenom kontaktu.
Nema više karburatora, pa tako ni problema, a oni koji su problem imali gratis su dobili alternativno ožičenje koje je uklonilo problem.
(y) zna san da je to rijeseno ali nisan zna tocno sta je bilo
 
Bradonja said:
Joke, dali je bilo problema s vodenom pumpom?

imali smo nekoliko slučajeva, sve promijenili pod garancijom. zajedničko im je svima da se puštanje vode desi nakon zimske stanke, odnosno izgleda da se semering osovine jednostavno ukruti slijedom dugog stajanja.
i da, problem nije u pumpi kao sklopu, več u semeringu osovine pumpe
 
Gdje je naj bolje odrzavati x-max u zagrebe,kod grgica ili... :misli:i jos nesto,stalno se lome koplja oko max brzine pa bi molio vlasnike da kazu svoja iskustva... (y)
 
loooney711 said:
4000! Ti si lud.

I ja se većinom vikendom vozim, ali onda se potrefi vikend kao ovaj npr. nedjelja - imaš superbike, 1000 km Spa, F1 i janjetinu doma za ručak! Pa ne pada mi na pamet negdje ići.  :D

Možda me i dostigne s kilometražom. Dobro je počeo  :LOL: :LOL:
 
corluka said:
Gdje je naj bolje odrzavati x-max u zagrebe,kod grgica ili... :misli: i jos nesto,stalno se lome koplja oko max brzine pa bi molio vlasnike da kazu svoja iskustva... (y)

ja ga servisiram kod Moto Markeza..
ljubazni vlasnik,da se popričati sa njim,a i serviser je imao strpljenja saslušati sva moja nebulozna pitanja.. :LOL: (y) 
inače,i za Grigića sam čuo sam riječi pohvale,frend mi tamo servisira svoj motor,tako da se ne može fulati..
što se max brzine tiče,to ćeš morati od nekog drugog čuti; ja ga još nisam imao prilike niti mogućnosti nafrljiti ga do kraja..ali,čim budem,javim ti.. :mrgreen:

devilldey said:
Možda me i dostigne s kilometražom. Dobro je počeo  :LOL: :LOL:

u mjesec i par dana sam prešao sa svojim 1200 km..nije loše,ali mislim da sam mogao i bolje.. :mrgreen:  sva sreća da ljeto dolazi,pa ću malo povisiti broj kilometara.. :LOL:..
 
J0EX said:
na 7 000km iscurila rashladna tekucina,
na 14 000km pocea trest u startu
na 16 000km osa lezaj volana
na 29 000 osa lezaj u zadnjem kolu

Jel možeš otprilike reći koliko su te koštali ovi popravci? Pretpostavljam da se potrošeni ležaj manifestira kao luft, bilo u volanu, bilo na kotaču, ili griješim?

A ovo što joke kaže da semering u pumpi odlazi nakon zimske stanke, jel ima tome kakvoga lijeka? Jel mislim da bude moj tu u Zagrebu minimalno dva mjeseca prespavao u garaži, a najvjerojatnije i nešto duže.
 
Pozdrav svima,
da se i ja pridruzim kao ponosni vlasnik x maxa
kupio ga starog 10 mj.potegnuo iz zg-a do st-a zbog njega...svaki km se dosad isplatio...kad sam ga kupio(7mj.08)imal je 4100km danas 9000,potezali draga i ja do krka,like,crikve,senja...navozali se i do sad samo ulje i disk plocice(obje)
sve u svemu,fascinira me i dalje taj ogromni prostor pod sicom al mjesta nikad dosta pa imam i givija (y)
sto se krajnje brzine tice,dosla kazaljka do 140 (sam i bez givija)a sad kolko je to realno prepustam drugima...
skut je udoban i za moje potrebe dovoljno brz...
uglavnom, svakom bi savjetovao probat prije kupnje i usporedit s ostalima...(tak sam bar ja napravil) :D
 
Ne opterečujte se s tim semeringom.
Mislim da je teško s obzirom na ukupni broj prodanih vozila govoriti o nekoj učestalosti, jer radi se o jako malom broju slučajeva.
Puno gore je stalno ili relativno često misliti i opterečivati se time jer možete doči u prigodu da pušete na hladno kao i honda xr kojem je par kapi izašlo iz prepunjene posude rashladne tekučine. Prepao se, jer sam mu spomenuo taj semering pri kupnji, a izgleda da je bilo bolje da nisam.
 
joke said:
Ne opterečujte se s tim semeringom.
Mislim da je teško s obzirom na ukupni broj prodanih vozila govoriti o nekoj učestalosti, jer radi se o jako malom broju slučajeva.
Puno gore je stalno ili relativno često misliti i opterečivati se time jer možete doči u prigodu da pušete na hladno kao i honda xr kojem je par kapi izašlo iz prepunjene posude rashladne tekučine. Prepao se, jer sam mu spomenuo taj semering pri kupnji, a izgleda da je bilo bolje da nisam.
ode se u potpunosti slažen sa ovin šta je joke reka, a odkad san te zva radi tih par kapi uvidija san da san lud i da mi je najbolje samo sist i vozit i ne izmišljat stvari kojih nema, pa tako i prakticiran (y)
sta se tice max brzine moj  i sa dvi osobe ide 140(ali znatno sporije nego kad san sam), a ja sam na njemu san postiga brzinu od 150kmh(ovo san prova 2 puta na blagoj nizbrdici i oba puta dostiga, inace ne jurcam nego vozim stalozeno, ali mora se provat max brzina sa 2 osobe i kad si sam 8))
i btw prema mojim dosadašnjim iskustvima sa ekipon iz P&B san zadovoljan, a joke mi se dosad pokazao kao iznimno susretljiva osoba i spreman uciniti sve u svojoj moci da kupac bude zadovoljan (cak i kad ga zoves u nedilju popodne radi tih par kapi viška :LOL:)(y)
 
malaguti said:
  :shock: :shock:

govorim kako su naši kupci jednoobrazni i uvijek pale na isto
nema nitko da traži nešto drukčije
tržište nam je malo, čudno i zatucano

pa kad vidim nekog na nekom skuteru kojih baš i nema, a da se radi o zaista kvalitetnom skuteru poput Xmax-a - e onda popričam s čovjekom, interesira me njegov stav

na to sam mislio :)
 
po smajlicu na kraju se dalo zakljuciti drugacije.... :wink:....
 
ode u nas u splitu bi se onda dobro napricao s obziron da x-maxova ima nacesti ko u prici :D
 
Bradonja said:
Molim te bolje objasni ovo 7000km dali je pumpa kao meni ili nešto drugo? Ovo sa trešnjom se samo malo ošmirgla zvono, meni se javilo već negdje na 5000km. Često je ako voziš većinom u dvoje pod opterećenjem i u gužvama kreni stani.
crijevo od rashladne tekucine se je bilo malo maklo u stranu i tu ga je neki vitalni dio grickao dok se nije raspuklo.
prika sa servisa mi je reka da su noviji modeli imali neku blokadu da se to ne ponovi.
 
:palacdolje: Taj smajlič je sa razlogom, nemreš mjerit vxr-a sa x-max-om  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Svi si misle kak je Nexus brz skuter a kad tamo sve sam ih napro (serijske) a imam 90+ kila
Narode, otvorite oći, yamaha radi najbolje skutere (ne motore) i tu vam nema pomoći !
Tko želi nek se drži svojih Gilerica i ostalih go..naca, mi ostali znamo čemu služi yama !  :LOL: :LOL: :LOL:
Toliko od mene, vlasnicima Gilerica i ostalih mlinaca za kavu sve najbolje :jesus: !
 
honda xr said:
ode u nas u splitu bi se onda dobro napricao s obziron da x-maxova ima nacesti ko u prici :D

sve znam
vidio svojim očima (y)
budem se uvjerio kad skuterom ovo ljeto dopalim do ST-a  :)

meni se Xmax jako dopao
vozeći ga, uvidio sam koliko su loši testovi naših revija koje nisu dobro istakle ni njegove prednosti ni njegove mane
uzdao sam se u ono što su o njemu pisali - i totalno sam se iznenadio dok sam ga probao voziti (pozitivno) :)

odličan omjer okretnosti/touringa, fenomenalan odaziv na gas
meni je on jako lijep
jedan od rijetkih skutera koji nije preplastičan, prenapuhan (y)