Yamaha X-Max & X-City - General Topic

Zickaa said:
:palacdolje: Taj smajlič je sa razlogom, nemreš mjerit vxr-a sa x-max-om  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Svi si misle kak je Nexus brz skuter a kad tamo sve sam ih napro (serijske) a imam 90+ kila
Narode, otvorite oći, yamaha radi najbolje skutere (ne motore) i tu vam nema pomoći !
Tko želi nek se drži svojih Gilerica i ostalih go..naca, mi ostali znamo čemu služi yama !  :LOL: :LOL: :LOL:
Toliko od mene, vlasnicima Gilerica i ostalih mlinaca za kavu sve najbolje :jesus: !
ti ocito imas problema sam sa sobom i tu ti mi nemozemo pomoci....
jesam li ja rekao da je yamaha nevalja? samo su ruzne sa poludit....
 
loooney711 said:
Jel možeš otprilike reći koliko su te koštali ovi popravci? Pretpostavljam da se potrošeni ležaj manifestira kao luft, bilo u volanu, bilo na kotaču, ili griješim?

A ovo što joke kaže da semering u pumpi odlazi nakon zimske stanke, jel ima tome kakvoga lijeka? Jel mislim da bude moj tu u Zagrebu minimalno dva mjeseca prespavao u garaži, a najvjerojatnije i nešto duže.
problem sa rashladnom tekućinom mi se desio u garantnom roku pa me nije ništa košta, ležaj volana nisam minja jer mi je treba skuter, pa sam se navika na takvu vožnju (osjetiš kao da će past lijevo ili desno pri malim brzinama, pogotovo s dvojicom), ležaj u zadnjem kolu 200kn
 
:eek:hne: Ja sam GenijE cudO prirode ...

Koji je tebi!!!

Evo zasto nam treba moderator na skuter podforumu.

:mrgreen: liberty , tu mi je tako dosadno koliko ima ovih autobusa zvanih X9  :jesus:  :LOL:
 
joke said:
Ne opterečujte se s tim semeringom.
Mislim da je teško s obzirom na ukupni broj prodanih vozila govoriti o nekoj učestalosti, jer radi se o jako malom broju slučajeva.
Puno gore je stalno ili relativno često misliti i opterečivati se time jer možete doči u prigodu da pušete na hladno kao i honda xr kojem je par kapi izašlo iz prepunjene posude rashladne tekučine. Prepao se, jer sam mu spomenuo taj semering pri kupnji, a izgleda da je bilo bolje da nisam.


Gledaj nebi se ja opterećivao tim semeringom da dodjem u servis i promijene ga, a ako ti ode u drugoj državi 700km daleko i nemaju ga za promijeniti  u servisu pa izmišljaš gluposti da dodješ kući i odvezeš ga na servis kod kuće pa ni oni nemaju i oped moraš čeketi i čekati i čekati i čekati u sezoni jer ga nitko ne drži na stanju, a odlazi e to je j.... opterećenje. :punk:
Ne bi se ni ljutio da ga moram platiti, ali da se riješi odmah. Ovako ti propadne teško stečeni godišnji koji košta i vremena i novaca. Meni se motor pokvario 01.05 i prijavio Yamahi 02.05., a jučer sam dobio informaciju iz servisa za 10-15dana. Znači treba mjesec dana za rješavanje j... semeringa. :palacdolje:
Planirao sam s njim ove godine u Tursku, ako moze Boris Velićan zašto nebi mogao ja, ali izgleda da zato treba imati Piaggio.

Ovo su moje riječi ljutnje i nisu upućene tebi. Tebi hvala na iskrenosti (y)
 
Zickaa said:
:palacdolje: Taj smajlič je sa razlogom, nemreš mjerit vxr-a sa x-max-om  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Svi si misle kak je Nexus brz skuter a kad tamo sve sam ih napro (serijske) a imam 90+ kila
Narode, otvorite oći, yamaha radi najbolje skutere (ne motore) i tu vam nema pomoći !
Tko želi nek se drži svojih Gilerica i ostalih go..naca, mi ostali znamo čemu služi yama !  :LOL: :LOL: :LOL:
Toliko od mene, vlasnicima Gilerica i ostalih mlinaca za kavu sve najbolje :jesus: !

Znaci - ti hoces reci da moja uljara ne ide? :hehehe:
Jao jao... zaista, mislim da nemas puno iskustva u skuter svijetu... :wink:
Osobno, volim Yamahu, vozim Yamahu, i voziti cu i dalje Yamahu, motore i skutere, ali Gileru mi nemoj dirati, jer to shvacam kao osobnu uvredu.
Znam da je X-Max dobar i iznimno brz skuter u okvirima klase, sigurno bolji i pouzdaniji od Gilere, ali Gilera ima ono nesto. Pogotovo stari SPjci... tako da nemoj govoriti o necemu sto neznas...
 
Hebote pa imaš 19 godina, kad sam ja sp-a vozio ti si imao 10 ili 11...
Nebi te htio vrijeđat, ali molim te poštedi me tih spika nemoj mi dirat gileru i sl.... Pa nisi ju ti dizajniro niti si jedini koji ju je posjedovao!
Sp 180 je najbolji skut svog vremena i da je malo bio jači mislim da bi ekipa ginula s njega kao i sa r-ova ali ipak nemreš uspoređivat cvaju sa četverotaktnim....


 
Pa zato jer imam 19 godina sam... manje vrijedan? Nekompetentan za usporedbu? "Kad si ti vozio SP..." => vozio si ga ili posjedovao? Napravio s njima toliko i toliko km? Putovao s njime "malo" dalje od doma?

Cuj nije mi se u interesu svađati, ali nemoj mi se obracati svisoka... jer mi se nitko tako ne obraca. :wink:

Trece - vozio sam sve i svasta u tih par godina sta sam na cesti, vise manje sam mogao birati motor i i dalje nisam prodao Gileru? Cuj, ocito je da me nesto veze za nju... neki skupljaju markice, neki aute stare 50 godina, a ja volim te stare uljare... i ne podnosim kada mi netko kaze da nevaljaju... ja prvi kazem da u 95% stvari nisu bas najbolje, ali u jednoj meni vaznoj jesu - ja ih volim voziti. :wink: I nakon uskoro 20 t km nisam se zasitio, sada sam malo odlucio promjeniti plocu i sve đireve sto sam napravio sa motorom, proci sa skuterom...

Nemojmo se svađati, ocito ne dijelimo iste stavove.
I nemojmo u off.
Lijep pozdrav, iskljucujem se da ljudima ne offam po temi. (y)
 
"Cuj nije mi se u interesu svađati, ali nemoj mi se obracati svisoka... jer mi se nitko tako ne obraca. Wink" 
No komment.
Gle , stvarno nema smisla raspravljat s tobom. Prvo i osnovno ovo je tema za yamahu a ne gileru. Ak ti je do k.rč.nja koji je bolji i tko će tebi dirat gilericu možemo se nać na pivi pa tam budi glasan.
Ne kažem da je sp sranje, doduše on je najbolji cvajo ikad (opet MOJE mišljenje, ko se ne slaže nije ni bitno), nego ga nemoj uspoređivat sa modernim četverotaktnim skuterima jer to nisu iste klase.
Eto, toliko od mene. Bye
 
Zickaa said:
"Cuj nije mi se u interesu svađati, ali nemoj mi se obracati svisoka... jer mi se nitko tako ne obraca. Wink" 
No komment.
Gle , stvarno nema smisla raspravljat s tobom. Prvo i osnovno ovo je tema za yamahu a ne gileru. Ak ti je do k.rč.nja koji je bolji i tko će tebi dirat gilericu možemo se nać na pivi pa tam budi glasan.
Ne kažem da je sp sranje, doduše on je najbolji cvajo ikad (opet MOJE mišljenje, ko se ne slaže nije ni bitno), nego ga nemoj uspoređivat sa modernim četverotaktnim skuterima jer to nisu iste klase.
Eto, toliko od mene. Bye

Cuj, nisam mislio nista lose, nekako sam stekao taj feeling od tebe u onom postu od ranije. :wink:

Zickaa said:
:palacdolje: Taj smajlič je sa razlogom, nemreš mjerit vxr-a sa x-max-om  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
Svi si misle kak je Nexus brz skuter a kad tamo sve sam ih napro (serijske) a imam 90+ kila
Narode, otvorite oći, yamaha radi najbolje skutere (ne motore) i tu vam nema pomoći !
Tko želi nek se drži svojih Gilerica i ostalih go..naca, mi ostali znamo čemu služi yama !  :LOL: :LOL: :LOL:
Toliko od mene, vlasnicima Gilerica i ostalih mlinaca za kavu sve najbolje :jesus: !

Ali - nije ni bitno.
Ukoliko mislis da sam pretjerao - ja se ispricavam, ali mislim da bis se i ti trebao ispricati zbog ovog gornjeg posta.
Ne da mi se vise natezati, uostalom, nije mi to ni u pocetku bio cilj.
Jedino - puno sam u ovom podforumu, i onda cesto netko ovako uleti, pa sam malo alergican na to.
Pozdrav. (y)
 
Zašto ja nebi uputio neku kritiku? Smatram se kompetentnim jer sam vozio i posjedovao navedene marke.
Ak nemreš čut kritiku nemoj čitat forum!
Ovdje se iznose razna mišljenja i moje je da je yamaha najbolja u klasi !
Što se tiće ubrzanja ja sam se "trko" sa 2 vxr-a i bili smo tu negdje. Beverly-e i ostale sam "napro" i to me iznenadilo jer se po testovima govori kako je nexus najbrži a po mom iskustvu nije (ak i je to je za picinu dlaku, who cares).
 
ti testovi i nisu bas nesto za puno virovat, eto pogledaj par postova povise sta je liberty napisa vezano za njegova iskustva sa x-maxon u odnosu na testove
 
Ak je tak, slobodno ih pošalji do mene gore. Tko god kupio moj neće požaliti. Ja se svog moram riješiti jer nemam mjesta u garaži za njega a došo je novi Zec...
 
Kakva su vam općenito iskustva s X-maxom na putovanjima (mislim na 300 km i dalje)?
Da li je njegovih 250 ccm dovoljno za 2 osobe?
Znam da je, ali ipak, ima li dovoljno rezerve (muči me odluka oko kubikaže - postoji zasebna tema vezana uz to)
 
Moje skromno mišljenje je da i nije dovoljno za 2 osobe...
Ja bih rađe uzeo veću kubikažu.
Ja sam dosta puta radio i veću kilometražu, no uvijek solo. Nije mi falilo snage, odnosno putna mi je bila 95-125 na staroj riječkoj. Sigurno je da snage nikad dovoljno, ali ak si solo onda je ok.
Smatram da je 500ccm (automatik) minimum za dvoje a onda pa dođeš do cijene nekog pegasa, xtx/r i sličnih koji su pa puno jači nego beverly/nexus kompanija od 500 i onda opet imaš problem :LOL:
Da nisam uzeo zeca 750, da imam recimo 45tkn u džepu kupio bih ili yamu xtx ili gasope aprilu i amen. Mislim da je to bolji izbor za putovanje od nekog beverly-a mada i on ima svoje prednosti (gradske), no svako ima svoj gušt.
Napiši koliko si spreman dat love i za kaj ti treba i mi ćemo ti reći koji bike da kupiš!  :wink: