Yamaha YBR 125

Probiker

New member
Imam jedno pitanje!!! :misli:
Tražim stručni odgovor!
Dali mi se isplati kupiti motor Yamaha YBR 125 i dali znate nekog ko bi mi mogao prodati rabljenu!?! :misli: (y)
 
Ako nisi prezahtjevan mislim  da se isplati.
Već sam negdje napisao kako me oduševio jedan lik sa tim motorom koji je iz Osjeka došao u Zadar!
Imao je oko 18000km na satu tada i kaže da vozi bez greške. Jeftino održavanje, malo troši. Nije brz ali kaže lik "ja lagano 80km/h i na kraj svjeta sa njim".
 
Probiker said:
Imam jedno pitanje!!! :misli:
Tražim stručni odgovor!
Dali mi se isplati kupiti motor Yamaha YBR 125 i dali znate nekog ko bi mi mogao prodati rabljenu!?! :misli: (y)

Sve zavisi kaj tražiš od motora.
Ak ne tražiš nekaj puno uzmi.
Jeftino održavanje i nije skup.
Za te novce mozes njega ili skuter.
 
odgovor si dobio a za polovnu

pogledaj u oglasnik stranice ili www.oglasnik.hr

mislim da i sa polovnom ne mozes puno fulati!
 
Medo said:
Već sam negdje napisao kako me oduševio jedan lik sa tim motorom koji je iz Osjeka došao u Zadar!
Imao je oko 18000km na satu tada i kaže da vozi bez greške. Jeftino održavanje, malo troši. Nije brz ali kaže lik "ja lagano 80km/h i na kraj svjeta sa njim".

Jesi li siguran u to? Mislim s obzirom od kad je u prodaji...... :misli:
 
Nisam 100% siguran ali mi je taj broj ostao u glavi, uglavnom imao je poprilično dosta kilometara. Znam da smo pričali kako svuda ide sa njom i kako nema love za bolji motor a taj mu je jeftin za vožnju i održavanje.
Sorry ako sam nekoga zaje*o sa ovim al ne može čovjek sve popamtit!
:(
 
4rijeke said:
Jesi li siguran u to? Mislim s obzirom od kad je u prodaji...... :misli:

Pa u prodaji je godinu dana ili tu negdje, sasvim dovoljno da se odvozi
ti 18 kkm. Za nekoga tko ima dovoljno vremena šala  (y)
 
Ako mislimo na istog,čovjek ima cca 120kg i pretprošle godine je isto išao u Zadar,ali sa skuterom 50ccm bez ikakvog kita,samo skinute blokade.Inače je poštar i dok je raznosio poštu radio je s Yamahom,tako da je moguće da ima toliko kilometara.
 
Ne znam jel to taj ali ovaj je bio malo jače građe...
Na prednjem blatobranu je imao Škarinu naljepnicu.
 
Da pitam pošto mi ga frend ima i poprilično je friški, još nije 1000 km natuko, dal bi dobio kojeg konjića više s npr. (vidio kod mene) wingsom s obzirom da je ipak otvoreniji od serijskog? Ako neko zna iz iskustva?
 
4T motor, 125 ccm.....zaboravi otvaranje....pali i vozi a kad ti bude preslabo kupi jače i gotova priča
 
@Medo:to je taj,naš Brmba,poznati haiku pjesnik(možeš slobodno reći debel,to i on sam kaže).
Motor je kupio kako bi stekao iskustvo na motoru s brzinama prije kupnje nečeg ozbiljnijeg(prije je vozio skuter) i po cijele dane je na njemu.Unatoč njegovoj nešto većoj težini za snagu tog motora i unatoč tome što se taj motor pravi u Kini nije imao nikakvih problema s njime,samo redovni servisi,tako da mislim da je, i zbog cijene, motor dobar izbor za početnike i manje zahtjevne korisnike.Imao sam ga priliku voziti po gradu(Škaro je imao jednu kao test vozilo) i mogu reći da je sasvim solidan za gradsku upotrebu.
 
Ima jedna mala tajna na tom motoru a to je da se makne jedna guma na usisu kod filtera koja sluzi da bi stisala rad masine no kad se makne, motor dise punim plucima i nije za prepoznat - micanje istog ne umanjuje garanciju, dapace, preporuca se i skinut ako ti ne smeta da se motor cuje ali tek nakon prvih 1000km
:wink:
Tips&triks....
 
Ima jedna mala tajna na tom motoru a to je da se makne jedna guma na usisu kod filtera koja sluzi da bi stisala rad masine no kad se makne, motor dise punim plucima i nije za prepoznat - micanje istog ne umanjuje garanciju, dapace, preporuca se i skinut ako ti ne smeta da se motor cuje ali tek nakon prvih 1000km

Jel moze ovo malo detaljnije posto me strah da ne ucinim nesto krivo. Kolega je cak pitao u svom servisu kada je dosao nakon prvih 1000 km da mu to naprave pa nisu imali pojma.

Hvala unaprijed.
 
chule said:
Jel moze ovo malo detaljnije posto me strah da ne ucinim nesto krivo. Kolega je cak pitao u svom servisu kada je dosao nakon prvih 1000 km da mu to naprave pa nisu imali pojma.

Hvala unaprijed.


ta guma se nalazi na samom usisu zraka, ne znam gdje se nalazi usis na toj yamahi, mislim da je pod sicom samo je odstraniš i to je to!
 
ZG-mrki said:
Ima jedna mala tajna na tom motoru a to je da se makne jedna guma na usisu kod filtera koja sluzi da bi stisala rad masine no kad se makne, motor dise punim plucima i nije za prepoznat - micanje istog ne umanjuje garanciju, dapace, preporuca se i skinut ako ti ne smeta da se motor cuje ali tek nakon prvih 1000km
:wink:
Tips&triks....
Ja sam probao maknuti tu gumu i ne ide ništa bolje,možda se nekome čini da ide zbog buke usisa,ali ide isto.To je takva mašina i ide isto već nekoliko desetaka godina.
 
Nije mi sasvim jasno što se dobiva sa skidanjem gume, ali motor može ići brže samo ako se vrti na većem broju okretaja. Dam gas do daske a on max 8300 okr. u petoj i cca 100 (s vjetrom u leđa)-zašto mu je onda crveno polje na 10000 (ima li neki posebni limitator :misli:?) Ili je ta guma limitator?


Hvala unaprijed na objašnjenju !