Yamaha YBR 125

ta guma je svojevrsni limitator
Otvoris usis i eto ti vise zraka...
time i jaca ekspanzija time i veci okretaji, pa i veca brzina...
jos ako se poigras zupcanicima u getribi mozes personalizirat motor prema prioritetima (ubrzanje - krajnja brzina)....
 
ybr said:
Dam gas do daske a on max 8300 okr. u petoj i cca 100 (s vjetrom u leđa)-zašto mu je onda crveno polje na 10000 (ima li neki posebni limitator :misli:?) Ili je ta guma limitator?

Kod večine vozila u zadnjoj brzini (mjenjača) ne možeš postići maximalnu brzinu.

Probaj u 4.
 
ybr said:
Nije mi sasvim jasno što se dobiva sa skidanjem gume, ali motor može ići brže samo ako se vrti na većem broju okretaja. Dam gas do daske a on max 8300 okr. u petoj i cca 100 (s vjetrom u leđa)-zašto mu je onda crveno polje na 10000 (ima li neki posebni limitator :misli:?) Ili je ta guma limitator?


Hvala unaprijed na objašnjenju !

U 5 brzini nikad neces dogurat do crvenog!!! :( (osim na 7% nizbrdici  (y)  :ples:- vjeruj mi isprobano ali kako sam se zaustavio i ostao na tockovima sam Bog zna i hvala mu na tome! :moli:) iskreno nemoj pokusavat
-to ti je bilo kao ono: Zasto kamikaze nose kacige?? Iz pizdarije.  e doslovce
crveno ti je zbog prve 4 brzine i toga se drzi jer nemas blokadu! :misli:
Doduse ovo sto sam naveo je izvedeno na zongshenu lzx 125 ali su poprilicno jednaki. (ybr je startniji -1,2 ; a lzx je jaci u prajnjim brzinama -3,4,5)
prijatelj mi ima ybr pa smo usporedjivali!

Pozdrav i pazi kako vozis, nemoj radit ono sto ja bi  :LOL: :LOL: :LOL: (y)
 
Evo ja sam prije dvije godine kupio ybr 125 i čini mi se kao da vozim apn-a s obzirom da već imam koju godinu a htio sam motorić da se služim na kraće staze do desetak km dnevno. Za te novce sam mogao kupiti skutera a ovaj ipak ima veće kotaće pa njime mogu i po lošijoj cesti. Mogu samo reći da je ovo motorić dobar za nezahtijevne korisnike i one kojima motor služi samo u ljetnim mjesecima da se prebace na bliže ciljeve, iako vidim nekolicinu da se istim motorom služe cijelu godinu - meni je ipak malo zima.
 
Na svoj xt125x stavio auspuh ATD Dubravčić i maknuo katalizator iz grane!Jel bi se trebao još bolje čuti kad se ta guma makne?
 
pa 125 4-t se nece nikad dobro cuti niti da vozis bez kompletnog auspuha...Kubikaza i okretaji cine dobar zvuk :mrgreen: Bolje da za taj ulozeni novac u auspuh pocastis drustvo picem i nekakvim pecenjem... :mrgreen: (y)
 
JuTube said:
Na svoj xt125x stavio auspuh ATD Dubravčić i maknuo katalizator iz grane!Jel bi se trebao još bolje čuti kad se ta guma makne?


da, malo na usisu... (y)
 
Pa to cuješ samo ti dok voziš  :LOL:

Šalim se,pa neš valjd tu gumu skidat zbog zvuka???????
Imas ATD,šuti.......sta bi više..........
 
pozdrav svima! :D ja vozim yamahu ybr 125 i potpuno sam zadovoljan s njom, mala potrošnja, jeftino održavanje ali nebi škodilo još da ima par konja više... ali sve u svemu motor je odličan za početnike, nije za ludu vožnju, udoban je... stvarno se isplati kupiti taj motor!  :mrgreen:
 
crazy d said:
pozdrav svima! :D ja vozim yamahu ybr 125 i potpuno sam zadovoljan s njom, mala potrošnja, jeftino održavanje ali nebi škodilo još da ima par konja više... ali sve u svemu motor je odličan za početnike, nije za ludu vožnju, udoban je... stvarno se isplati kupiti taj motor!  :mrgreen:

potpisujem...
Vozio ga, kasnije prodao i kupio veći... da mi nije falilo love za veći motor  da si mogu priuštit 2 registracije ne bih ga nikad prodavao nego bi ga ostavio za "svaki dan"  :mrgreen:, što se mašine tiče jako je dobra, nikad nikakvih problema sa ničime, jedino obratiti malo pažnje na felge, kod jačeg naleta u udarnu rupu malo su se savinule felge, ne sad nešto katastrofalno i skoro RIP, normalno sam nastavio  vožnju, ali ipak dovoljno da kasnije malo trese volan i mijesi zadnjicom  :(, to su one trokrake felge, ne znam da li je to mana na svima ili sam ja imao peh sa serijom...vidim da na nove modele ugrađuju peterokrake kotače pa pretpostavljam da je to iz tog razloga...

Ali ipak su moji ukupni dojmovi o ovom ekonomičnom, jednostavnom i nadasve pouzdanom motoriću sasvim pozitivni  (y)
 
ma pusti ti šta se ženske smiju,ko da ti one znaju za išta osim za r1 i ''onog zelenog'' :zid:

motor kupuješ za svoje potrebe a ne za šminku,,,,ja sam mislila kupit ybr ali je premalen tj prenizak za mene (iman 182cm) pa malo smiješno djelujen na njemu. motor je pali i vozi..ne daj se!!!!!!!!!!!
 
Aie said:
ma pusti ti šta se ženske smiju,ko da ti one znaju za išta osim za r1 i ''onog zelenog'' :zid:

motor kupuješ za svoje potrebe a ne za šminku,,,,ja sam mislila kupit ybr ali je premalen tj prenizak za mene (iman 182cm) pa malo smiješno djelujen na njemu. motor je pali i vozi..ne daj se!!!!!!!!!!!
(y) Tebi bi bia taman , ja dok san ga vozia 16 000 tkm , sa 195 cm i meni je bia taman neznan zasto tebi ne!  :mrgreen: svugdi san picia sa njim , dok mi ludi stari sa 3 promila nije usa u traku i tad san presta picit , al ide se dalje  (y)
 
a neman pojma,,,baš mi nije lega..evo,slikat ću se na njemu pa stavin na forum...vidit ćeš kako glupo izgledan...
nemoj se ljutit,al da mi je tebe bilo vidit na tome..
 
Aie said:
a neman pojma,,,baš mi nije lega..evo,slikat ću se na njemu pa stavin na forum...vidit ćeš kako glupo izgledan...
nemoj se ljutit,al da mi je tebe bilo vidit na tome..
:mrgreen: Pa bas zbog toga i ovaj smajl , sve je to za jude meni je on bia odlican , a sad me ceka odsteta za ozljede dupla cijena ybr-a  :mrgreen: reka bi , posluzija je svrsi  :giggle:
 
a pazi,pazi.....ja san u štiklama slomila zglob i visila doma 2 miseca...ajme mi motora
 
Aie said:
a pazi,pazi.....ja san u štiklama slomila zglob i visila doma 2 miseca...ajme mi motora
Nauci odat!  :mrgreen: ili je to bilo u sklopu obuke!  :jesus:  :LOL:
 
Iako nisam neboder kao Moto lover :mrgreen:, sa svojih 181cm nemam nikakvih problema, a izgled me uopće ne brine...motor je super za lagane vožnjice baš kao što je to Moto lover spomenuo, jedino se ne usudim s njim u off-road(bijeli putevi) kao što je to Moto lover činio, ali budem i to pokušao kad nabavim set za krpanje guma.  :mrgreen: (y)
 
imam ybr vec 1,3g i imam s njim 6300 km...a to je puno za mene jer ja imam 15g...pa znate kako mi izgleda vozacka.. motor mi ide 110-115 km/h a par puta se zaleti i do 120 km/h....trosi mi do 3l i ne moze vise ma kako ga god vozio..pali uvijek na prvu i toga se nemoras bojati.......ja sam potrefio kad sam kupio da su taman dosli modeli s direktnim ubrizgavanjem (automatski cok....nema karburatora,,nema otvaranja i zatvaranja goriva) motor je stvarno odlican i sto je najbitnije je da je udoban a ne da se poslije voznje moras ici na masazu ili da ti se koce ledja..toga nema.....i evo jos uvijek se vozim...i cekam ljeto da mogu polagati..