Yuasa akumulatori

Status
Not open for further replies.

Dek..Dadek

New member
Pozdrav društvo!

Malo sam izašo iz štosa, da li netko zna gdje najpovoljnije kupiti Yuasa akumulator?
(Za hayabusu).
Ili predlažete nešto drugo?

Moram reći da sam sa Unibatom imao loše iskustvo, crko je odma poslije sezone.... Yuasa je isprobana i navodno najkvalitetnija, a izdržala mi je ČAK 2 sezone.... :)  :undecided:

Fala!
 
Dek..Dadek said:
Pozdrav društvo!

Malo sam izašo iz štosa, da li netko zna gdje najpovoljnije kupiti Yuasa akumulator?
(Za hayabusu).
Ili predlažete nešto drugo?

Moram reći da sam sa Unibatom imao loše iskustvo, crko je odma poslije sezone.... Yuasa je isprobana i navodno najkvalitetnija, a izdržala mi je ČAK 2 sezone.... :)  :undecided:

Fala!

Yuasa crkla nedavno nakon 2500 km tj 1 god.  :mrgreen: Traba napomenuti da je bila punjena ctekom i zimski zbrinuta.
Zamjenio ju točno 3put jeftinijim Starter akomulatorom (ciak), jedino oni su imali identičan akumulator (iste oznake, snage i dimenzije)...
Eto izbor je tvoj..  :mrgreen:
 
Negdje sam ranije napisao,prije kojih mj dana,kupio Nitro akumulator,(NovemaNova)koji navodno radi Yuasa,više nego
duplo jeftiniji i ima godinu dana garancije,a Yuasa 6mj.
Budemo vidjeli jel bačen novac ili je to danas sve isti drek,a velika razlika u cijeni...
 
Ma to se sve danas proizvodi kod istog kineza....

Originalni mi je bio 6 godina na motoru... nisam ga prek zime pogledo i na proljeće kresne ko da je sad iz dućana motor....

ne znam.... moj serviser se kune u Yuasu... (Dudo, mlaka)..
:?
 
Ja sam kupila Nitro verziju Yuase u proljeće 2010. Dvije zime je bio je na ctek punjaču i još ne pokazuje znake da bi mogao uskoro crknuti. A Unibat mi je nakon 6 mjeseci počeo rikavati.
Vozim Suzuki GSR 600 i ako nije napon na visini neće ni upaliti.
 
Dek..Dadek said:
tnx!
Iako mi paše više prek računa....zbog PDV a i troška ;)

sad bi ti tele2 i ovce i novce :mrgreen: :mrgreen:

pdv dobiš ionako nazad na grani ca. 16% (ne moraš se vraćati u dućan)
 
Vupy, je je, tele 2 :)

Nakon što sam nazvo : Grigića, Motormaniu, Auto Krešo i Krško, odluka je pala na Novema Novu.

Iz 2 razloga:  Yuasu nitko nema, a u Novemi su me uvjerili da sa Nitrom neću pogriješiti. A i cijena mi se čini OK.- 504 kn. I još mi ga formiraju  :D

Hvala svima na sugestijama ;)
 
Dek..Dadek said:
Pozdrav društvo!

Malo sam izašo iz štosa, da li netko zna gdje najpovoljnije kupiti Yuasa akumulator?
(Za hayabusu).
Ili predlažete nešto drugo?

Moram reći da sam sa Unibatom imao loše iskustvo, crko je odma poslije sezone.... Yuasa je isprobana i navodno najkvalitetnija, a izdržala mi je ČAK 2 sezone.... :)  :undecided:

Fala!

Pogledaj ak' tu šta nađeš :

http://www.svebaterije.hr/baterije/olovne/fiamm/12-volti

http://www.svebaterije.hr/baterije/olovne/first-power/12-volti

 
dovla said:
Yuasa crkla nedavno nakon 2500 km tj 1 god.  :mrgreen: Traba napomenuti da je bila punjena ctekom i zimski zbrinuta.

Jesi se drzao uputa kod formiranja i prvog punjenja akumulatora?
 
3alfa3 said:
Jesi se drzao uputa kod formiranja i prvog punjenja akumulatora?

Ne da mi se sad sve ponovo pisat, nedavno smo raspravljali o Yuasi. Moja skromno mišljenje je, a siguran sam da je točno :jesus: , da Yuasa više nema puno veze s onim što je bila nekad. Dovla ima isti motor kao ja, formirano mu je sve bilo već na nultom servisu i baterija traje godinu dana. Imam već četvrti praktično isti motor i svaka Yuasa, originalna japanska jer ima ih puno u zadnje vrijeme Made in China, je trajala godinu dana. Savršeno održavana i potpuno neodržavana, isti ćurac. Na Dukatijima sam isto mjenjao i svaka nova traje sve kraće. Možemo testirat, mislim da je ovih dana stigla nova koju treba montirat pa da vidimo koliko će izdržat.
 
mate said:
Ne da mi se sad sve ponovo pisat, nedavno smo raspravljali o Yuasi. Moja skromno mišljenje je, a siguran sam da je točno :jesus: , da Yuasa više nema puno veze s onim što je bila nekad. Dovla ima isti motor kao ja, formirano mu je sve bilo već na nultom servisu i baterija traje godinu dana. Imam već četvrti praktično isti motor i svaka Yuasa, originalna japanska jer ima ih puno u zadnje vrijeme Made in China, je trajala godinu dana. Savršeno održavana i potpuno neodržavana, isti ćurac. Na Dukatijima sam isto mjenjao i svaka nova traje sve kraće. Možemo testirat, mislim da je ovih dana stigla nova koju treba montirat pa da vidimo koliko će izdržat.

Onda mi je lakse - kad dodje vrijeme, stavljam neki maintenance free sto jeftiniji. Pa nek krepa kad zeli.
Inace, Yuasa koju imam (tvornicka ugradnja) ima 2 godine. I dalje nakon dan-dva nekoristenja motora drzi voltazu na 2,85V. Za sad odlicno.
 
3alfa3 said:
Onda mi je lakse - kad dodje vrijeme, stavljam neki maintenance free sto jeftiniji. Pa nek krepa kad zeli.
Inace, Yuasa koju imam (tvornicka ugradnja) ima 2 godine. I dalje nakon dan-dva nekoristenja motora drzi voltazu na 2,85V. Za sad odlicno.
I nije ti neka voltaža :mrgreen: :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.