Yuasa akumulatori

Status
Not open for further replies.
al cijene su ok, a baterije su sigurno bolje od občnih akumulatora...jaka startna struja čuva anlasere  (y)
 
Zlatko said:
Koliko vidim, ovo je čista kopija OPTIMA akumulatora...  :paper:

Dosta lice, moguce je da je slicna tehnologija, i kod Optime se spominje "SpiralCell Technology"  koja pruža mnogo više ciklusa punjenja i pražnjena, uspoređujući je s tradicionalnim akumulatorima punjenim kiselinom. 
Kod nas nisam video Optimu za moto-program, a za auto-program su i do 3 puta skuplji od klasicnih.
 
motoklasik said:
Dosta lice, moguce je da je slicna tehnologija, i kod Optime se spominje "SpiralCell Technology"  koja pruža mnogo više ciklusa punjenja i pražnjena, uspoređujući je s tradicionalnim akumulatorima punjenim kiselinom. 
Kod nas nisam video Optimu za moto-program, a za auto-program su i do 3 puta skuplji od klasicnih.
Kopirali su sve, od tehnologije, izgleda, pa do boje.. OPTIMA nema moto program u ponudi. Košta puno, ali vrijedi.. Baš sam neki dan pričao sa prijateljem o akumulatorima, i kaže mi da jedan deda iz njegovog sela ima OPTIMU na traktoru 30 godina... :shock: :shock: :shock:
 
snajper said:
Negdje sam ranije napisao,prije kojih mj dana,kupio Nitro akumulator,(NovemaNova)koji navodno radi Yuasa,više nego
duplo jeftiniji i ima godinu dana garancije,a Yuasa 6mj.
Budemo vidjeli jel bačen novac ili je to danas sve isti drek,a velika razlika u cijeni...

dobro si napisal, NAVODNO, radi  Yuasa ali nije Yuasa :misli:
i ja sam imal isti problem sa zamjenskim akomulatorom,pa sam na kraju odustal od te jeftinije varijante jer te na kraju priće izađe skuplje,pa sam kupil YUASU i fala bogu već 3 lete nemam problema (y)
 
Ja još uvijek na KLE-u iz 2003 imam orginalnu Yuasu.

Zimi ju skinem, zadnje 2 godine pred sezonu ju stavim možda sat vremena na punjač i nema problema.

Motor ima alarm, i jedino je sporije vrtio kad je stajao vani od kraja 10 do početka 12, nisam ga stigao spremiti, a bilo je mjesec dana ispod nule, ali je upalio.

Stvarno, 9 godina sa istim akumulatorom........
 
motoklasik said:
Pojavii su se na trzistu akumulatori za motocikle sa novom tehnologijom izrade tzv. suvi spiralni akumulatori.
Ne znam da li neko vec ima iskustva sa njima?

Za sada se kod nas prodaju u cetiri velicine, cene su povoljne, ali karakteristika koja mi je upala u oko je ta da ovi akumulatori u odnosu na postojece istog kapaciteta (Ah) imaju cak duplo vecu tzv. startnu struju (A) tj. maksimalnu amperazu koju akumulator moze da isporuci. To je izuzetno bitno kod paljenja motora na anlaser, da akumulator moze da isporuci dovoljnu amperazu.
Nije čak niti toliko bitno što je spiralni, već je važno ono što piše da je AGM, e otkad je takav akumulator na SPSu, više se ne pitam hoće li ili neće upalit, pali uvijek.


http://www.dcbattery.com/agmtech.html

http://en.wikipedia.org/wiki/VRLA_battery

 
Ja sam sad uzeo Shorai lithium-iron bateriju pa ćemo vidjet kako to funkcionira...  :yes:
 
imao sam original yuasa i trajao je oko 4-5 godina, nakon toga opet yuasa trajala je 2ipo i sada je unutra nešto treće zaboravio sam šta, ali radi super već skoro 2 godine
 
imao na zzr-u orginal i trajao 6 godina..baš neki dan uzeo Ciak-starter...cijena 230kn od 12Ah..baš me zanima koliko će trajati :misli:
 
jaki said:
imao na zzr-u orginal i trajao 6 godina..baš neki dan uzeo Ciak-starter...cijena 230kn od 12Ah..baš me zanima koliko će trajati :misli:

I mene je cijena privukla za kupnju tog Ciak-startera, ( navodno naši rade po vartinoj licenci ), stavio u v-maxa prije tri godine oko 25k km, nikad ga nisam vadio i dopunjavao, prodao maxa i majstor se još vozi s njim i zadovoljan. Zaključak, za te novce super, sigurno kvlitetniji od kineskih  (y)
 
zlica said:
I mene je cijena privukla za kupnju tog Ciak-startera, ( navodno naši rade po vartinoj licenci ), stavio u v-maxa prije tri godine oko 25k km, nikad ga nisam vadio i dopunjavao, prodao maxa i majstor se još vozi s njim i zadovoljan. Zaključak, za te novce super, sigurno kvlitetniji od kineskih  (y)
To je kineski akumulator kao i većina drugih, imao sam ga i nisam primjetio neku razliku od npr. Unibata, za te novce mislim da zadovoljava potrebu još ako se stavi na motor sa 4 cilindra mislim da ne bih trebalo biti nekih problema.
O trajnosti ne bih mogao ništa reći jer ga nisam dugo imao, prodan je sa motorom, ali jamstvo je kao i kod većine drugih 6 mjeseci.
 
Tko zna što je ostalo od "Munje"??
Oni su nekad radili akku-e.
 
Zapru said:
rade i dalje, puno za izvoz

Koji "brand" ljepe na svoje proizvode.
Zar nemaju sluha za potrebe domaćeg tržišta.
 
Elias said:
Koji "brand" ljepe na svoje proizvode.
Zar nemaju sluha za potrebe domaćeg tržišta.
imaju, ali nase trziste nema sluha za njih  :mrgreen:

najveci problem proizvodaca aku je cijena olova na trzistu, koja plahuta vrtoglavo gore - dolje ko nafta i sl.

olovo se kupuje "u naprijed" i onda imas problem sa proizvodnjom
 
Evo izdao me akumulator na Fazeru, original iz 2004,  :mrgreen: ..jel ima tko kakav savijet gdje kupit u okolici Osijeka po nekoj fer cijeni (i koja bi to bila).. a da mi baš ne rikne za jednu sezonu.,  :misli:
 
kresho777 said:
Evo izdao me akumulator na Fazeru, original iz 2004,  :mrgreen: ..jel ima tko kakav savijet gdje kupit u okolici Osijeka po nekoj fer cijeni (i koja bi to bila).. a da mi baš ne rikne za jednu sezonu.,  :misli:
metro  starter-ciak....230kn  (y)
 
jaki said:
metro  starter-ciak....230kn  (y)

Za 230 kn  :misli: :misli: Tesko za fazera
 
Status
Not open for further replies.