Yuasa akumulatori

Status
Not open for further replies.
Nedavno sam ,ponukan raspravom na drugom forumu izmjerio malo svoju Yuasu(2008 god) te dobio slijedece rezultate:

-Napon :12,83 V(100%)
-CCA 226 A(100%)
Dakle,nakon cetiri godine koristenja jos je u besprijekornom stanju. (y)
 
Newly activated sealed VRLA batteries
require an initial charge. After adding electrolyte,
a new battery is approximately 75-80% charged. Fully insert
cap strip over the filling holes as shown in drawing above.
Immediately charge your battery after the “stand” period, to
bring it to a full state of charge.

Mislim da je u vecini slucajeva kod baterija kratkog vijeka ovo problem.
 
Kneeslider said:
Newly activated sealed VRLA batteries
require an initial charge. After adding electrolyte,
a new battery is approximately 75-80% charged. Fully insert
cap strip over the filling holes as shown in drawing above.
Immediately charge your battery after the “stand” period, to
bring it to a full state of charge.

Mislim da je u vecini slucajeva kod baterija kratkog vijeka ovo problem.


Zato sam i pitao jel formiranje i punjenje obavljeno kako treba
 
Yuasa definitivno nije ono što je nekad bila.
Na XLV750R koja je stajala samo ispod streje trajala godinama, samo kontakt i pali iz prvog pokušaja.
Frendu na K1200RS držala okruglo 1 sezonu, moja na istom motoru je izgurala zimu u garaži, nisam ju skida s motora, doklen će- nezna se.
 
Kneeslider said:
Nedavno sam ,ponukan raspravom na drugom forumu izmjerio malo svoju Yuasu(2008 god) te dobio slijedece rezultate:

-Napon :12,83 V(100%)
-CCA 226 A(100%)
Dakle,nakon cetiri godine koristenja jos je u besprijekornom stanju. (y)
tak i moja, sve do dans. ova zima je bila malo "jaca" pa sam ju morao malo obnoviti na c-teku i nakon 24 h obnavljanja, drzi ko grom  (y)
 
Dek..Dadek said:
Iz 2 razloga:  Yuasu nitko nema, a u Novemi su me uvjerili da sa Nitrom neću pogriješiti. A i cijena mi se čini OK.- 504 kn. I još mi ga formiraju  :D

Tako su ga i meni formirali,pa cemo vidjeti do kada ce sluziti.

 
kao što rekosmo, sve je to made in China  :mrgreen:

Na kraju sam kupil ono kaje bilo na tržištu, i ne razbijam glavu. jednu sezonu bude izdržal... :misli:
 
saito iz louisa. uredno po 2-3 godine drži uz održavanje. ne pada mi na pamet uopće experimentirati sa ičim drugim.
 
snajper said:
Tako su ga i meni formirali,pa cemo vidjeti do kada ce sluziti.

Ja ih stavio poprilično i nitko se ne žali
 
ja na devetki od kad je imam 2006 god. nisam skinuo yuasa akumulator s motora,zimi sam samo palio motor svaka dva tjedna po par minuta i to je to,sada će biti 7 godina i još šljaka,tako kad čitam tu na forumu  :misli:
 
Kod mene na hornetu yuasa od 2003,održavanje minimalno.2 - 3 puta nadopunjavan.Ove zime prvi put skinut sa motora.
Za sada samo pali vozi.Neka izdrži još ovu godinu i ja zadovoljan.
 
Elias said:
Tosu one stare, nove su banana.

upravo tako.

btw, sve kaje prva ugradnja traje nekoliko godina. Meni je izdržao 6 godina original, s tim da motor nisam ni pogledo kad bi ga spremio zimi... a na proljeće bi upalio bez problema.
 
Pojavii su se na trzistu akumulatori za motocikle sa novom tehnologijom izrade tzv. suvi spiralni akumulatori.
Ne znam da li neko vec ima iskustva sa njima?

Za sada se kod nas prodaju u cetiri velicine, cene su povoljne, ali karakteristika koja mi je upala u oko je ta da ovi akumulatori u odnosu na postojece istog kapaciteta (Ah) imaju cak duplo vecu tzv. startnu struju (A) tj. maksimalnu amperazu koju akumulator moze da isporuci. To je izuzetno bitno kod paljenja motora na anlaser, da akumulator moze da isporuci dovoljnu amperazu.



 
poco loco said:
mejd in Čajna  :?

Naravno da je Kina.
Nekad se zapitam da li se ista pravi negde drugde sem u Kini. Kupis najskuplji lap-top racunar, i on naravno kineski.

mariola said:
Prvi put čujem za TOPIN,al čini se super stvar (y)  kolka je cjena i kolko daju garanciju :misli:

Ne znam da li ima u Hrvatskoj, ovde prodaje neka firma iz Vojvodine, nije nemoguce da ima ili da uskoro bude i kod vas.
Za sada imaju samo cetiri modela, pa koga onako informativno interesuje amperaza, dimenzije, kapacitet Ah i A, raspored polariteta i slicno, evo da pogledate.
A za orjentir oko cene, u 1 euro ide 11o dinara (pa su onda cene redom 17, 23, 25 i 35 e).

Interesantno je da ovaj zuti od 7,5Ah isporucuje startnu struju od cak 200 ampera (kao oni od 14 ili 16 Ah), a pise da menja akumulatore i od 12 Ah.









 
Koliko vidim, ovo je čista kopija OPTIMA akumulatora...  :paper:
 
Status
Not open for further replies.