Z 750-tema za sve štovatelje malog zeca

Jel još uvijek imate originalne auspuhe na zecovima? Ja sam stavio akrapa. I kada sam izišao iz servisa mislio sam da je motor zagušen, jako je slabo vukal...dok mi nisu rekli (tj. dok nisam sam skužil  :misli:  :mrgreen:) da se akrap budi tek nakon 4000-5000 o/min :LOL:
E onda sam ga tek otovoril :LOL:

 
 
Br@da said:
kolko si platil akrapa...jel carbon

Akrap je došal 3578 kn (mislim da je točno u kunu :mrgreen:). Nije carbon, nego titan. Preporuka iz servisa je da se stavlja titan i to točno ovaj model:

KAWASAKI Z 750 (2004-06) AKRAPOVIC SLIP-ON SP SERIES EXHAUST SYSTEM

Zvuk je ebem, ne smijem ga palit u garaži, uži mi probija.  (y)
 
Street Illegal said:
Akrap je došal 3578 kn (mislim da je točno u kunu :mrgreen:). Nije carbon, nego titan. Preporuka iz servisa je da se stavlja titan i to točno ovaj model:

KAWASAKI Z 750 (2004-06) AKRAPOVIC SLIP-ON SP SERIES EXHAUST SYSTEM

Zvuk je ebem, ne smijem ga palit u garaži, uži mi probija.  (y)

Hahaha preporuka iz servisa je da bas taj model i bas akrap mora ic gore. Jeli taj servis mozda i diler  akrapa   :mrgreen:  To su samo marketinske igre....

Nemam Akrapa jer je meni preskup a netrazim nikakve perfomanse iako se nemoze mnogo ni dobit samom slip-on-om.
Odluka je pala na jako povoljan LeoVinci SBK EVO2 koji je street legal te ima cetrifikat o tome. Kupih ga odmah nakon prve tisuće kilometara te je vozen nekih 100m s onim dildom u loncu i sad je taj dildo doma u vitrini  :mrgreen:
Top je aluminijski i sasvim sam zadovoljan.. negrije se.. ima dobar zvuk... i relativno malo novaca.  
 
Ni meni taj top nije nesto, izgledom je osim naljepnice skoro ko serijala, a buduci da ja prvenstveno top mecem radi izgleda, onda nist od ovog...
 
WD-40 said:
Hahaha preporuka iz servisa je da bas taj model i bas akrap mora ic gore. Jeli taj servis mozda i diler  akrapa   :mrgreen:  To su samo marketinske igre....

Nemam Akrapa jer je meni preskup a netrazim nikakve perfomanse iako se nemoze mnogo ni dobit samom slip-on-om.
Odluka je pala na jako povoljan LeoVinci SBK EVO2 koji je street legal te ima cetrifikat o tome. Kupih ga odmah nakon prve tisuće kilometara te je vozen nekih 100m s onim dildom u loncu i sad je taj dildo doma u vitrini  :mrgreen:
Top je aluminijski i sasvim sam zadovoljan.. negrije se.. ima dobar zvuk... i relativno malo novaca.  

Pa rekao si sve... a i ništa. Pa daj neku cijenu, gdje si ga kupio, slike.....
 
Slike imam doma na kompu..... Veceras ih okačim.
Moj serviser je isto predlagao Leovince jer i on dila s njima al eto provjerih cjenu u njega.. kaže 2300kuna.. Zovem zastupnika za hrvatsku... njegova cjena 1800kuna.. naravno odmah narucujem i uplacivam na racun pola cjene.....
Auspuh stigo za 5dana te montiran za 15minuta  (y)
 
Tko je zastupnik za leo vince?
 
  Za zastupnika malo proguglajte... Ja ga imam vise od godine dana pa vise i nesjecam se imena firme.

Evo par slika....


Dildo :) 


Te kompletni bike


Eh da... postoji i GP style lončića za starog zecova.....  Meni e previse tanak malen pa mi nije bio u uzem izboru
 
Nisam nikad uspoređivao, ali sada tek vidim koliko je ovaj Akrap dugačak, barem u poredbi sa mojim skraćenim originalom.

Što se tiče estetike i mog ukusa, skraćeni original je ono što je tvornica trebala napraviti.

Na novom zecu su to i učinili, više nema one "dude za peć".
 
(y) Upravo to...

Mogao si ti okaciti i svoje slike da ljudi vide...Naime Igor je posteno skratio serijski auspuh, i vidio sam ga uzivo, izgleda fenomenalno  (y)
 
Pa eto ljudi meni ipak sad na kraju ovaj na novom zecu auspuh dobro izgleda.Možda se nekima ne sviđa ali s vremenom ipak ljepše izgleda i da kratak je a to mi se prvenstveno dopada.Makar gledajući po netu ima čudo tih auspuha razno raznih oblika i stvarno neznam kojeg bi slijedečeg stavio.
 
ja cu ti onda reci, akrap hexagonal  :mrgreen:  (y)
 
Ma samo odi na loiusovu stranicu i vidjet češ brdo auspuha koji stvarno ludo izgledaju  (y)
Neka nepoznata imena ali da izgledaju, izgledaju.
 
WD-40 said:
Hahaha preporuka iz servisa je da bas taj model i bas akrap mora ic gore. Jeli taj servis mozda i diler  akrapa  :mrgreen:  To su samo marketinske igre....

Nemam Akrapa jer je meni preskup a netrazim nikakve perfomanse iako se nemoze mnogo ni dobit samom slip-on-om.
Odluka je pala na jako povoljan LeoVinci SBK EVO2 koji je street legal te ima cetrifikat o tome. Kupih ga odmah nakon prve tisuće kilometara te je vozen nekih 100m s onim dildom u loncu i sad je taj dildo doma u vitrini  :mrgreen:
Top je aluminijski i sasvim sam zadovoljan.. negrije se.. ima dobar zvuk... i relativno malo novaca. 

Koliko ja znam svaki auspuh je podešen za određenu mašinu..ovaj tu je za stari model zeca..novi model zeca ima drugu mašinu..mislim da se tu radilo o "ovo imamo na lageru" patki..
Uglavnom..za zeca 2007 je najbolji auspuh za zeca 2007..
..
 
Nego..kad smo kod auspuha za zeca imam par pitanja:
1. Koja je razlika između "street legal" i "open" (vidim da ima samo open - http://www.akrapovic-exhaust.com/main/catalog/products-catalog.htm )
2. Koja je razlika u performansama u Slip-on, Racing, i Evolution line?
3. Čuje li se "Racing" nepodnošljivo za svakodnevnu vožnju?
4. Treba li podešavati išta na motoru nakon stavljanja jednog od ovih auspuha?
5. Koliko se konja dobiva stavljanjem ovih auspuha?

Fala :mrgreen:
 
Znaju znaju nego ove odgovore mozes pogledat u ostalim temema u svezi auspuha a ima ih ohoho.
1. Street legal je valjda homologirani auspuh za civilnu uporabu.. (glasnoća) dok je open open u doslovnom smislu :)
2.te razlike bi trebo pogledat na stranici odredjenog proizvodjaca...
3. opet ovisi od proizvodjaca do proizvodjaca
4. odgovor na to bi opet mogao potrazit u temema od auspuhu....  navodno da bi kao bilo pozeljno malo korigirat mapu ubrizgavanja ako je EFI a ako je na karbove onda se zna sto bi trebalo....
5. opet ovisi od proizvodjaca do proizvodjaca... nedobije se mnogo al mislim da kod svih tih open,racoing lonaca gubi se na nizim okretajima jer oni tek "rade" svoj posao na visokim okretajima....

  Ovo je samo moje nestrucno misljenje procitavsi desetke postova na temu auspuha...