Zagreb

Status
Not open for further replies.
Vidim da od 100 forumasa ima 200 stavova oko ovog slucaja. Moje ja da ako vozim 150+ na gradskoj prometnici i desi se zlo - JA sam jedini i iskljucivi krivac pa makar mi netko izletio na tri crvena i preskocio preko rampe. Ako su drugi sudionici glupi nemoram ja biti kralj svemira medju idiotima
 
Iskreno mi je zao decka, mladog zivota..zao mi i gospodina na biciklu..zao mi je svakoga kome se zivot ugasi na ovaj ili na onaj nacin..apsolutno se slazem da su biciklisti ovakvi ili onakvi, kao i vozaci Samoborceka i ZETa, te poprilican broj ljudi na romobilima i sa KR tablicama..a onda dolazimo do toga da motoristi nisu cvijece..i sad kad pogledam sto sam nabrojao ovak na brzinu, o cemu raspravljamo? Kak se vozit po cesti?
Ono sto je jako bitno - zima je trajala poprilicno duze no inace, a itekako se sjecam godina u kojima je hrpa ljudi poginula sa ‘prvim’ suncem, tamo u 3/4mj..ove godine je to 6mj..
Nazalost, kada si na motoru, nitko nece pazit na tebe, zato trebas paziti na druge..iskreno saucesce obitelji i prijateljima..
 
Nevezano za ovaj dogadaj, on je stvarno idiot i pokvarenjak ali upravo to sto si napisao, win win situacija. Oni su dobili senzacionalisticki naslov a on medijski prostor.
Željko Marušić
Željka Markić
previše slučajno :unsure:
 
  • Haha
Reactions: Nero
 
Dečki....čuvajte se i to je to...ovo je tragedija.nemojte ni izvlačiti zaključke,ne morate biti pametniji,ne želim da vas ni osuđuju ako stisnete gas...samo se čuvajte.
Sućut obitelji poginulih, žao mi je
 
  • Like
Reactions: neven
Iskreno mi je zao decka, mladog zivota..zao mi i gospodina na biciklu..zao mi je svakoga kome se zivot ugasi na ovaj ili na onaj nacin..apsolutno se slazem da su biciklisti ovakvi ili onakvi, kao i vozaci Samoborceka i ZETa, te poprilican broj ljudi na romobilima i sa KR tablicama..a onda dolazimo do toga da motoristi nisu cvijece..i sad kad pogledam sto sam nabrojao ovak na brzinu, o cemu raspravljamo? Kak se vozit po cesti?
Ono sto je jako bitno - zima je trajala poprilicno duze no inace, a itekako se sjecam godina u kojima je hrpa ljudi poginula sa ‘prvim’ suncem, tamo u 3/4mj..ove godine je to 6mj..
Nazalost, kada si na motoru, nitko nece pazit na tebe, zato trebas paziti na druge..iskreno saucesce obitelji i prijateljima..
Evo ovo je isto bitna stavka, bas sam to htio napisat. Nakon duze stanke, kako motociklisti tako i biciklisti itd. Izgube se refleksi i osjecaj za voznju. Ja sam sada kad sam uzeo ovaj motor nakon 3 godine bez voznje prvih par tjedana vozio uz chicken stripse od 2-3cm. Uz to nisam imao prednju kocnicu jer je bilo zraka u njoj pa kontao mozda i bolje nakon tolikog perioda pauze, a i da osjetim motor, naviknem se itd. Znaci samo laganini nakon pauze. Bitna stavka, ta pauza. 👍🏻
 
Zivim blizu jaruna zadnjih 2g. I to je cudo koliko se "rasteze"tamo raznorazne zrx mmx-ove, pogotovo petkom i vikendom. Ne kazem "rastegnut malo drugu"nego bas tutta forza rastezanje do milion na sat..
Nemam pojma, dole na obali bar izadjemo na magistralu, pa preko Raca, ili dje vec se ispuses, iako i tamo par spomenika pozdravlja.. Al u gradu, ne znam.
Mozda sam ja drukcija vrsta pa me to ne privlaci...
 
Dolje na obali svako ljeto hebem majku barem 3-4 tmaxa koji misle da su Rossi (St-Omis-Zadvarje, pogotovo iza Piska i oko Duca)..a ima i onih sa bmw trojkom koji su prosli F1 skolu..tako da ono, odi na Grobnik, ugrozi sebe..svakome se moze dogoditi nesreca, ali ako izazivas stalno, onda je to nesto drugo..
 
palili gume, palili baklje, turirali ...

ekipa ko iz Mad-Maxa ... sigurno ce pomoci da se prezale gubitci i da se smanje takve nesrece u buducnosti...

panjevi
 
A cujes, to sto si nabrojo je van konkurencije. Pogotovo ako u hilfiger slapama voze... Onda se makni sa strane i pokloni se :D
Dolje na obali svako ljeto hebem majku barem 3-4 tmaxa koji misle da su Rossi (St-Omis-Zadvarje, pogotovo iza Piska i oko Duca)..a ima i onih sa bmw trojkom koji su prosli F1 skolu..tako da ono, odi na Grobnik, ugrozi sebe..svakome se moze dogoditi nesreca, ali ako izazivas stalno, onda je to nesto drugo..
 
uopće nije bitno tko je kriv konkretno u ovom slučaju, jel brzina od 150kmh ili prolazak bicikliste kroz crveno... 2 života odoše...
Dok ne naučimo neke stvari, ili dok nas ne nauče, ili dok ne počnu pičit kaznurine (što žešće to zdravije) za vožnju motorom po gradu žestoko priko ograničenja, a i isto tako prelazak bicikliste kroz crveno na pješačkom što je isto kao i prolazak autom kroz crveno, nismo ništa napravili.
 
  • Like
Reactions: zaprudanec
kazne ne sprječavaju nikoga da vozi prebrzo ni da prelazi crveno... a nije čak problem ni jedno ni drugo u mjeri dobrog ukusa i ukoliko akteri imaju dozu samokontrole i straha za sebe, ali i za druge...
 
biciklist prelazio zebru na crveno... za to ustanovit je trebalo malo pocekat da se motoriste zablati (y)
gledam aktualnu tablicu prometnih prekršaja,
u HR je kazna za ovakvo prekoračenje brzine u naselju (globa, bodovi, uzimanje dozvole) 2 do 3 puta veća nego kazna kod prolaska na crveno. isto tako je u drugim EU zemljama. time da je najteža kategorija kazne prekoračenje za duplo... elem, troduplo niti nema u katalogu, znači ovdje sudija ima punu slobodu kreativnosti.... toliko o krivici

što se tiče života.... ovdje nema više mrtav ili manje mrtav... gotovo... nema ih više
 
Vozim se brže od prometa, samim tim i od ograničenja jer na Zagrebačkoj aveniji prvo automobili ne voze 60 na sat. Vozim se brže jer se osjećam sigurnije kad ja obilazim druge nego kad oni obilaze mene ili se voze iza mene. 50% (malo sam rekao) vozača automobila razgovara na mobitel, tipkaju i neki puše u isto vrijeme i voze se kao zombiji, ostavljaju prevelike razmake od vozila ispred a kad ono zakoči oni regaraju tek u zadnji tren i onda ili uspiju zakočiti ili ne. O namjernom oduzimanju prednosti i ulascima u traku da ne govorim. Najviše opasnih situacija doživio sam kad sam se vozio "penzionerski". Ne vide vas ! Već nekom telepatijom mogu predvidjeti što će ovaj ispred mene napraviti i ne znam objasniti kako to funkcionira, osim da treba proći kilometara i kilometara da dobiješ taj osjećaj.

Mladi i novi vozači su najugroženiji - po meni ne zato jer ne znaju voziti nego se previše oslanjaju na svoje vještine i da će drugi poštivati pravila.
Kad pogledamo prošli tjedan skoro sve nezgode sa smrtnim ishodom su bila oduzimanja prednosti i sl. a vozači su bili u mat poziciji jer su imali preveliku brzinu da bi mogli zakočiti ili izbjeći nezgodu.

Pravno gledano na sudu vam mogu dosuditi i suodgovornost čak i ako ste vozili unutar ograničenja ako procjene da ste mogli uzeti u obzir situaciju u prometu i usporiti. Jednako tako ako vozilo u suprotnom smjeru da žmigavac a vi hrabro ispred njega skrenete lijevo kad vas pokupi vrlo je moguće da će vam dosuditi oduzimanje prvenstva. To su primjeri iz sudske prakse, a na vam je da uzmete u obzir kad se vozite ili ne.
Zato je bitno mladim /novim kolegama objasniti da je moraju kontrolirati svoju situaciju u prometu bez da se oslanjanju da će drugi paziti na njih i pridržavati se pravila. Nemaju reflekse ! Barem trećina ima probleme s vidom. NE VIDE VAS!
Veće kazne neće ništa pomoći jer su uzroci negdje drugdje, a noćne trkače je lako uhvatiti i kazniti samo je pitanje volje. Biciklisti romobili i roleri su posebna dimenzija.

@dermat jedna pista u okolici Zagreba bi napravila 10 x više nego li sve tvoje kazne.
 
Vozim svaki dan po zg i nažalost se moraš naguravat u traku ko kreten jer nitko ne pušta i moraš vozit brže jer si inače opasnost za sebe i druge, a to nije za svakog…
Na živce mi ide ekipa sa slavonske kaj se nabija na guzicu, a kolona se vozi ispred… i svaki dan x opasnih situacija… znači prometna kultura 0, mobitel svaki 2. auto i kolko je još potrebno da se desi glupost (n)
btw. @neven bolje da je razmak nego da se nabijaju ko kreteni 👍🏻
 
Status
Not open for further replies.