Zagreb

Nebi ti smetalo da je poginuli bio u gridu..koja si ti budaletina drotovska..konju vatrogasni

Da ti jezik nije brži od pameti, možda bi i nešto pametno napisao, no to je od tebe ionako odavno uzaludno očekivati... smetalo bi mi da je poginuo u gridu, jer je svaka tragedija - tragedija, to bi bilo na mjestu gdje se to nekako drugačije gleda, ali je svakako veći problem ako poginu na javnoj prometnici gdje ugrožavaju ne samo sebe nego i druge, najčešće nevine koji trebaju imati razumijevanja za kurčenje bahatih klinaca i onih koji su još samo mentalno klinci, a na žalost ni takovih ne fali... zato je ove godine već 72 poginulih na motoru, cca 16 više nego prošle godine. Tako da je jasno tko je tu budaletina.
 
nit ćeš u auto školi sa vozačkom naučit vozit, nit će te registrirani motor sa tablicom i katadiopterom spasit..

Naravno, no ni pištolj ne puca sam, auto ili motor ne voze sami, oni su samo sredstvo kojim raspolaže najčešće onaj koji tome nije dorastao...

@gastajbarter Da su vozili nekom normalnijom brzinom vjerovatno bi danas bili tu. Živim tu i vidio sam kombi, kraka šasije nema. Kombi je pomaknut 10-15 metara od mjesta skretanja. Tako da ne lupetaj, mašina je završila u šumi a ostatak motora je rasut ko Lego kockice što se vidi iz slika. Doletjeli su ko sivonje što su i potvrdili ljudi koji su ih čuli iz tih firmi

Badave ti to objašnjavaš kretinju koji sve najbolje zna bez da je bio igdje i vidio išta... ideologija ultimativne obrane neobranjivog je svojstvena budalama koje činjenice i argumenti ne zanimaju.
 
  • Like
Reactions: thommy and Volcabar
mislim da ih je bilo do jučer bez ovog sinoć 75
 
Motor je skup sport u svakom pogledu.To kaj motor košta je najmanji problem.Ostali cehovi koji se plaćaju idu ovim redom.
Neiskustvo,samoživost, dokazivanje ,pokazivanje,mladost.
Neproračunata vožnja ,brzina .
Jedan dio nas to će platiti smrtnim ishodom naše vožnje,a to je najskuplji dio naše priče.😎
Kako je skupo sport?


Za 5000€ kupiš motor koji može 250 na sat ići, aj kupi auto koji može ići toliko i koji ima takvo ubrzanje za 5k€.
 
Duplo brže sam vozio sa 20 nego sad sa 55. I u tom grmu leži zec. Nažalost nismo svi imali sreču proči neokrznuto kroz to vrijeme. Neki su pod pločom, a neki invalidi.
Svi mi na dvije rote ginemo zbog brzine u 99% slučajeva, a ostale okolnosti kao oduzimanje prednosti su samo točka na i.
Na kraju krajeva većina slučajeva oduzimanja prednosti je isto zbog brzine.


Svaki put kada sam blizu raskrižja ili sporednih cesta usporim da mi ne bi tko izletio, a vozim skuter od 300 kubika, da vozim neki jaki motor vozio bi brže sigurno, zato ni ne želim ništa brže, ako budem drugo kupovao ili će biti isto 300 ili čak i 155cc.
 
Daj nemojte lupat gluposti..momka nema to je zalosno, a i da je imo vozacku isto bi bilo..pola grida na motogp nema vozacku to neznaci da neznaju vozit..kakve ima veze vozacka kad ti neko skrene ispred tebe i oduzme ti prednost
Ima veze.
Da je imao trunke pameti ne bi vozio bez vozačke, a ni ovaj drugi ne bi bio sa njim.

Sada je gotovo, dva života otišla, dvije obitelji u kurcu zato što je bilo teško položiti vozački, ne znam koji su motor vozili, vjerojatno ne bi ni mogao voziti ako je jači od 35kw.
nit ćeš u auto školi sa vozačkom naučit vozit, nit će te registrirani motor sa tablicom i katadiopterom spasit..
Bez vozačke oni ne bi smjeli voziti, i bili bi živi sada, kraj priče, nema se šta bez vozačke voziti.
 
Kako je skupo sport?


Za 5000€ kupiš motor koji može 250 na sat ići, aj kupi auto koji može ići toliko i koji ima takvo ubrzanje za 5k€.
O brojkama je bespotrebno raspravljati.
Čemu 250 km/h? Već 80 do 100 na sat je jako ozbiljna brzina,kod frontalnih sudara se te brzine zbrajaju.Ovo nije bio takav tip sudara.Varljivo je to što se mnogi zavaravaju ,100 u autu i 100 na motoru nije isto.Kočnice su u glavi.😎
 
  • Like
Reactions: Village
Ne znam, vozio sam se nekada i na minus 6, po bljuzgavici, po suhom zimskom kolniku u debelom minusu (i zveknuo sa motora u tim uvjetima), i znam samo da sam odavno u fazi da mi je motor samo onako kako bi najčešće i trebao biti - suho, sunčano, toplo, tada može, za sve ostalo sam strpljiv dovoljno da buljim kroz prozor i gledam van... jer fakat nitko danas ne može reći da nema izbora, možda jedino Nepalci na skuteru u dostavi nemaju...
 
  • Like
Reactions: prpa and Kawah
Čemu se izlagati opasnosti u ovo vrijeme,hladna cesta ,tvrde gume ,po gasu i tres.Ne samo da reskiraš previše nego i više od toga.A riskiramo svjesno svi koji se vozimo i u nekim normalnim uvjetima ,ljeta ,toplog asfalta na cestama.😎
 
  • Like
Reactions: Village
O brojkama je bespotrebno raspravljati.
Čemu 250 km/h? Već 80 do 100 na sat je jako ozbiljna brzina,kod frontalnih sudara se te brzine zbrajaju.Ovo nije bio takav tip sudara.Varljivo je to što se mnogi zavaravaju ,100 u autu i 100 na motoru nije isto.Kočnice su u glavi.😎
Zato što uspoređujem sportski motor i sportski auto.
Čemu se izlagati opasnosti u ovo vrijeme,hladna cesta ,tvrde gume ,po gasu i tres.Ne samo da reskiraš previše nego i više od toga.A riskiramo svjesno svi koji se vozimo i u nekim normalnim uvjetima ,ljeta ,toplog asfalta na cestama.😎
Kakva opasnost?


Samo sporije vozi.
Ja cijele godine vozim, po kiši vozim, po mraku, magli itd.
Jeftinije mi je sa skuterom nego kupovati drugi auto, a i kroz grad dođem doma za 15 minuta, autom 45 min, i ne moram parking tražiti.
Tako već 4 i pol godine vozim, otkako sam položio.
 
ako se voziš apsolutno po propisima - znači propisana brzina (ujedno i prilagođena uvjetima na cesti), sigurno odstojanje, preticanje na mjestima gdje je to sigurno - je nebitno kakav je asfalt, kolko je vani stupnjeva i kakve gume imaš

shit happens, ali šanse za fatalni ishod svodiš na razinu šansi dobitka na lotu, a ne da te hgss traži 2 tjedna da bar nešto mogu staviti u lijes

sve ostalo su priče za malu djecu i hrana za idijote kao što je marušić, husinec i slični stručljaci

čemu ta pravdanja i nepotrebne rasprave?? 99 posto nemotorista je ionako bijesno na nas i to uglavnom s razlogom
 
Ne znam, vozio sam se nekada i na minus 6, po bljuzgavici, po suhom zimskom kolniku u debelom minusu (i zveknuo sa motora u tim uvjetima), i znam samo da sam odavno u fazi da mi je motor samo onako kako bi najčešće i trebao biti - suho, sunčano, toplo, tada može, za sve ostalo sam strpljiv dovoljno da buljim kroz prozor i gledam van... jer fakat nitko danas ne može reći da nema izbora, možda jedino Nepalci na skuteru u dostavi nemaju...
mi išli u Stubake,prek Sljemena.Snijega nije bilo ali zimetina,debelo ispod nule
 
  • Like
Reactions: Village
Zato što uspoređujem sportski motor i sportski auto.

Kakva opasnost?


Samo sporije vozi.
Ja cijele godine vozim, po kiši vozim, po mraku, magli itd.
Jeftinije mi je sa skuterom nego kupovati drugi auto, a i kroz grad dođem doma za 15 minuta, autom 45 min, i ne moram parking tražiti.
Tako već 4 i pol godine vozim, otkako sam položio.
Sve pet ,moraš odvoziti još 33 godine plus te što si odvozio do danas pa ćeš imati šire horizonte.😎👍