Zamrzavanje kredita

Zamrzavanej je totalno i apsolutno neisplativo ...  :palacdolje: :palacdolje:

i uopće mi nije jasno zašto se zove zamrzavanje ?!?!  :misli: :misli: .... kad i dalje moraš plaćati ... samo što ne plaćaš cijelu ratu, već samo kamatu .. a kad ga "odmrzneš" plaćaš dalje istim tempom kao da nisi ni zamrznuo.... što znači da sve što si plaćao dok je bio zamrznut si bacio u vjetar ...  :palacdolje: :palacdolje: .... i još naravno treba platiti kojekakva administrativna sranja na sve to ...  :palacdolje: :palacdolje:
 
mr.mee said:
ma jebu sa svih strana, a meni nije lijepo  :mrgreen: :mrgreen:,, ali na svu sreću sam se riješio tog zla, nekako sam uspio zatvoriti,, sad je malo lakše,, ali posljedice se osjete, pogotovo na samu spomen švicarske, prođu me neki trnci  :mrgreen:

auuu, jebeno  :mrgreen:,,, stan  :misli:,,
aha, stan  :hehehe:
 
Zapru said:
aha, stan  :hehehe:
u filmu kakvi frajeri,kaze tip da ce kupit kucu,sa bijelom ogradom,kucicom za psa,mozda kucicom na drvetu za djecu i onda kad sve otplati za 25 godina,onda ce sve dignut u zrak :mrgreen:
 
malaga said:
u filmu kakvi frajeri,kaze tip da ce kupit kucu,sa bijelom ogradom,kucicom za psa,mozda kucicom na drvetu za djecu i onda kad sve otplati za 25 godina,onda ce sve dignut u zrak :mrgreen:
(y) samo ak bum tada jos ziv  :LOL:
 
Uglavnom rezime svega ne isplati se moratorij a ni refinanciranje (npr. erste kredit iz - u +, bio mi je izbor patiti se još nekih 5 godina ili si olakšati navedenim kreditom, sva sreća odustao sam jer bi umjesto dosadašnjih 25k E bio dužan 42k E!!!! sa osjetno manjom ratom ali i dužim rokom otplqate za 7 godina)
 
CheCola said:
Uglavnom rezime svega ne isplati se moratorij a ni refinanciranje (npr. erste kredit iz - u +, bio mi je izbor patiti se još nekih 5 godina ili si olakšati navedenim kreditom, sva sreća odustao sam jer bi umjesto dosadašnjih 25k E bio dužan 42k E!!!! sa osjetno manjom ratom ali i dužim rokom otplqate za 7 godina)

najbolje se strpiti i plaćati ili ako imaš nekog ko ti može posuditi lovu za zatvaranje manjeg kredita,, sve ostalo je prebacivanje iz šupljeg u prazno,, sad je i onako švicarac u padu i to već mjesec i pol,, vjerujem da neće biti nekog prevelikog divljanja u narednom periodu
 
i stajat ce na mjestu, mislim da sam negdje procito da Svicarska narodna banka umjetno odrzava tecaj na toj visini i da ga ne misli dalje spustat, tak da ce CHF nastavit padat jedino ak euro pocne jacat (znaci nece), nadajmo se samo da ce svica uspjet u odrzavanju chfa na ovoj razini
 
DacMan said:
i stajat ce na mjestu, mislim da sam negdje procito da Svicarska narodna banka umjetno odrzava tecaj na toj visini i da ga ne misli dalje spustat, tak da ce CHF nastavit padat jedino ak euro pocne jacat (znaci nece), nadajmo se samo da ce svica uspjet u odrzavanju chfa na ovoj razini
na zalost, izgleda da je tak  :?
 
ma samo neka on ne raste više, barem što se mene tiče, iako nebi ima ništa protiv onih 4,6 iz 2006-e kad sam dizao kredit...
 
CheCola said:
pa jučer ujutro je bio 6.03 po hnb-u sada je 6.06  :jesus:

ja kad sam gledao popodne bio je 6.10  :jesus: :jesus:
 
mr.mee said:
pao je za 2 lipe u odnosu na jučer, to je za mene pad,, jest da je mali, ali je pad  :mrgreen:
sve dok ne dode do max 5,6 nis od toga (toliko mu je inace bil maximum dok je saral, ko i dolaru) :?
 
2007. kad san kupia Yamahicu rata je bila tolerantnih 830kn da bi
zadnja pred koji dan narasla do 1400kn?!
Čeka me još 2,5 godine otplate ali mi se isplati dat motor nekom da ga nastavi
otplaćivat jer ja sam i onako ispušio već onog dana kad sam potpisa banci,
a u garaži stoji ionako još jedan koji se vozi dok ovaj "skupi" skuplja prašinu...
 
ti si se dobrano ukopo, ne zbog rate, nego zbog stojanja samog motora i ne vožnje istog,, a rata ide
 
Zapru said:
sve dok ne dode do max 5,6 nis od toga (toliko mu je inace bil maximum dok je saral, ko i dolaru) :?

mislim da više toliko nikad neće biti
 
To ti je ceh kupnje motora u Hrvatskoj-nema test vožnje pa se lako
zajebeš. Ono šta lipo izgleda nije uvik ono šta nam paše u vožnji...
Sad je stanje ovakvo, a za drugi motor iz dućana napadam kešom i
ništa prije probne vožnje.
 
Evo ovako,pošto sam ja kreditni službenik,sjedite i slusajte:
U 99% banaka zamrzavanja kredita nema!
To se zove "reprogram" kredita.Gdje se zatvara ustvari postojeci kr. sa novim.Tome novom kr.se daje novi broj krdita sa novim planom otplate, te se da odredjeni poček tj. grace period gdje se placa samo kamata na koristenje novaca. To znaci dignete 100.000kuna i nakon godinu dana opet ste duzni 100.000kuna iako ste placali iznos od oko 40% normalne rate. Provizija se uzima na zatvaranje starog kredita(u iznosu max. koja je bila prilikom podizanja kred.), takodjer mozda platite i proviziju na novi kredit.

Ovih 1% koje ubacuju u postojeci ugovor ,grace period rade to nezakonito. Jedini validan dokument je plan otplate i ugovoe prilikom uzimanja kredita, i tamo je jasno oznacen datum svake rate tj. anuiteta.
žbanke se odlucuju na ovaj posao, da bi priklile svoje lose poslovanje. Taj proizvod se u bankarskom žargonu često zove "tihi reprogram".

Eto toliko.
Radje prodajte auto i zatvorite kredit, ovako dodje skuiplja pita nego tepsija.
 
Frend digo prije par godina cca. 100.000kn za uredjenje stana. U medjuvremenu izgubio posao, a stan ne glasi na njega. Prestao je placat. Dobio poziv iz banke gdje su nastupili prilicno oholo, a on mrtvo ladno kaze - tuzi me. Na racun ne dobiva novce, nema nekretnina, auto motor, itd - jednom rjecju - siroce. I onda su mu ponudili odgodu otplate (beskamatnu!!!!) na godinu dana. On reko - dobro, bum vidio  :LOL:


Aj da neko sjebe sistem (al ovo je prilicno ironicno, jer covjek je ipak osto bez posla (15tak godina staza, stalni posao - zato i je dobio kredit bez puno pametovanja).

Mislim, jasno je meni da ce on to kad tad platit. Jasno je i njemu, al eto, sad ne moze, a i ne grize se puno zbog toga
 
3alfa3 said:
Frend digo prije par godina cca. 100.000kn za uredjenje stana. U medjuvremenu izgubio posao, a stan ne glasi na njega. Prestao je placat. Dobio poziv iz banke gdje su nastupili prilicno oholo, a on mrtvo ladno kaze - tuzi me. Na racun ne dobiva novce, nema nekretnina, auto motor, itd - jednom rjecju - siroce. I onda su mu ponudili odgodu otplate (beskamatnu!!!!) na godinu dana. On reko - dobro, bum vidio  :LOL:


Aj da neko sjebe sistem (al ovo je prilicno ironicno, jer covjek je ipak osto bez posla (15tak godina staza, stalni posao - zato i je dobio kredit bez puno pametovanja).

Mislim, jasno je meni da ce on to kad tad platit. Jasno je i njemu, al eto, sad ne moze, a i ne grize se puno zbog toga
platit ce on to vise nego sta misli :wink: