Zamrzavanje kredita

vladof said:
Malo sam prical s zenom, i dosli smo do zakljucka da bi bilo najbolje da ona digne neki kredit da pozatvaramo hebene minuse i master itd. Ili solucija br. 2: kupiti neki auto na kredit a ovaj prodati i time pokriti gore navedene troskove. Zanima me jel nedugo dizal kakav kredit pa da zna koja banka ima neke "normalne" kamate.
Raifaisen: mozda nisu najpovoljniji,al su najsigurniji i najtolerantniji  :) :LOL: (y)
 
kuglager said:
Raifaisen: mozda nisu najpovoljniji,al su najsigurniji i najtolerantniji  :) :LOL: (y)
Mozda, ali za njih treba hrpa kojekakvih potvrda, papira i kojecega.
 
live-for-ride said:
za godinu dana češ imati još jedan kredit i opet isto stanje po karticama.

      ..definitivno  (y). Sklonost rješavanja kredita drugim kreditom je genetskog porjekla  :mrgreen:...
 
live-for-ride said:
za godinu dana češ imati još jedan kredit i opet isto stanje po karticama.
To je tocno, ali ja ih mislim ponistiti, a vise mi ih ne budu kasnije dali jer mi je prosjek smanjen na minimum minimuma.
 
live-for-ride said:
za godinu dana češ imati još jedan kredit i opet isto stanje po karticama.

takozvana metoda prebacivanja iz šupljeg u prazno  :misli:
 
takozvana metoda prebacivanja iz šupljeg u prazno

ali tako rade svi financijski sustavi na svijetu, ali i sve države i državne uprave. (osim možda trenutno Kine i Švicarske)

ovo ostalo sve dužno jedno drugom, sve se prebija s kreditima, pozajmicama, papirima... bilo i bit će. Više je "divlja" i neprirodna opcija plačati "gotovim" novcem. I kad bih imao dovoljno gotovine, nikad nebi time kupio auto/motor/kuću.
Nek se isprsi banka, ipak zarade na tome.
 
Da, samo što je jedna sitna mala razlika u tome što banka u tim pretakanjima zaradi a ti pušiš. I onda tu pušionu ne platiš gotovinom nego ti samo skinu s računa. Da nek se isprsi banka...nevjerojatno...
 
pušimo svi već duže, jer je sve dužno, počevši od države. Tako, ako možemo otplaćati miljarde kredita, onda možemo i neki kreditić za svoje snove.
Neznam, ja nikad nebi 5 godina šparao i sjedio doma na kartonskoj kutiji, a život prolazi.... Rađe bih tih 5 godina vozio motor i plaćao par kuna više za kreditne kamate. Izgubljeno vrijeme nemožeš nikad više vratiti.

Ali to je moje mišljenje, svako nek radi po svome.

:021:

 
potrosnja-goriva.net said:
pušimo svi već duže, jer je sve dužno, počevši od države. Tako, ako možemo otplaćati miljarde kredita, onda možemo i neki kreditić za svoje snove.
Neznam, ja nikad nebi 5 godina šparao i sjedio doma na kartonskoj kutiji, a život prolazi.... Rađe bih tih 5 godina vozio motor i plaćao par kuna više za kreditne kamate. Izgubljeno vrijeme nemožeš nikad više vratiti.

Ali to je moje mišljenje, svako nek radi po svome.
Tako razmišljaju svi oni koji su godinama u minusu ili na rubu minusa radi trenutnog ostvarenja svojih želja...  :mrgreen:
 
potrosnja-goriva.net said:
pušimo svi već duže, jer je sve dužno, počevši od države. Tako, ako možemo otplaćati miljarde kredita, onda možemo i neki kreditić za svoje snove.
Neznam, ja nikad nebi 5 godina šparao i sjedio doma na kartonskoj kutiji, a život prolazi.... Rađe bih tih 5 godina vozio motor i plaćao par kuna više za kreditne kamate. Izgubljeno vrijeme nemožeš nikad više vratiti.

Ali to je moje mišljenje, svako nek radi po svome.

:021:

Možda si to možeš priuštiti, iako sam osobno protiv takvog razmišljanja, po pitanju motora ili nekog drugog hobija u smislu da ti je većina drugih egzistencijalnih stvari rješena pa se u nedostatku keša malo nagradiš. Međutim ovdje pričamo o svemu na kredit, od stanova, kuća, uređenja istih, auta, motora, vikendica, zimovanja, ljetovanja... kao da danas svi moraju imati sve. Zato i nije čudno da je većina u govnima. Mene su učili da ako imaš 100 onda možeš potrošiti 100, sve drugo je kemija...
 
Ček malo, kaj sam ja jedini koji kupuje motor na kredit? Jeli to sramota?
Nerazmem. . ...
Pa i stan imam na kredit ko i većina mojih kolega, jer mi se ne živi kod roditelja ili punice do 50. godine kad bi mogao imati nešto zašparano. Imam i takve kolege, ali se nebi mjenjao. Život prebrzo preleti da ga potrošiš na šparanje....
 
      ...osobito mi je zadovoljstvo za keš u bescijenje kupiti nešto od ovih koji tonu u kreditima  :wink:
 
Banaliziraš, kupiti stan na kredit je potreba, kupiti preko toga i motor pa zbog toga biti rob slijedećih X godina je pizdarija.
 
Slažem se, motor je za mene nagrada i kupio sam ga za gotovinu koja mi sigurno u dogledno vrijeme neće trebati. Po meni je neodgovorno prema obitelji "nagraditi se" još nezarađenim, a onda štediti na npr. instrukcijama iz engleskog ili matematike za djecu. Kad si samac možeš raditi što hoćeš, odgovaraš sam sebi.