Plominka!!!

Nikad neću zaboravit scenu prije cca. 10 godina kada su me na povratku od Biograda prestigli grupa njemaca s GS-ovima.

Bio sam s R1 i krenem za njima. U prvom zavoju sam mislio da će svi popadat ...da je bila prilika kladio bi se bio u milion eura da će se to desiti.
Iskre su letile na sve strane...od nogara..kufera ..nemam pojma ali bila je scena za pamćenje.

Pratio sam ih par km i odustao ...bilo je prestresno. Tada sam shvatio da se brzo mogu voziti i takve krave kao šta je GS.

Ekipa je bila puna "Motorrad" zakrpi i svi u kožnim odjelima, tako da su vjerovatno svi neki "igrači" bili.

Uglavnom tu scenu i onu kada sam se s GSX-R1000 ganjao s Ferrarijem F40 u alpama neću nikada zaboraviti..

Ova scena s Cvetkom je legendarna...i da ...ženi mu treba neku nagradu dati da hrabrost !
 
ide i afrika.
sve dok ne naidje pravi erovac, kad ga zavrne u prvi zavoj, i na pocetku drugog ga vidis, na izlazu iz drugog ga vise nema.
bivsi radni kolega vozi dunlop kup, prosle godine sam sreo njega i njegovu kucanju na brdu, obronci alpi, ma ni dvije sekunde ih nisam pratio. ljudi grebu laktovima po asfaltu, a strojevi od po 200 konja.
 
  • Like
Reactions: Butko and stipe_zxr
ide i afrika.
sve dok ne naidje pravi erovac, kad ga zavrne u prvi zavoj, i na pocetku drugog ga vidis, na izlazu iz drugog ga vise nema.
bivsi radni kolega vozi dunlop kup, prosle godine sam sreo njega i njegovu kucanju na brdu, obronci alpi, ma ni dvije sekunde ih nisam pratio. ljudi grebu laktovima po asfaltu, a strojevi od po 200 konja.

Uvijek ima brži i jači, ali nije u tome poanta. Znam par dečki koji kidaju GSove ružno, unatoč općeprihvaćenom stavu naših stručnjaka da su vlasnici takvih motora bahati pozeri i loši vozači...
 
Kao da je kuga poharala ☹️
 

Attachments

  • IMG_20220424_120737.jpg
    IMG_20220424_120737.jpg
    2.6 MB · Views: 0
Uvijek ima brži i jači, ali nije u tome poanta. Znam par dečki koji kidaju GSove ružno, unatoč općeprihvaćenom stavu naših stručnjaka da su vlasnici takvih motora bahati pozeri i loši vozači...
ocito nisi dugo u sceni, dosta r vozaca u 50im promjene stil i predju na veliki enduro, samim tim i na GS, zasto veliki enduro, meni najbolji kompromis sport/udobnost.
naravno, najvise ljudi na GS su zakleti benvejasi, koji su citav zivot na benvejima. cak su katemasi za njih simpaticna raja.
 
Nikad neću zaboravit scenu prije cca. 10 godina kada su me na povratku od Biograda prestigli grupa njemaca s GS-ovima.

Bio sam s R1 i krenem za njima. U prvom zavoju sam mislio da će svi popadat ...da je bila prilika kladio bi se bio u milion eura da će se to desiti.
Iskre su letile na sve strane...od nogara..kufera ..nemam pojma ali bila je scena za pamćenje.

Pratio sam ih par km i odustao ...bilo je prestresno. Tada sam shvatio da se brzo mogu voziti i takve krave kao šta je GS.

Ekipa je bila puna "Motorrad" zakrpi i svi u kožnim odjelima, tako da su vjerovatno svi neki "igrači" bili.

Uglavnom tu scenu i onu kada sam se s GSX-R1000 ganjao s Ferrarijem F40 u alpama neću nikada zaboraviti..

Ova scena s Cvetkom je legendarna...i da ...ženi mu treba neku nagradu dati da hrabrost !

Do vozača je, ne do motora.

GS i svi ti maxi enduro motori se daju peglat jako ozbiljno ako vozač zna šta radi. Kad sam se pred 4-5 godina počeo redovno voziti po Dolomitima, svi su se čudili kad bi rekao da sa kravom od 280 kg (SuperTenere) počistim masu R-ova i funbike-ova po tim serpentinama... s druge strane danas od Raše do Labina skinuo grupu GS-ova (talijani) sa R1. Nema pravila. Bilo ih je jedno 15, prvog sam odmah nakon kamere, road captaina u serpentini prije Labina... nikako doć na početak kolone. :mrgreen: Nema pravila, uvijek postoji brži... napomene radi ne smatram se brzim...

Jučer Slovenija sa kravom. Očistio gume i nogare.
zkr19R9.jpg


Bio i dernek neki... :mrgreen:
h0MZKmt.jpg


fTd3Gzql.jpg


Danas red turizma, red treninga, red kiše...
pjo8kQSl.jpg
c6GWdqgl.jpg


DTUI6X4.jpg


p2h61Ngl.jpg


Vikend OK... od sve te silne kiše u najavi uhvatilo me 3 kapi...