Vozačka A/A2 i epilepsija

Ja navikao, kad tocim na benziskoj ni ne skidam kacigu iako ne zbog naocala jer ih lako izvadim i stavim, ali i to mi je bitna stavka kod kupovine kaciga, za sada jos nisam naisao na neku gdje bi bio problem osim Shoei modela prije ove NXR - na prijasnjim modelima su naocale "htjele" bit u neprirodnom polozaju - dizale su se od nosa kad bi ih stavio i zato nisam imao Shoei do prije par godina. Nolan, Xlite, HJC - nikad problema
Zabrana je punjenja benzine sa kacigon
Krsis zakon😎
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Nije tako, to smatram napuhavanjem problema jer proradi ego... i oni koji mijenjaju spol se isto "osjećaju kao nešto željeno i svoje", i to čak i bez nekog ugrožavanja ostalih na cesti, no i to je pitanje koliko je to u redu ugrožavati sve zato da bi nekolicina imaju nekakve svoje "osjećaje"...



Ne mislim da sam u pravu, samo postavljam određena pitanja koja mi logika nalaže...



I misliš da u to ime imaš pravo ugrožavati kroz neki rizik ostale u prometu?



Čovjek bi rekao kao da je to nešto što ti svjesno možeš imati pod kontrolom... i što bi bilo da se napad može osjetiti tek u puno manje vremena i dok već jesi na motoru...?
ok znaci trebo bi se cijeli zivot osjecat lose jer mi stalno daju neke limitacije koje realno nisu bitne?
ne ugrozavam nikog jer sam odgovoran, i umjesto da potplacujem doktore me zanima pravi i legalan nacin da si sredim vozacki. koliko ljudi u HR ima problema i muljaju i sve, i sad ja tu kao nesto uzasno radim iako sam sposoban....?

mozes to imat pod kontrolom, svakog smeta nesto drugo. neke svjetlost i blicanje, neke smeta alkohol, neke visina, ima puno vrsta epilepsije.
 
ok znaci trebo bi se cijeli zivot osjecat lose jer mi stalno daju neke limitacije koje realno nisu bitne?

Struka kaže da su bitne, a ti misliš da je tvoja osobna želja važnija?

ne ugrozavam nikog jer sam odgovoran

OK, nitko ne veli da si ti neodgovoran, no nekako mi se čini da je riječ o stvarima u kojima ti ne odlučuješ i ne upravljaš njima, već bolest, ali ajde... tko sam ja da želim da nekoga ne unesrećiš samo zato jer si imao najbolje namjere da se to i ne dogodi, but shit happens... ionako ćeš raditi što hoćeš, a najveća ti je korist od relativizacije i povlačenja paralela sa svime i svačime...
 
Struka kaže da su bitne, a ti misliš da je tvoja osobna želja važnija?



OK, nitko ne veli da si ti neodgovoran, no nekako mi se čini da je riječ o stvarima u kojima ti ne odlučuješ i ne upravljaš njima, već bolest, ali ajde... tko sam ja da želim da nekoga ne unesrećiš samo zato jer si imao najbolje namjere da se to i ne dogodi, but shit happens... ionako ćeš raditi što hoćeš, a najveća ti je korist od relativizacije i povlačenja paralela sa svime i svačime...
idk man po meni se ne cini takav bed vozit par puta godisnje
 
Ja bih probao opet razgovarati s tom doktoricom da mi razjasni zašto može B a ne može A kategorija - dali je stvarno pitanje zakona ili njene procjene.

Ako je pitanje procjene a sama ne vozi motor onda joj je procjena za kurac (n)
 
Mene je vozio lik koji ima problema s hiperglikemijom, počeo se gubit dok je vozio, srećom sam ga zaustavio i preuzeo volan !
Mada sam čuo da se ljudi s tim nose dobro, pomoću flastera i terapija raznih, dogodi se da neki likovi nemaju obzira prema svome tijelu, ponašaju se neodgovorno, tako da ima svega !
To je mala beba za epilepsiju, imam rođaka i prijatelja pa sam puno puta vidio. Prijatelj nije 20 godina imao napad pa je neki stres na poslu pokrenuo ponovo. Sad se opet relativno često pojavljuje.
 
  • Like
Reactions: Village
nije najednom, to dugo vec zelim, ali dosad nisam imao prilike polagat. nema razloga, osim ako mi laze u facu da su mi svi nalazi super.

Pretpostavljam da je riječ o liječniku koji te prati dulji period. Kakve on koristi ima od toga da tebi laže ili ti nešto uskraćuje?

i pomoci ce m ida se osjecam ko covjek, a ne da mi stalno svi govore kak ne mogu ovo, ne smijem ono itd itd, nije ova bolest samo "je odi na terapiju i zivi normalno" jer te svi gledaju ko da ne vrijedis za nis.

S motorom te velika većina ostale populacije ionako gleda kao budalu, sa ili bez epilepsije. Radiš li to da drugima nešto dokažeš - radiš iz krivih razloga.
 
Da kontroliraš stvari 100% bio bi u pravu... netko može 100x, netko ajebe prvi put... kako hoćeš, ako misliš raditi što si unaprijed odlučio, čemu tema i pitanja?
poanta teme je bila koje su mi opcije sto se tice doktora i dobivanja vozacke s obzirom na sve, nije bitno zasto to zelim.
 
poanta teme je bila koje su mi opcije sto se tice doktora i dobivanja vozacke s obzirom na sve, nije bitno zasto to zelim.
odeš u drugog doktora..ako on kaže isto i ne da uvjerenje za A ktg, odeš u trećeg... ako i on kaže isto, onda jebiga... ako baš to želiš, e onda plati nekome, nema tu vele filozofije... nećemo se pravit grbavi.
 
  • Like
Reactions: Socket462
poanta teme je bila koje su mi opcije sto se tice doktora i dobivanja vozacke s obzirom na sve, nije bitno zasto to zelim.

Pa obzirom to nije neka nova dijagnoza za tebe, znaš za nju, nije nikakvo iznenađenje i ne kužim čemu drugo ili deseto mišljenje... ti ljudi (liječnici) prate na tisuće slučajeva, rade analize, razmjenjuju iskustva, idu na simpozije, uče nove primjere, nova dostignuća, plus ono najjače i najvažnije - njihovo profesionalno iskustvo iz rada sa stotinama epiletičara (jer se ti liječnici specijalisti bave samo epilepsijom). I vjerujem da mnogi oni znaju za mnoge one slučajeve za sve i svašta, za koje ti ne moraš znati... ako ti je liječnik rekao da su ti nalazi super, ne znači da si zdrav, kao ni da je to zeleno svjetlo da želiš nešto iznad onoga što znaš po defaultu da ne ide...

U biti ne kužim zašto tu pitaš, na moto forumu si vjerojatno skoro jedini koji ima tu dijagnozu u bajkerskom svijetu (mislim na ovaj forum na kojemu računaš na pomoć), pa ne znam što si mislio doznati kada tu nitko nije ni izbliza stručan u tome (osim ako među vlasnicima GS-a nisu samo zubari, već ima i specijalista za epilepsiju...)... možda da si pitao na forumu epiletičara, zasigurno bi puno više doznao.

U biti, opcija nema puno, samo su dvije - DA ili NE, i koliko kužim, netko stručniji od nas je rekao NE, i sada... tipično balkanski, idemo tražiti istinu dok ona ne bude onakva kakova nam paše, do tada je laž...
 
Šteta... nadam se da budes zdrav.

Mozes voziti enduro po šumi..... onda samo advenćur stil. Gs 1200. I to baš advenćur. Sa svom opremom.
 
Pa obzirom to nije neka nova dijagnoza za tebe, znaš za nju, nije nikakvo iznenađenje i ne kužim čemu drugo ili deseto mišljenje... ti ljudi (liječnici) prate na tisuće slučajeva, rade analize, razmjenjuju iskustva, idu na simpozije, uče nove primjere, nova dostignuća, plus ono najjače i najvažnije - njihovo profesionalno iskustvo iz rada sa stotinama epiletičara (jer se ti liječnici specijalisti bave samo epilepsijom). I vjerujem da mnogi oni znaju za mnoge one slučajeve za sve i svašta, za koje ti ne moraš znati... ako ti je liječnik rekao da su ti nalazi super, ne znači da si zdrav, kao ni da je to zeleno svjetlo da želiš nešto iznad onoga što znaš po defaultu da ne ide...

U biti ne kužim zašto tu pitaš, na moto forumu si vjerojatno skoro jedini koji ima tu dijagnozu u bajkerskom svijetu (mislim na ovaj forum na kojemu računaš na pomoć), pa ne znam što si mislio doznati kada tu nitko nije ni izbliza stručan u tome (osim ako među vlasnicima GS-a nisu samo zubari, već ima i specijalista za epilepsiju...)... možda da si pitao na forumu epiletičara, zasigurno bi puno više doznao.

U biti, opcija nema puno, samo su dvije - DA ili NE, i koliko kužim, netko stručniji od nas je rekao NE, i sada... tipično balkanski, idemo tražiti istinu dok ona ne bude onakva kakova nam paše, do tada je laž...
pa onak, mislio sam da ima drugih poput mene i zanimalo me da li je moguce, i ako je kako. sto vise informacija to bolje, zato pitam i tu. poanta je vidjet da li je iko drugi dosao do te opcije DA.

sto se mene tice mislim da je tema gotova, nez jel se moze izbrisat ili nesto, posto ne pripada ovdje ocito.
 
poanta je vidjet da li je iko drugi dosao do te opcije DA.

Ne znam puno o epilepsiji, tako da mi se nekako nameće i pitanje ima li razlika između kojekakvih oblika te bolesti, što daje dodatni kriterij za odluke može ili ne... no kako je to sve preopširna i prestručna tema za nas, slažem se da je to game over...
 
Psiholog sam po struci i podosta znam neurologiju. Tebi je na motoru dosta apsans, ne treba grand mal pa da stradaš ti ili netko drugi. Dakle, kratki prekid svijesti na nekoliko sekundi . Ako daješ kao stručnjak svoje mišljenje i to potrđuješ svojim potpisom i faksimilom onda si odgovoran kako pred zakonom, tako i pred Komorom , pred zajednicom u kojoj živiš i radiš , pacijentom/klijentom i svojom savješću. Zaboravi na motor i prihvati ograničenja koje nosi bolest.
 
  • Like
Reactions: Village and mate
I dalje ne razumijem kako smije sjest u auto od 2 tone i potencijalno pokosit autobusnu stanicu a ne smije sjest na motor od 200 kg?

I dalje pretpostavljam da doktorica misli da je vožnja motora neko mistično čudo za koje treba imat pilotske sposobnosti pa mu zato ne da A kategoriju.