01.01.2006. Tužan dan za skuteraše?

jel se moze doc regat motor mjesec dana prije isteka rege? meni 15.1.2006 istice za apriliju rega jel mogu ja doc sad ovaj tjedan to pa s tim godinu dana izbjec to sranje na tehnickom
 
SrKi@wc3 said:
Kao drugo, taj zakon je obicna glupost. Vise smo ugrozeni na cesti ako se moramo vuci s 50km/h.
Osim toga, svi se tu prave pametni, a kad su oni imali 16 godina su se bez vozacke jurcali gradom, htjeli to priznati ili ne.

To je to, voziti se zagrebačkim ulicama na skuteru koji ide max.50kmh je opasnije od bilo kojeg ekstremnog sporta. :cool:

a i ono kad smo mi imali 16 god. je točno. Samo onda su na cesti bila 3 fićeka, 2 škode i 1 moskvič. Nemoj zaboraviti da su neki koji se ovdje prave pametni vozili motore dok se ti nisi rodio i da ti žele samo pomoći da i ti doživiš njihove godine.
 
sven54 said:
jel se moze doc regat motor mjesec dana prije isteka rege? meni 15.1.2006 istice za apriliju rega jel mogu ja doc sad ovaj tjedan to pa s tim godinu dana izbjec to sranje na tehnickom
Naravno da možeš
 
SrKi@wc3 said:
Kao prvo, mladi od 16g nemaju B kategoriju.

Kao drugo, taj zakon je obicna glupost. Vise smo ugrozeni na cesti ako se moramo vuci s 50km/h.

Osim toga, svi se tu prave pametni, a kad su oni imali 16 godina su se bez vozacke jurcali gradom, htjeli to priznati ili ne.

Dečki, miješate neke činjenično nepovezive stvari!!

Taj zakon nije obična glupost; stvar je samo da li ga takvim proglašavaš iz subjektivnih ili objektivnih razloga, a siguran sam da je isključivo subjektiva na djelu... takav zakon imaju i sve ostale zemlje, pogotovo u EU, a vrlo često je isto još i stroži i rigorozniji. Njihovo iskustvo u prometu, mnoge studije, klasifikacije, vještačenja, ispitivanja itd itd. ipak daju na vidjelo neke činjenice, i takvom iskustvu stručnih ljudi je samo za vjerovati. Ustvari, treba sam sebi priznati da se ovdje radi o nekim stvarima kojima mnogi nisu mentalno dorasli, u smislu da bi te stvari mogli shvatiti i prihvatiti, što će sa iskustvom i godinama sigurno doći. Kada na to stavimo čisti osjećaj inferiornosti, bijes je još jači.

Ako želiš ići brže od propisanog za skutere do 50 ccm, kupi si jači ili veči skuter. Ili čekaj da navršiš godine i ispuniš uvjete. Znam da zvučim kao da pametujem, mada znam kako Vam je, jer sam i sam sa svojih 12, 13 i nadalje godina vozio ilegalu, istina-i-bog ne tuniranu, ali svakako bez papira, i tako skroz do 17 godina. Istina je i da se je bilo voziti 1979.-e ili 1980.-e godine bilo neusporedivo sigurnije nego danas, kada je bilo x puta manje vozila na cesti, a i prometna kultura je bila na većoj razini. To što priznajem da sam bio ja, kao i mnogi drugi, izvan zakona u nekim stvarima, ne znači da i ti to smiješ! Ili bilo tko drugi!! Jer takvi razlozi ne prolaze nigdje, niti na sudu niti pred policijom, i takvi izgovori nisu odraz ničega pametnog. A pravdati dragovoljno stavljanje vlastite glave u torbu time "da sam to isto radio i onaj tamo..." je još gluplje.

Ugroženost na cesti sa 50 km/h postoji, to je točno, ali smatram da je veći uzrok toj ugroženosti u samoj prometnoj nekulturi i nepoznavanju propisa mladih na takvim skuterima, koji ne poštuju osnovna prometna pravila.

Ne voze se uz rub kolnika, nego po sredini prometne trake, što je zabranjeno. Također, ne voze se niti u krajnjoj desnoj traci, nego šaraju i drže sredinu vozne trake, nerijetko srednje ili i krajnje lijeve vozne trake, mada tamo nikako ne pripadaju. Voze se dvojica na tada preopterećenom skuteru, obojica bez kaciga, jakni ili zaštite, nespretno premještajući školske torbe i ruksake po leđima ili ih samo noseći u rukama, što je sve isto tako vrlo opasno. Stvar je u tome što u norme ponašanja u prometu tada upliću i svoje komplekse, svoj ponos koji iskazuju na krivom mjestu (i onda ginu!), pritom potpuno ignorirajući zakon i zdrav razum.

O nenošenju zaštitne opreme ne treba niti govoriti - vidjeti kacigu na takvom skuteru je prije iznimka nego pravilo!! Pogrešna uvjerenja o "potrebi" da njihova faca bude viđena od stanovitih curica, i da je to važnije od sigurnosti, isto nose svoj danak u krvi. Nestrpljivost gospodari današnjom mladeži na skuterima, koji se žele dokazivati na krivom mjestu i na krivi način, stavljajući svoje adolescentske identifikacije ispred razuma i zakona. A kojekavi "tuneri" podilaze takvim željama, čineći medvjeđu uslugu mladima na pragu svijeta motocikala.

Ruka ruku mije, dok se tome ne pridruži i ruka pogrebnika. I tada su svi krivi, od društva, Vlade, policije, učitelja, škole, zajednice, zakona, propisa itd itd..., samo ne onaj od koga je sve i počelo; od hormona i tvrde glave mladih, te nebrige njihovih roditelja...
 
2Sleđe---- stvarno me nekad iznenadiš koliko pametnih stvari kažeš ,a nekad koliko gluposti uspiješ napisati , ipak si ti osoba sa IQ iznad prosječne.....
Taj zakon nije obična glupost; stvar je samo da li ga takvim proglašavaš iz subjektivnih ili objektivnih razloga, a siguran sam da je isključivo subjektiva na djelu... takav zakon imaju i sve ostale zemlje, pogotovo u EU, a vrlo često je isto još i stroži i rigorozniji. Njihovo iskustvo u prometu, mnoge studije, klasifikacije, vještačenja, ispitivanja itd itd. ipak daju na vidjelo neke činjenice, i takvom iskustvu stručnih ljudi je samo za vjerovati. Ustvari, treba sam sebi priznati da se ovdje radi o nekim stvarima kojima mnogi nisu mentalno dorasli, u smislu da bi te stvari mogli shvatiti i prihvatiti, što će sa iskustvom i godinama sigurno doći. Kada na to stavimo čisti osjećaj inferiornosti, bijes je još jači.

Točno samo mladi imaju piste gdje mogu voziti svoje nabrijane skutere i iživljavati se

Ugroženost na cesti sa 50 km/h postoji, to je točno, ali smatram da je veći uzrok toj ugroženosti u samoj prometnoj nekulturi i nepoznavanju propisa mladih na takvim skuterima, koji ne poštuju osnovna prometna pravila.
pa koliko je krivih vozača automobila kojima je kultura prometa nepoznata stvar

Ne voze se uz rub kolnika, nego po sredini prometne trake, što je zabranjeno. Također, ne voze se niti u krajnjoj desnoj traci, nego šaraju i drže sredinu vozne trake
Ma to je čista nebuloza tako sam jednom vozija pa me autobus izgura sa ceste poslje toga vozim po sredini i di to piše da je zabranjeno vozit po sredini ceste.....


Isto tako kad sam bio mlad pa na žalost i dan danas kad se mladi okupe npr: stadion poljud i blesiraju se doleti policija i potjera ih na cestu mjesto da ih pusti da se izludiraju...I iz svega kakva nam država takva i policija tatini sinovi mogu šta oće a sirotinjo ko Vas j.....mi smo za Vas vlast

Imam i svjetlih primjera prije koju godinu jedva se preko like probio do Zagreba vozija cca 9sati snjega, leda i na ulazu u Zagreb zaustavi me organ i uvati se on mene kako će mi naplatit kaznu jer mi se tablice ne vide od blata..Ja se uvatija smijati mislim momak se zafrkava , ali on ozbiljan čak mi je citirao član zakona...... e kad sam odvalija :mrgreen:zva sam mu šefa :mrgreen: :mrgreen: pobiga je ko zec.... a sad kad sagledam situaciju ima je čovjek pravo ....postupija po zakonu.
i na kraju bio Mup bio Sup pandur uvik glup!!!
 
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

prekinite pisati tooooooooliko duge postove :ubikomp: :nasilni:

predajem se :gace:
 
@Sledgehammer

Ajmo onda ovako sagledati stvari. Ja imam 20 godina i vozacku B kategorije. Dok traje sezona zelim ici s skuterom od 50kubika do faxa i posla. Za to ima vise razloga, a glavni su to sto malo trosi i uvijek se mogu parkirati.

Dakle, niti ja imam tunirani skuter, niti me to zanima. Prvenstveno mi je na pameti ekonomicnost te voznje.

Osobno smatram da je taj zakon glupost, jer brzina od 50km/h je PREspora za cestu kojom prometuju motorna vozila tipa automobila ili kamiona.

Isto tako primjecujem da se samo vi koji vozite motore pozitivno izjasnjavate sto se tice ovog zakona.

Da vozite 50kubika ne bi vam bilo svejedno. Sit gladnome ne vjeruje, zar ne?

Ako ista volim je kad mi neko kaze "Neko je nesto radio dok se ti nisi niti rodio." Cijenim starije osobe, ali isto tako smatram da i moje misljenje ima jednaku tezinu kao i od doticne osobe.

Pozdrav
 
SrKi@wc3 said:
Osobno smatram da je taj zakon glupost, jer brzina od 50km/h

i ja isto

Isto tako primjecujem da se samo vi koji vozite motore pozitivno izjasnjavate sto se tice ovog zakona.

ni mi nismo polagali A kategoriju iz gušta već zato što je to zakonodavac propisao.

Da vozite 50kubika ne bi vam bilo svejedno. Sit gladnome ne vjeruje, zar ne?

nije mi bilo svejedno jer sam vozio 49ccm Tomos15 ali sam nakon nekoliko plaćenih kazni shvatio da moram položiti i za A kategoriju.

Ako ista volim je kad mi neko kaze "Neko je nesto radio dok se ti nisi niti rodio." Cijenim starije osobe, ali isto tako smatram da i moje misljenje ima jednaku tezinu kao i od doticne osobe.

i mi stari cjenimo mlade i njihovo mišljenje ali ...
iz iskustva znamo da će ga za dvadesetak godina promjeniti, npr. kad njihova djeca, koja su starija od tebe, počnu voziti motore
 
Sve ok, vidim da vi imate svoje misljenje koje uvazavam, ja imam svoje i to je to.

Pozdrav
 
Točno samo mladi imaju piste gdje mogu voziti svoje nabrijane skutere i iživljavati se

Pa zašto ih ne koriste??? Cesta nije pista...

pa koliko je krivih vozača automobila kojima je kultura prometa nepoznata stvar

To nije opravdanje što ima nekulturnih vozača! Ne opravdavam vozače auta, ali njihova nekultura ne znači da se i ti možeš tako ponašati. Ustvari, možemo postaviti stvari i ovako: ako je on jači, makni se... A auto je uvijek jači.

Ma to je čista nebuloza tako sam jednom vozija pa me autobus izgura sa ceste poslje toga vozim po sredini i di to piše da je zabranjeno vozit po sredini ceste.....

Ponavljam: ako je jači, makni se. Zakonski, autobus je vozilo javnog prijevoza, i kao takav ima prednost pred tobom. Glupo je inatiti se. Tako stoje stvari, i ti to nećeš priomijeniti. Možeš samo svojom gluposti doprinijeti crnoj statistici.

Bolje pročitaj zakon; tamo piše gdje se i kako moraš voziti. Propisana je i novčana kazna za vožnju po sredini vozne trake. A zlatno pravilo kaže da se ne smiješ gurati voziti u koloni ili slijedu kojem ne možeš pratiti brzinu. Ako je na gradskoj ulici, kakvih ima puno u Zagrebu, dozvoljeno voziti 70 km/h, onda ti sa skuterčićem od 50 km/h nemaš što tražiti na sredini vozne trake.

Isto tako kad sam bio mlad pa na žalost i dan danas kad se mladi okupe npr: stadion poljud i blesiraju se doleti policija i potjera ih na cestu mjesto da ih pusti da se izludiraju...I iz svega kakva nam država takva i policija tatini sinovi mogu šta oće a sirotinjo ko Vas j.....mi smo za Vas vlast

Opet gluposti... policija nije da prosuđuje da li bi se vi trebali izludirati ili ne. Ako jer tamo zabranjeno ludiranje, ili ugrožavate bilo koga svojim ponašanjem, nemate se što žaliti. Krivi ste. Bez obzira što se često osjećate zakinuti ili nepravedno krivo klasificirani.

Imam i svjetlih primjera prije koju godinu jedva se preko like probio do Zagreba vozija cca 9sati snjega, leda i na ulazu u Zagreb zaustavi me organ i uvati se on mene kako će mi naplatit kaznu jer mi se tablice ne vide od blata..Ja se uvatija smijati mislim momak se zafrkava , ali on ozbiljan čak mi je citirao član zakona...... e kad sam odvalija :mrgreen:zva sam mu šefa :mrgreen: :mrgreen: pobiga je ko zec.... a sad kad sagledam situaciju ima je čovjek pravo ....postupija po zakonu.
i na kraju bio Mup bio Sup pandur uvik glup!!!


Zadnjom rečenicom si sam sve rekao o sebi. Što da ti kažem? Neiživljeni balavac koji ima više hormona od mozga? Kada najebeš, onda ti neće biti glup pandur, nego će ti biti i mama i tata. Znam takve kao ti. Uvijek su glasni kada su sakriveni. Kada ih zaustaviš plače k'o baba, a još mu nisam ništa niti rekao.

Tako stoje stvari. Nisam ja izmislio skutere, nisam ja izmislio niti zakon. U drugim zemljama se za takve izljeve gluposti, kakve ti imaš, oduzima motocikl ili skuter. Pogledaj talijanski zakon. Prema tome, muči i broji dane dok ne odrasteš... a onda položi, kako je i DamirK rekao, pa se vozi kako i koliko jakim motorom hoćeš. Ako važi za sve nas, glupo je misliti da si ti iznad toga. I masturbiraj: koliko se sjećam, to smanjuje napetost i frustracije...
 
Sledgehammer said:
[
Isto tako kad sam bio mlad pa na žalost i dan danas kad se mladi okupe npr: stadion poljud i blesiraju se doleti policija i potjera ih na cestu mjesto da ih pusti da se izludiraju...I iz svega kakva nam država takva i policija tatini sinovi mogu šta oće a sirotinjo ko Vas j.....mi smo za Vas vlast

Opet gluposti... policija nije da prosuđuje da li bi se vi trebali izludirati ili ne. Ako jer tamo zabranjeno ludiranje, ili ugrožavate bilo koga svojim ponašanjem, nemate se što žaliti. Krivi ste. Bez obzira što se često osjećate zakinuti ili nepravedno krivo klasificirani.

dakle bolje mi je divljat po otvorenoj cesti di mi je lakše pobječ od murje... time ugrožavati i sebe i ostale....

moraš skontat...stuntat se mora.... i jebe mi se...

čak se maknem na zatvoreno parkiralište u 4 ujutro kod king crossa niko žim me ne vidi nit ikom smeta..al murja obavezno mora doć srat....

a kad me vide na cesti kažu zašto nisam na parkingu... piss off...


ili jedan je mudro predložio da odem na nasip save =)))

arrest me.... im a stunter
 
Samo krepat se mora... stuntat ne.

Meni to, recimo, uopće ne fali.

Jer kada bi išli logikom "jebe mi se" svatko od nas iznositi svoje što se "mora", onda bi ti možda već bio i mrtav. Još da i nema te murje, to bi se vjerojatno već i desilo.

Jebiga, ljudi imaju raznih potreba. Zato nemoj nikada reći da se nešto "mora".
 
Sledgehammer said:
Ne voze se uz rub kolnika, nego po sredini prometne trake, što je zabranjeno.

ajd sad ti meni objasni


ja kad sam polagao za scoot, bilo je prvo pravilo da se vozi desnom stranom desne trake, toj po biciklistickoj stazi ukoliko je ima

nakon sto sam polozio, to se promijenilo i za H kategoriju vrijedi odredba da se vozi po sredini desne trake, a voznja po biciklistickoj se zabranjuje

kad se to opet promijenilo?
***


a zakon o 50 kmh je idiotski... u zivotu se nikada nisam vozio 50 kroz grad i nikada nisam imao problema stati ili manevrirati u kriznim situacijama
jsve ce se opet svesti na je*anje skuterasa, naplacivat ce se kazne za 50+ kmh voznju dok ce 100% automobila voziti vise od 50kmh u gradu. voznja desnom stranom desne trke je idiotska jer se upravo na rubu nalazi najvise sodeRRa pri cemu kocenje je u biti po zivot opasan manevar

a price o slaboj konstrukciji i slabim kocnicama su za malu dijecu i za novokomponivane kineze
 
Član 46, stav 2:

"u prometu na kolniku... ... vozač mopeda je dužan voziti što bliže desnom rubu kolnika."
 
demza said:
jsve ce se opet svesti na je*anje skuterasa, naplacivat ce se kazne za 50+ kmh voznju dok ce 100% automobila voziti vise od 50kmh u gradu. voznja desnom stranom desne trke je idiotska jer se upravo na rubu nalazi najvise sodeRRa pri cemu kocenje je u biti po zivot opasan manevar

a price o slaboj konstrukciji i slabim kocnicama su za malu dijecu i za novokomponivane kineze

Pa automobili svi mogu ići preko 50 km/h... zato ih je bezveze uspoređivati sa mopedima (tip vozila) i skuterima (oblik karoserije, u ovom slučaju mopeda, zbog ograničenja od 50 ccm i 50 km/h).

U zakonu ne piše ništa o šoderu, osim da prometnica mora biti čista. Znači, zdrobiš se, a onda tuži Hrvatske ceste zbog neodržavanja i mjesnu samoupravu koja upravlja tom prometnicom.

Također, niti jedan zakon ne razlikuje niti vozila obzirom na zemlju porijekla ili ime proizvođača. Zato je nevažno da li je skuter kineski ili talijanski.
 
Sledgehammer said:
Pa automobili svi mogu ići preko 50 km/h... zato ih je bezveze uspoređivati sa mopedima (tip vozila) i skuterima (oblik karoserije, u ovom slučaju mopeda, zbog ograničenja od 50 ccm i 50 km/h).

znaci, automobilima je opravdano krsenje ogranicenja brzine u gradu gdje je ogranjicenje 50?

ili ja zivim u iluziji da mozes voziti F1(npr.) u gradu, no ne vise od propisanog ogranicenja brzine?
 
Ajme šta se desi, nema me par dana a ovde ovolike rasprave :LOL:

Najbolje lipo zabranit i skutere i motore pa lipo na bicikle! :mrgreen:

Koji k***c onda ne stave lipo blokade na sve motore do 150?
Pa di se po zakonu u hr smi vozit brže osim po grobniku?

Uglavnom poanta je da triba državi para pa ajmo u lov.
Ginit će se ka i prije i neće ih bit briga.
Bilo je bolje da uvale kakav zakon koji će i pomoć vozaćima a ne državnom proračunu.

Opet neki dugi post :mrgreen:

Tablica pod sic dok se ne kupi motor, wild wild west :mrgreen:
 
demza said:
ili ja zivim u iluziji da mozes voziti F1(npr.) u gradu, no ne vise od propisanog ogranicenja brzine?

Nemreš voziti F1 (ako misliš na formulu 1 a ne na McLarena) jer ne zadovoljava tehničke uvjete.