10. Harley - Davidson Festival 10. - 14. 06. 2009 Mađarska / Balaton jezero

Added to Calendar: 10-06-09, 11-06-09, 12-06-09, 13-06-09, 14-06-09

dado.bj said:
Ukoliko nekog zanimaju inf. iz prve ruke možete nas SMS-ati u Četvrtak, u popodnevnim satima. Plan nam je ući u kamp najkasnije do 16h.
Eto toliko, moj broj je =099 6672358.

Budem si uzeo za slobodno da te SMS-am u vezi informacija o cijeni ulaza za pojedine dane (petak, subota) pošto mi planiramo doći u petak.
Pa ako nije problem da to provjeriš na ulazu.  (y) (y) (y)
 
Omega666 said:
Budem si uzeo za slobodno da te SMS-am u vezi informacija o cijeni ulaza za pojedine dane (petak, subota) pošto mi planiramo doći u petak.
Pa ako nije problem da to provjeriš na ulazu.  (y) (y) (y)

A ti kolega stavi podatke ovdje (y)
 
e to bi bilo odlično kad bi stavio inf. ovdje  (y) (y)
 
e super, ja kontam ići u petak, a ak bog da možda već i u četvrtak! vidimo se (y)
 
sobzirom na radne i poslovne obveze dali može biti zanimljiva opcija o zajedničkom odlasku na JEZERO svih kojima paše petak i kojima odgovara granični prijelaz DONJI MIHOLJAC.Iako nema puno km vožnja će kroz Mađarsku trajati par sati jer na tom potezu nema auto-ceste,ograničenja  brzine su niska zbog čestih naselja,a policija kao da se obučavala u Sloveniji(nema riječ PRAŠTANJE u riječniku).Vodeči se ovom idejom mislio sam da bi se veči broj moto grupica mogao s raznih strana sliti u MIHOLJAC,a odatle u organiziranoj koloni kao HR-ekipa projahat Mađarskom.Naravno,želim da se ovo shvati kao dobronamjerna ideja....
 
BEŠO - SB said:
sobzirom na radne i poslovne obveze dali može biti zanimljiva opcija o zajedničkom odlasku na JEZERO svih kojima paše petak i kojima odgovara granični prijelaz DONJI MIHOLJAC.Iako nema puno km vožnja će kroz Mađarsku trajati par sati jer na tom potezu nema auto-ceste,ograničenja  brzine su niska zbog čestih naselja,a policija kao da se obučavala u Sloveniji(nema riječ PRAŠTANJE u riječniku).Vodeči se ovom idejom mislio sam da bi se veči broj moto grupica mogao s raznih strana sliti u MIHOLJAC,a odatle u organiziranoj koloni kao HR-ekipa projahat Mađarskom.Naravno,želim da se ovo shvati kao dobronamjerna ideja....

ja sam sad u nekim kombinacijama kad krenut, ako mi te moje kombinacije propadnu ja sam ZA da se nađemo u d. miholjcu, još se ćujemo (y)
 
ograničenja  :misli: pa na tom potezu uvjek"plačem" jer nemam hajabusu da preletim cestom kad prođem Pećuh i Meček.ako ideš pecs-sasd-dombovar-nagykonyi-iregszemcse-siofok ovaj zadnji dio dombovar - siofok deri 300.


ALI- u nedjelju na povratku  na Mečeku se čuvajte,policija SVE zaustavlja, pa onda: crni žmigavci,retrovizori,decibeli,slik gume, reg.tablice pod repom,i ostala "aftermarket HR sra..a" možete platiti po Europskim kaznama,inače su OK.
 
HVALA ROCKY,udružila se kontrola vinjeta i policija,pakt do jaja,slažem se da možeš povremeno razvuč al to obićno ne završi dobro(financijski)....često sam gore i mora se paziti....u stvari treba jer ništa se ne mora.... :biker: :biker:
 
pojedinačne cijene po danima za HOG su četvrtak 3500 forinti,petak 6500 ft , subota 6500 ft,nedjelja 2500ft
za 50 e dobiješ cca 14000 ft što je i cijena za sve dane odnosno 54 eura
 
rocky6 said:
ograničenja  :misli: pa na tom potezu uvjek"plačem" jer nemam hajabusu da preletim cestom kad prođem Pećuh i Meček.ako ideš pecs-sasd-dombovar-nagykonyi-iregszemcse-siofok ovaj zadnji dio dombovar - siofok deri 300.


ALI- u nedjelju na povratku  na Mečeku se čuvajte,policija SVE zaustavlja, pa onda: crni žmigavci,retrovizori,decibeli,slik gume, reg.tablice pod repom,i ostala "aftermarket HR sra..a" možete platiti po Europskim kaznama,inače su OK.


Ovo je netocno jer sam bio zaustavljen pretprosle godine bio zaustavljen u pecuhu i samo za brzinu kazna, a imo 110 db auspuhe i jos malu tablicu napravljenu!  (y)
 
obzirom kakve motore i kakve auspuhe imaju mađari ne mogu vjerovati da oni taj dio kažnjavaju, nisu oni slovenci.Kažnjavaju brzinu,naljepnicu i takve gluposti ali za db još nisam čuo.
 
hondamoto said:
pojedinačne cijene po danima za HOG su četvrtak 3500 forinti,petak 6500 ft , subota 6500 ft,nedjelja 2500ft
za 50 e dobiješ cca 14000 ft što je i cijena za sve dane odnosno 54 eura

Jel ovo 100% provjerena informacija?

I zanima me još za naljepnicu HR. Na mupovoj stranici sam našao ovo:
Da li je propisan oblik nacionalne oznake na motornom vozilu za prelazak državne granice?

Pravilnikom o registraciji vozila (NN 5/05, 19/05, 41/05 i 8/06), u članku 19. propisano je da vozilo registrirano u Republici Hrvatskoj prilikom napuštanja teritorija Republike Hrvatske mora imati oznaku Republike Hrvatske, bijele boje, elipsastog oblika čija je vodoravna os dužine 175 mm, a okomita 115 mm. Na njoj su otisnuta slova "HR" crne boje, visine 80 mm, dok je visina ispisane crte 10 mm.                     
Člankom 14. rečenog Pravilnika propisano je da je registarska pločica vozila izrađena od metala, presvučena reflektirajućom folijom, bijele boje na kojoj je crnim slovima otisnuta oznaka registarskog područja i registarski broj vozila. Između registarskog područja i registarskog broja otisnut je grb Republike Hrvatske.

Ako se nešto dodaje onda to više nije propisana naljepnica "HR“ oznake, kao niti registarska oznaka i tada nije u skladu s Pravilnikom o registraciji vozila. Naime, na naljepnici se često reklamiraju pojedina osiguravajuća društva i slične tvrtke, a na registarskim pločicama naljepnica grba grada i slično.

Sukladno navedenom, vozilo koje na sebi ima navedenim Pravilnikom propisane registarske pločice i nacionalnu oznaku, može prelaziti državnu granicu.   


Moja je nekakva prozirna i mjenja boje na suncu, pa mi se čini da baš nije po pravilima. Oće to proć il da idem sutra kupit novu?
 
Kupi propisanu oznaku i imaj je sa sobom da je možeš zaljepiti ako netko baš inzistira. U praksi ti to nitko ne gleda iako postoji (mala) mogućnost da naletiš na nekog tko se drži propisa k'o pijan plota.

Ono što je važnije, strogo se držite ograničenja brzine kroz naselja. Tu popusta nema! Na otvorenoj cesti samo gas. Ako koristite AC obavezno kupite vinjetu. Policija često kontrolira vozila na izlasku sa benzinskih i stajališta. 
 
Omega666 said:
Jel ovo 100% provjerena informacija?

I zanima me još za naljepnicu HR. Na mupovoj stranici sam našao ovo:
Da li je propisan oblik nacionalne oznake na motornom vozilu za prelazak državne granice?

Pravilnikom o registraciji vozila (NN 5/05, 19/05, 41/05 i 8/06), u članku 19. propisano je da vozilo registrirano u Republici Hrvatskoj prilikom napuštanja teritorija Republike Hrvatske mora imati oznaku Republike Hrvatske, bijele boje, elipsastog oblika čija je vodoravna os dužine 175 mm, a okomita 115 mm. Na njoj su otisnuta slova "HR" crne boje, visine 80 mm, dok je visina ispisane crte 10 mm.                       
Člankom 14. rečenog Pravilnika propisano je da je registarska pločica vozila izrađena od metala, presvučena reflektirajućom folijom, bijele boje na kojoj je crnim slovima otisnuta oznaka registarskog područja i registarski broj vozila. Između registarskog područja i registarskog broja otisnut je grb Republike Hrvatske.

Ako se nešto dodaje onda to više nije propisana naljepnica "HR“ oznake, kao niti registarska oznaka i tada nije u skladu s Pravilnikom o registraciji vozila. Naime, na naljepnici se često reklamiraju pojedina osiguravajuća društva i slične tvrtke, a na registarskim pločicama naljepnica grba grada i slično.

Sukladno navedenom, vozilo koje na sebi ima navedenim Pravilnikom propisane registarske pločice i nacionalnu oznaku, može prelaziti državnu granicu.     


Moja je nekakva prozirna i mjenja boje na suncu, pa mi se čini da baš nije po pravilima. Oće to proć il da idem sutra kupit novu?
cijene su skinute sa www.hog.hu ali su samo na mađarskom jeziku iskazane, što se tiće HR nalje točno su propisane boja i oblik ali je bitno da je imaš, u pravilu te niko ne zeza zbog dimenzija.Za rezanu ploćicu možeš dobiti od prekršajne prijave do krivićne, ovisi na koji čl. zakona se pozove. Do sada samo jedan poznati slučaj na Bregani prijava za krivotvorenje službenog dokumenta  :misli: ili tako nekako, čovjek je čak prespavao u Remetincu dok nije došao istražni sudac(vikend) :palacdolje:
 
nba 163 i hondamoto(hvala za cijenu) :
pazi "melodika"za mjerit decibele je bila,jer bila je racija "trkača"sa Mecseka pa ko naleti !
uostalom pa oni Harley-i sa supertrap , screemeneagle itd... auspusima,pa onda puuuno Suzukija SV-a (zapamtio sam jer svi imaju neki njihov "domaći"auspuh koji prekrasno radi!!) po mome ne zadovoljavaju,ali sve je stvar sreće....  (y)

 
rocky6 said:
nba 163 i hondamoto(hvala za cijenu) :
pazi "melodika"za mjerit decibele je bila,jer bila je racija "trkača"sa Mecseka pa ko naleti !
uostalom pa oni Harley-i sa supertrap , screemeneagle itd... auspusima,pa onda puuuno Suzukija SV-a (zapamtio sam jer svi imaju neki njihov "domaći"auspuh koji prekrasno radi!!) po mome ne zadovoljavaju,ali sve je stvar sreće....  (y)

Ma sve 5, valjda ce bit srece pa nas nece zaj..... ove godine  (y) , ja nažalost idem autom  :palacdolje: pa mi za zvuk nemaju sta rec, a za brzinu cu se pazit!  :mrgreen:
 
Ajd kad već svašta pitamo, pa da pitam jel možda zezaju i zbog nošenja prsluka sa oznakom kluba?
Ako da, da ga spremim pa obučem tek tamo, a ako ne da ga nosim nasebi.