10. Harley - Davidson Festival 10. - 14. 06. 2009 Mađarska / Balaton jezero

Added to Calendar: 10-06-09, 11-06-09, 12-06-09, 13-06-09, 14-06-09

hondamoto said:
Cijene su sad kao i kod nas, ako odeš malo dalje od turistićkih središta najbolje je stati u tzv. seoskoj krčmi i pojesti nešto od narodnih jela,jeftino i ukusno, inaće su prešli na švapski naćin ishrane. U samom kampu imaš jako dobru ponudu ali i u okolnim restoranima.Trenutno je najbolje sve plačati karticom, na granici za 100 kn dobiješ 3700 forinti. Mjenjačnice su OK izbjegavaj uličnu razmjenu razlike su jako male a možeš ostati bez love.

Hvala puno na informacijama, znači cjene prosječno kao i kod nas, a u kampu možda nešto malo skuplje.
Nisam bio u Mađarskoj otkako su ušli u EU pa sam izgubio orjentaciju oko toga.
Znam za ove ulične razmjene, ipak nam je Barcs bio na 10 minuta vožnje, ali to su bila vremena prije njihovog ulaska u EU kad smo tamo išli svaki dan u shoping ili naveče na večeru za 4 + 2 runde pića, daš 100 kuna i još dobiješ ohoho kusura. To su bili dani.
 
I mi se bilježimo,za sada nas ima petero i krečemo u subotu ujutro. (y)
Ako ima ko za društvo da putujemo zajedno iz zagorja čujemo se. :D
 
Evo našeg plana puta do Alsoorsa.
Od Bj.do Nagykanizsa je sve poznato , dalje bi se svratilo kod samog Balatona u živopisni grad Keszthely i posjet prekrasnom dvorcu u centru grada.Ukoliko bude sve ok. plan je svratiti do par km udaljenog Hevza gdje su navodno krasni topli izvori odnosno jezero kao toplice uređeno. Naravno to i nije obavezno , zatim pred samim ciljem svratiti na poluotok Tihany i pojesti tu nešto i zatim pravac kamp u Alsoorsu.Plan nam je u povratku razgledati i drugu stranu Balatona ako nas vrijeme posluži. Ekipi koja dolazi u subotu moram reči da su glavna događanja tamo u petak kao i najjači koncerti, ovo sam doznao od ekipe koja je tamo bila prije 3 god.Mada je i subota ok. i sasvim je solidan program,  oni baziraju udarni događaj na petak . Eto toliko od mene za sada. :biker:
 
mg749ie said:
Ovo je HD festival, i valjda bude HD motora.


Ovaj komentar mi nikako nije jasan!?  :misli:

Bude i HD-a i ostalih motora, ko i na drugim HD festivalima...
 
mg749ie said:
Ovo je HD festival, i valjda bude HD motora.

http://www.hog.hu/inde_red.php?pageid=fotoalbum_albumok&lang=a_

Slobodno baci pogled u bilo koju od ovih 9 galerija od prijašnjih 9 festivala.
Ako ih je bilo proteklih godina, nadam se da će ih biti i ove.
(y) (y) (y)
 
Jedna napomena:ko vozi po autoputu u mađariji mora kupiti vinjetu. Vinjetu se da kupiti na granici ili na njihovim
  benzinskama,a košta oko 1500 forinti -45 kn za 4 dana.
                       
 
Zdenac said:
Jedna napomena:ko vozi po autoputu u mađariji mora kupiti vinjetu. Vinjetu se da kupiti na granici ili na njihovim
  benzinskama,a košta oko 1500 forinti -45 kn za 4 dana.
                       

Vidis, vidis... to nisam ni znao da i oni imaju!  Ja uvjek idem okolo naokolo kad idem tam tak da se nisam susreto s tim!
 
Zdenac said:
Jedna napomena:ko vozi po autoputu u mađariji mora kupiti vinjetu. Vinjetu se da kupiti na granici ili na njihovim
  benzinskama,a košta oko 1500 forinti -45 kn za 4 dana.
                       

Koje ceste se naplačuju prema Balatonu?  najviše me zanima Mohacs pa prema sjeveru!
 
KAMENI DJ said:
Koje ceste se naplačuju prema Balatonu?  najviše me zanima Mohacs pa prema sjeveru!
ako ideš od Mohacs-a prema sjeveru ne moraš kupiti vinjetu, samo zadnjih 80 km prema Budimpešti je završen autoput ali i tu postoji stara cesta koja je izvanredna. Možeš ići na Siofok pa trajektom preko Balatona za Tihany ili oko jezera što je nekih 50 km duži put
 
hondamoto said:
ako ideš od Mohacs-a prema sjeveru ne moraš kupiti vinjetu, samo zadnjih 80 km prema Budimpešti je završen autoput ali i tu postoji stara cesta koja je izvanredna. Možeš ići na Siofok pa trajektom preko Balatona za Tihany ili oko jezera što je nekih 50 km duži put

Za taj dio sam mislio (y)  bolje bi se vozio uz jezero nego trajektom :wink:

hvala meštre na odgovoru,ako mi se kockice poslože platim ledeni ćaj na blatnom (y)
 
na žalost ,meni otpada i Mariovo i Balaton ove godine iz obiteljskih razloga , a cijeli 6. mj. sam na starom GO :palacdolje:
 
hondamoto said:
na žalost ,meni otpada i Mariovo i Balaton ove godine iz obiteljskih razloga , a cijeli 6. mj. sam na starom GO :palacdolje:

A štaš,život piše romane :(  poz.
 
hondamoto said:
na žalost ,meni otpada i Mariovo i Balaton ove godine iz obiteljskih razloga , a cijeli 6. mj. sam na starom GO :palacdolje:

Zao mi je da je tako, i nadam se da ce sve dobro zavrsit i sretno sa svime...
 
hej ljudi jel se na kraju zna točna cijena ulznice za jedan dan? neko kaže 10 eura neko 20 eura sad više ne znam :misli:
 
sunsplash said:
hej ljudi jel se na kraju zna točna cijena ulznice za jedan dan? neko kaže 10 eura neko 20 eura sad više ne znam :misli:
ulaz za sve dane je 54 e,za pješake je 6 e po danu,cijene su od 12-20 e za dan pojedinačno zavisi koji je koncert, mislim da je petak najskuplji
 
hondamoto said:
ulaz za sve dane je 54 e,za pješake je 6 e po danu,cijene su od 12-20 e za dan pojedinačno zavisi koji je koncert, mislim da je petak najskuplji

Kolko sam ja shvatio 6 eur. jos na tih 50 eur, za ljude koji dodu s autom il kamp kucicom i oce spavat u kampu  :misli: A za bikere je u cjenu ukljucen kamping...
 
nba163 said:
Kolko sam ja shvatio 6 eur. jos na tih 50 eur, za ljude koji dodu s autom il kamp kucicom i oce spavat u kampu  :misli: A za bikere je u cjenu ukljucen kamping...

FESTIVAL TICKET: 54,00 Euro (15.000 HUF)
Valid for the full time of the festival (5 days) and includes the following:
participation at all programs
rally package {T-shirt, pin, welcome drink)
For bikers who bring their tent camping is free, for those who arrive with caravan or by car the fee is 6 EUR(1500 HUF)/day/caravan

Tako sam i ja skužio, još 6 Eura po danu za auto/caravan

A za dane je vjerovatno 10 Eura dan (Sreda, Četvtak, Nedelja) i 12 Eura dan (Petak, Subota - Udarni dani) - Za ovo nisam siguran, ali tako bi bilo najlogičnije
 
Omega666 said:
FESTIVAL TICKET: 54,00 Euro (15.000 HUF)
Valid for the full time of the festival (5 days) and includes the following:
participation at all programs
rally package {T-shirt, pin, welcome drink)
For bikers who bring their tent camping is free, for those who arrive with caravan or by car the fee is 6 EUR(1500 HUF)/day/caravan

Tako sam i ja skužio, još 6 Eura po danu za auto/caravan

A za dane je vjerovatno 10 Eura dan (Sreda, Četvtak, Nedelja) i 12 Eura dan (Petak, Subota - Udarni dani) - Za ovo nisam siguran, ali tako bi bilo najlogičnije



Ja mislim da je ipak malo vise, nekih 20ak eur., ali isto nemam blage...mogu se probat raspitat u petak kad stignem tam, pa ak nadjem internet negdje mogu javit...ak budem u stanju  :mrgreen:  :mrgreen:
 
Pozdrav ekipi za Balaton!
Dakle evo male podsjetke za Milera i one koji polaze na Balaton u Četvrtak. Ekipa Mist ridersa (3 člana) kreče u 9h, ispred kafića "Carica", u centru grada kod velikog parka.Tako da svi koji taj dan putuju u tom smijeru kroz Bjelovar, mogu svratiti u to vrijeme  na kavu i pičimo zajedno put Hungarye. Ukoliko nekog zanimaju inf. iz prve ruke možete nas SMS-ati u Četvrtak, u popodnevnim satima. Plan nam je ući u kamp najkasnije do 16h.
Eto toliko, moj broj je =099 6672358.