2 T MANIJA

Još si ja mislim, zašto volan toliko broji kada ga zakrecem...kad ono, gle čuda  :shock:  Eto ti, pa neka netko kaže da je dobro da motor stoji  8)
 
Ma to samo malo cetkicom za zube i svjeze guscje masti i nema problema :mrgreen:
 
Sip said:
Ma to samo malo cetkicom za zube i svjeze guscje masti i nema problema :mrgreen:

Tako nekako ce i biti...cetkicom sam vec oprao, kosuljice sam ispolirao sa vodobrusnim 1000 ...e sad, jedino me muce ove valjkaste kuglice..kad bi ih nekako mogao povaditi da ne ostetim kavez pa da i njih ispoliram  :misli:
 
boRRis929 said:
Tako nekako ce i biti...cetkicom sam vec oprao, kosuljice sam ispolirao sa vodobrusnim 1000 ...e sad, jedino me muce ove valjkaste kuglice..kad bi ih nekako mogao povaditi da ne ostetim kavez pa da i njih ispoliram  :misli:

Ugrije se kavez i same poispadaju 8)
 
boRRis929 said:
Eto ti, pa neka netko kaže da je dobro da motor stoji  8)

Nema to veze sa stajanjem, neg ih vjerojatno nikad nitko nije podmazao... iliti po naški dobro staro održavanje  :mrgreen:
 
MCX said:
Nema to veze sa stajanjem, neg ih vjerojatno nikad nitko nije podmazao... iliti po naški dobro staro održavanje  :mrgreen:

Ajde nemoj zezati...pa tko jos raztavlja trokute i podmazuje lezajeve...mjenjas kad riknu i to je to. Ipak mislim da ih je stajanje sjebalo..vlaga  :wink:
 
boRRis929 said:
pa tko jos raztavlja trokute i podmazuje lezajeve...mjenjas kad riknu i to je to.

Pa to je kod većine glavna filozofija, vozi dok ne rikne, pa pokrpaj i u prodaju ili seri naokolo koje smeće, ovisi kako tko :LOL:  :LOL:  :LOL:
Dva prstića masti šta netko nije stavio (jer vjerojatno nije imao ili nije znao) na bukule i pržunjere (zatici i navojnici) na bloku me koštalo sloma živaca, vremena, posla, jebačine i izdrkavanja ajme meni... i da, na rs250... Da ne pričam o daljnjim bedastoćama ex-vlasnika (i mehaničara naravno) koja graniči ne s glupošću nego s krajnjom bezobraznošću što se održavanja i šarafanja tiče. Tako da (što se mene tiče) nema više zahebancije "pa tko to još radi" ili "vozi dok ne pukne" (y)
Meni je recimo mašina dve godine stajala otvorena, al sam zato odmah 1.dan nasaftao ulja po svim ležajevima pa si poslije miran...  (y)
 
Gle, ovo vjerovatno nije "nikada" otvoreno. Znaci nekada davno (99.g) to je netko vozio..mozda prao minivashom...i onda je zadnjih 5 god. motor stajao... uglavnom..nikada nisam vidio da ti lezaji zahrđaju... A sto se podmazivanja tice...namazes kad montiras i dobro. Pa necu sad nagodinu opet ici rastavljati i gledati jel jos ima masti..ako ga vec rastavim, pa onda mogu i lezajeve promjeniti  :wink:
No dobro, pustimo to sad. Nije mi vrag dao mira i malo sam se zaigrao  :mrgreen:
 
stajanje je smrt za bilo koji mehanicki sklop  :mrgreen: 
 
tkubasa said:
-
stajanje je smrt za bilo koji mehanicki sklop  :mrgreen:
zato boRRise, daj tu masinu s stola sto imas da i ona radi malo a ne crkava :D
 
angelo.ma said:
@boris,
oćeš ti to znat složit kako je bilo  :misli:  :mrgreen:

Hmmm...de jos i ti za.ebavaj  :jesus:  Situacija se gadno iskomplicirala  :? Ajde da vidimo tko ce pozorno pogledati sliku i naci sta ne stima...  8)
 
jedna je opruga vecg promjera i kraca  :misli:  i sad neznas koja di ide
 
boRRis929 said:
Hmmm...de jos i ti za.ebavaj  :jesus:  Situacija se gadno iskomplicirala  :? Ajde da vidimo tko ce pozorno pogledati sliku i naci sta ne stima...  8)
:misli: :misli: ništa ne štima :LOL: po meni je nešto ribalo :mrgreen:
 
mbalunovic said:
jedna je opruga vecg promjera i kraca  :misli:  i sad neznas koja di ide


zasto bi mislio da nezna di ide jedan di druga?  :mrgreen:  pa trebale bi iste bit  :mrgreen:

mozda strugaci?  :misli:

al to mi ne djeluje na gadno iskomplicirano  :mrgreen:
 
mbalunovic said:
jedna je opruga vecg promjera i kraca  :misli:  i sad neznas koja di ide

Ma neee...nesto drugo. Ali zbilja slika daje taj dojam za opruge..moram sutra premjeriti  :mrgreen:

@ angelo, ma ova showa je macji kasalj za ohlins..zubima ju rastavim  :mrgreen:
 
Aprilija? KTM? Ajde ohladite jbt ono gle ovo,ja i moj klinjo na nasoj cvaji danas... da nisam slucajno snimao ne bih ni ja vjerovao...  :shock:  Kako ovo nije crklo? Obratiti pozornost na nivo vode na resetki gdje je magnet i na to da ventilator pici vodu kroz cilindar i na rupu gdje svjecica ide  :shock:  Usput pitanje... Na koliko se okretaja ovo vrti?  :jesus:

http://youtu.be/oJeahMad17U


I da hebala vas pumpa,gdje je ovdje pumpa za dvotaktol,čep po litri i jos malo za svaki slucaj rulles  :peace: