2 T MANIJA

Hm, ne rade mi vakum ventili ali motor ide...a kad ga otvorim vjerovatno vise nece ni paliti  8) 
Ma ko ga hebe..mene zanima sta je unutra  :0648:


Kada sve sjebem bar cu jeftino prodati motor  :LOL:
 
:misli:
ak mu je otisao IC kako mislis da moze ? (a uglavnom on ode na ovimm jebenim glupim prekompliciranim CDI jedinicama koje u sebi imaju i elektroniku ventila i svakog drugog rackua)
 
mbalunovic said:
:misli:
ak mu je otisao IC kako mislis da moze ? (a uglavnom on ode na ovimm jebenim glupim prekompliciranim CDI jedinicama koje u sebi imaju i elektroniku ventila i svakog drugog rackua)

bio kod covjeka, koj zna covjeka 8)

Niti jednom serviseru se ne isplati sa tim zezati, a fus majstori nemaju dovoljno znanje :? No kad se pokrene ovakva zezancija i radi dokaza, sve se moze :shock: -

Pod pitanje, je se mogu vratiti kilometri 8)
 
Cek tebi je paljenje posebno od elektrobike ventila i onog vacuuma na carbovima?

Milos @ Galaxy S3
 
Balunovicu, rekao si da se ne moze popraviti ali ne i da se ne moze rastaviti  :?

Sip, ajde da te vidimo  8)

Inace, imam ideju kako da skinem ovu gumu...mozda da ubacim nabrzaka u pec  :misli:
 
Evo kako izgleda CDI od yamahe kad se skine smola:
rhe9y.jpg

KFk4Z.jpg


Ugl. radi se o dvoslojnoj pločici sa dosta smd komponenata, i par čipova koji se ne mogu kupit. A ovo tvoje je još kompliciranije. Tako da je zaključak, može se rastavit, a i za to ćeš se namučit da skineš smolu, ali teško da ćeš imat volje i živaca da istestiraš sve komponente pogotovo ove smd, za koje prvo moraš utvrdit šta su i onda ispitat da li je baš ta komponenta riknula.

Good luck!  :mrgreen:
 
boRRis929 said:
Balunovicu, rekao si da se ne moze popraviti ali ne i da se ne moze rastaviti  :?

Sip, ajde da te vidimo  8)

Inace, imam ideju kako da skinem ovu gumu...mozda da ubacim nabrzaka u pec  :misli:

Malo se pocinjem sekirat, a nisam sekirljive prirode :?
 
boRRis929 said:
Balunovicu, rekao si da se ne moze popraviti ali ne i da se ne moze rastaviti  :?

Sip, ajde da te vidimo  8)

Inace, imam ideju kako da skinem ovu gumu...mozda da ubacim nabrzaka u pec  :misli:
:shock: :shock:  :lolcry: :lolcry: :lolcry:  koji luđak  :naklon:
 
Boris bokte daj prodaj tu travanjku ja cu horneta i kupit cemo si bmw 8)
 
tibor_zg said:
Boris bokte daj prodaj tu travanjku ja cu horneta i kupit cemo si bmw 8)

Mislim da imamo vječne motore  :wink: :LOL:

A bmw...dat ce nam Eugen da se vozikamo  :mrgreen:
 
boRRis929 said:
Mislim da imamo vječne motore  :wink: :LOL:

ma neeeee nisi u pravu :LOL: :mrgreen:

nego ... sta bi toj tvojoj mini travanjki ? dosadno ti pa rastavljas il je opet u akciji bio neki traktor s trobraznim plugom :skriven: :mrgreen:
 
tibor_zg said:
ma neeeee nisi u pravu :LOL: :mrgreen:

nego ... sta bi toj tvojoj mini travanjki ? dosadno ti pa rastavljas il je opet u akciji bio neki traktor s trobraznim plugom :skriven: :mrgreen:

PIC-PIC servis ima jedno jednostavno pravilo, ako ne radi treba rastaviti i popraviti, ako radi treba rastaviti i vidjeti zasto radi 8)
 
za vilice mi je jasno to bi i mene zanimalo (y) ali pobogu zasto cdi, pa svi znaju da kad izadje bjeli dim da je to to :misli: :mrgreen:
 
tibor_zg said:
za vilice mi je jasno to bi i mene zanimalo (y) ali pobogu zasto cdi, pa svi znaju da kad izadje bjeli dim da je to to :misli: :mrgreen:

Ne rade mi vakum ventili na karburatorima (ne dobivaju struju) pa motor slabije ide u niskim okretajima.