2 T MANIJA

wr 125 ima prijatelj, malo dotjeranu, mikuni 38, v-force usisne lamele,boost tank na prirubnici, odlično ide i prilično traje. nema nikakve veze s cagivom mito makinom osim s fi klipa.
 
traje i mitova kad se dobro slozi  (y)
problem je 2T motora sto svi misle da ih znaju rastaviti i popraviti, da ne pricam o kopanju kanala.
i onda sloze, pa neide, pa neznaju carb postelat, i to sve prepisuju to sto je to 2T i sranje.
svakom takvom bi dao 4T da rastavi i sastavi, i ne treba da ide, nek samo da upali
 
makazica said:
Paljenje Motoplat electronico, rotor 079787, magnet mini 6, 40444

Unutarnji promjer magneta 85mm, vanjski 116mm

Bobina sa dvije žice + za svijećicu

najjeftinija varijanta je upasat tomosovo elektronsko paljenje s BT-a , imam jednu međuploću za elefanta i magnet od bt-a preseljen na srce od cagivinog magneta; 90 w za potrošače, pikap, bobina s promijenljivim kutom pretpaljenja i što je najvažnije-jeftino
 
golum said:
najjeftinija varijanta je upasat tomosovo elektronsko paljenje s BT-a , imam jednu međuploću za elefanta i magnet od bt-a preseljen na srce od cagivinog magneta; 90 w za potrošače, pikap, bobina s promijenljivim kutom pretpaljenja i što je najvažnije-jeftino

jednostavnije potokarit konus tomosovog magneta, isto igralo na dt-u 125 al problem je sa ventilom ako je upravljan strujom
 
zasto mislis da je problem s venzilom  :misli:
 
golum said:
najjeftinija varijanta je upasat tomosovo elektronsko paljenje s BT-a , imam jednu međuploću za elefanta i magnet od bt-a preseljen na srce od cagivinog magneta; 90 w za potrošače, pikap, bobina s promijenljivim kutom pretpaljenja i što je najvažnije-jeftino

Misliš da bi pasalo na šaraf? Cijena?

Zaboravio sam reći, nedostaje i kajlica na radilici....

Karb je Dellorto VHSB 34 DS, zreo za čišćenje.....ima neki jači da bi išao?

A trebao bi i neku prednju maski sa svjetlom...

M.
 
neznam kako je na ovome tvome, jesu blokovi i radilica isti ko na elefantu  :misli:; kad se pripasava paljenje, onda se radi međuploća koja naravno paše na šaraf i na nju idu namotaji druge struje, srce magneta se seli na drugi magnet, odavno se tak radi pogotovo ako je paljenje jako skupo, a ovo tvoje motoplat ne spada u jeftinije
 
nije isto, ovo je skroz drugcije od mita/frecie/elephanta/super city/raptor -a
 
golum said:
najjeftinija varijanta je upasat tomosovo elektronsko paljenje s BT-a , imam jednu međuploću za elefanta i magnet od bt-a preseljen na srce od cagivinog magneta; 90 w za potrošače, pikap, bobina s promijenljivim kutom pretpaljenja i što je najvažnije-jeftino
to rješenje je na mom kx-u. ducatijevo elektronsko paljenje. radi bez greške
 
Cvajeri, evo vam malo egzotike: http://thekneeslider.com/diy-1000cc-v-twin-2-stroke-project/

1000cc 2T

rgv1000-530x397.jpg
 
da volio bi videti to, mislim na reze, do bude ogromno, a i za carbove bas i nema puno mjesta  :misli:
 
mbalunovic said:
nije isto, ovo je skroz drugcije od mita/frecie/elephanta/super city/raptor -a



meni izgleda da bi tomosovo moglo pasati na šeraf iako slika može varati, ako ne kako kaže kolega međuploča

magnetu nebi prebacivao srce nego ga tokario jednostavno jer je sigurnije
šta se kajle tiče, magnet se ionako stavlja gore bez kajle jer kajla nema ulogu držanja magneta nego samo "faziranja"

ukoliko je hod 50mm pretpaljenje po tomosovim oznakama ide 4-5mm prije gmt


šta se tiče prednje maske, na ebay-u imaš po 150kn aftermarket maski više uzoraka i boja, sigurno ćeš nać neku koja ti paše i maska ima pravi far nije ono sranje s stropnim lampama kaj kurcu ne svijetli, kapči se s onim gumama na štapove vila i mislim da je najjednostavnije i najbezbolnije rješenje

@mbalunović problem je zato jer se ništa od postojeće elektronike ne može spojiti na tomosovo paljenje pa treba sve raditi što je jednostavno po meni komplicirano i neisplativo