2 T MANIJA

MCX said:
A kod koga da se raspita  :misli: :mrgreen: moze neki link, info, mail ili telefon...  :0648:

kod mene, ne znam dal salje al znam da sklapa i sastavlja motor kolko god unisten za 10 dana i radi to savrseno i posalje ti agregat nazad
ja sam kod njega uradio probijenu masinu od 450wr
i to klip, klipnjaca, radilica, kosuljice, lanac, obrada glave, novi kibble white , i dihtunzi i nikasiliranje jer je masina od wr sva nikasilirina za 10 dana
 
cek kosuljica i nikasil  :misli: :misli: , to iskreno prvi put cujem sem na mercedes  automobilima sto su probavali u 90tim godinama.

i sta je kod tebe sve nikasilirano  :misli: mislim sem cilindra se nista ne nikasilira. eventualno se na glavu navlaci sloj keramike al to je vec...
 
glava i cilindar to je to al mora jbg i nemam izbora , ovoga su mi preporucili momci koji se takmice po balkanu iz raznih timova i garantovali mi za njega oni voze uglavnom od ktm 2t do 525sx sve zivo
 
kazem ti da coek radi sve to je poenta, posaljes motor u kutiju on ti vrati sve spakovano da ga ubacis na ram i miran si
 
Crnogorac, ti si nesto gadno pobrkao. Za deset dana ne moze se ni cilindar nikasilirati, a kamoli jos sve rastaviti i sastaviti... No dobro..ako ti tako kazes, onda je valjda tako
 
itekako moze jer nabavlja covjek sve novo i potrpa, a ocigledno negdje ima deal preko grane da sve stoji , po mojoj sumnji na lageru, jer ako radi vec ogromnom broju trkaca i timova, to mi dodje logicno ;)
 
Al proces nikasiliranja traje oko 15 dana. Prvo kiselina par dana pa onda ovo pa ono. Pa obrada itd. Znaci brze moze da ima jedino ako ima drugi cilindar koji je gotov a tebi naplati pipravak. Sto opet sumnjam iz sl razloga.
90% motora trkacih ima SAMO kosuljicu. I ona se napravi za jedan dva dana savrseno.  Ili ih ima od nekog drugog pa samo upresa. Nikasil na gizu / piksu / kosuljicu ne ide. To je uradio samo mercedes u 90tim i jako popusio. Prosto ne idu dva materijal. Nikasil ide SAMO na cisti aluminij.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 
onda je ovo sto i ja mislim, ima covjek sve gotovo pa zamijeni, jer tako jedino dobijas na efikasnosti, a to sam sretao po evropi i kod nekih servisa po lokalu, ostavis staro oni ti daju spremno novo ili reparirano, znam da u red sezone isto tako brzo timove odradjuje, s toga ima lager masivan za cvaje jer ovi moji iz cg uglavnom cvaje voze
 
Ajd opet 90% cvaja kros ima piksu. A to se jako brzo ugradi.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 
Evo provjerio sam. Tvornicki imas samo nikasiliran cilindar. Nema nikakve pikse. On je tebi ubacio piksu i s time je zavrsena bilo kakva prica.

Edit. Je mala slika al mi se neda dalje traziti. Imas kupiti gotove te kosuljice od prox-a wosnera itd
nw_cyl_sleeves.jpg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
ili opet ima drugi klip spreman, znacu cim stigne masina za koji dan sa papirima i radnim nalogom ;) i odma cu podijelim
 
Postali vlasnici cagive mito 125 evolution , 1998 god , nek se nađe u garaži , služit će od birtije do birtije , e sad potraga za najboljim majstorom u Zg ili u okolici do 30 km za te prdilice ,
 
crna71 said:
Postali vlasnici cagive mito 125 evolution , 1998 god , nek se nađe u garaži , služit će od birtije do birtije , e sad potraga za najboljim majstorom u Zg ili u okolici do 30 km za te prdilice ,

Daj slike.
I sta ne valja kad treba majstor?
 
boRRis929 said:
Daj slike.
I sta ne valja kad treba majstor?
Pa pali na guranje, treba veći servis i tak , kupili novi mikuni frgić i treba to sve malo pogledat ,zanimljiv motorić , dobili ga od frenda pa skoro kao poklon i sad se treba s tim malo poigrat ,
 
Da moja Gilera je jedan cilindar 250 ccm. A taj motostar u trstu, na kojem jeziku da im napisem sta hocu?? jer im je stranica na talijanskom ja mislim  :misli:
 
Pricaj hrvatski da te cijeli svijet razumije  :jesus:

al ozb, ja im pisem na hr, a oni tako i odgovore :) imaju jednog ili dva momka hrvata u radnji  (y)
 
ja kad sam slao mail na talijanskom i kukao kako sam iz zagabrie i da mi je problem s pologom za spulju sam uredno dobio odgovor na hrvatskom :LOL: tak da sto se motostar-a tice komunikacija uredno moze po naški :mrgreen:
 
ako trebaš dijelova za mito, našao sam jedan izvor dijelova u odličnom stanju, cilindara, klipova, radilica, mašina