ABS za i protiv

Shepa said:
I... koji je gušt u tome?

Ja san to radija u osnovnoj, dok san vozija ponicu, s vrimenom me pustija taj đir.

:mrgreen:

Dobro aj... lažem.
Za mene tu nema gušta ama baš nikakvog, bez abs bi T Max več bia zalipia i sigurno ga nebi vozia ovako brzo
(pa  :misli:  nisu švabe ludi kad ne uvoze T max bez Abs )


massa.st said:
i meni je gust kocit "pandurski".. :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: ............zato mi ABS nije bas po mom gustu, ali nakon sto sam provao tmaxa od banleya, moram priznati ga puno bolje radi nego na starijem modelu tmaxa sto sam provao......... (y)
Ma radi savršeno ti ako ne stisneš muški on se tek aktivira  ;)  a kad voziš normalno rijetko rijetko se aktivira ako je klizavo i samo lagano se aktivira da ne misliš da nije živ i da pazi šta se dešava  (y)
 
banley said:
Za mene tu nema gušta ama baš nikakvog, bez abs bi T Max več bia zalipia i sigurno ga nebi vozia ovako brzo
(pa  :misli:  nisu švabe ludi kad ne uvoze T max bez Abs )

15 god vozim bez abs-a, ma mogu i dalje bez njega............. :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
 
massa.st said:
15 god vozim bez abs-a, ma mogu i dalje bez njega............. :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
Ti možeš al JA ne mogu bez Abs (nisam ni na runner zna kočit a teško ču i na t max imat osječaj)

l gledaj ovako tebi cosmicu i još par Abs odmaže  ali vi ste sa R motora na T max al meni s runner  na t max puno Pomaže jer ja sad vozim brzo a ne poznajem kad i koliko treba stisnit na tim brzinama preko 150 km/h dok  dok vi znate jer ste bez abs stajali sa 250 km/h  ;)
 
banley said:
Ti možeš al JA ne mogu bez Abs (nisam ni na runner zna kočit a teško ču i na t max imat osječaj)

l gledaj ovako tebi cosmicu i još par Abs odmaže  ali vi ste sa R motora na T max al meni s runner  na t max puno Pomaže jer ja sad vozim brzo a ne poznajem kad i koliko treba stisnit na tim brzinama preko 150 km/h dok  dok vi znate jer ste bez abs stajali sa 250 km/h  ;)

ma prijo nema to veze ko je sta vozija prije nisam ni ja nikada imao bas R motor, ali nisi glup momak i sileđija (ili mozda jesi) pa da neznas dozirat kocnicu nego ko amater stisnes kocnicu do kraja pa sta bude bude............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
massa.st said:
ma prijo nema to veze ko je sta vozija prije nisam ni ja nikada imao bas R motor, ali nisi glup momak i sileđija (ili mozda jesi) pa da neznas dozirat kocnicu nego ko amater stisnes kocnicu do kraja pa sta bude bude............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
na to sam i mislio amater  ;)  al s ovim mi je čudom abs lakše, ne trebam mozgati kolikom ču jačinom da stisnem samo pritisnem i on odradi posa  (y)


nego nemojmo se sad ode prepirati ja sam samo iznio moje zaključke  imam 3000 km sa Abs om i on meni pomaže a drugom se to nesviđa


sad mi mogli ode u nedogled kaže narodna 100 ljudi 100 čudi 100 žena itd... (y)
 
Shepa said:
I... koji je gušt u tome?

Ja san to radija u osnovnoj, dok san vozija ponicu, s vrimenom me pustija taj đir.

:mrgreen:


 
Dobro aj... lažem.
Nije to pandurski u klasicnom smislu,ka sa ponicon i onin torpedon iza. Ovo je kontrolirano proklizavanje pri ulasku u neki zavoj. U mom slucaju je to po gradu na klizavom kada skrecem u nekom krizanju.
Primjer: cekam zuto na semaforu,na krizanju ul.Slobode  i Vukovarske. Picin na sljedece krizanje jer se na krizanju ul.Slobode i Mazuraniceve crveno pali jako brzo. Skrecen livo u Mazuranicevu, al' buduci san se zaletija ka sivonja, :mrgreen:  drzin zadnju duboko u "zavoj" i pri tom kontrolirano proklizavan. Kolo u toj situaciji cak nije (i nesmi bit) skorz blokirano i skripa je minimalna. To mi je ka djankiju sut... :D :D
Jel me bere ko?? :mrgreen:
Banley je vidija tehniku uzivo... 8)


Inace se tehnika zove na eng. "trail braking". Proguglaj!







 
cosmic said:
...Inace se tehnika zove na eng. "trail braking". Proguglaj!
Trail braking se zapravo odnosi na nešto drugo, ali znam šta si tija reć.

Fuck google, Keith Code is your friend.  (y)
 
cosmic said:
Nije to pandurski u klasicnom smislu,ka sa ponicon i onin torpedon iza. Ovo je kontrolirano proklizavanje pri ulasku u neki zavoj. U mom slucaju je to po gradu na klizavom kada skrecem u nekom krizanju.
Primjer: cekam zuto na semaforu,na krizanju ul.Slobode  i Vukovarske. Picin na sljedece krizanje jer se na krizanju ul.Slobode i Mazuraniceve crveno pali jako brzo. Skrecen livo u Mazuranicevu, al' buduci san se zaletija ka sivonja, :mrgreen:  drzin zadnju duboko u "zavoj" i pri tom kontrolirano proklizavan. Kolo u toj situaciji cak nije (i nesmi bit) skorz blokirano i skripa je minimalna. To mi je ka djankiju sut... :D :D
Jel me bere ko?? :mrgreen:
Banley je vidija tehniku uzivo... 8)


Inace se tehnika zove na eng. "trail braking". Proguglaj!

najbolja stvar ikada
mene užasno nervira što nexus ima onaj kombinirani sistem gdje kad stisneš zadnju koči i prednja
sa runnerom sam non stop uklizavao posvuda i to je ful gušt
pravilniji naziv "backing it in" haha
http://www.youtube.com/watch?v=Z20p0ore9iU

@banley u redu je što priznaš da neznaš kočiti ali nikad nečeš ni naučiti zbog abs-a
 
mv_agusta said:
najbolja stvar ikada
mene užasno nervira što nexus ima onaj kombinirani sistem gdje kad stisneš zadnju koči i prednja
sa runnerom sam non stop uklizavao posvuda i to je ful gušt
pravilniji naziv "backing it in" haha
http://www.youtube.com/watch?v=Z20p0ore9iU

@banley u redu je što priznaš da neznaš kočiti ali nikad nečeš ni naučiti zbog abs-a
neče mi ni bit potrebno  ;)  jer neču nikad kupit skuter auto bez Abs Tsc lsd itd i ostalih tehnologija ta elektronika če se brinut da se ja sigurno vozim  (y)


al ovo kako cosmic vozi srce mi je stalo kako kontrolirano pušta da mu biži zadnji kraj i onda udre po gasu zašlajfa i opet tako  oto se ne može ričima objasnit treba pogledat uživo  (y)
 
banley said:
neče mi ni bit potrebno  ;)  jer neču nikad kupit skuter auto bez Abs Tsc lsd itd i ostalih tehnologija ta elektronika če se brinut da se ja sigurno vozim  (y)


al ovo kako cosmic vozi srce mi je stalo kako kontrolirano pušta da mu biži zadnji kraj i onda udre po gasu zašlajfa i opet tako  oto se ne može ričima objasnit treba pogledat uživo  (y)
:oops: :oops:
TRiba je drug likar to snimat ali nismo stigli. Diglo me na rabotu prije vrimena. Dobra vijest je da san skoro sub 100kg, pa će bit još bolje. :mrgreen:
 
mv_agusta said:
najbolja stvar ikada
mene užasno nervira što nexus ima onaj kombinirani sistem gdje kad stisneš zadnju koči i prednja
sa runnerom sam non stop uklizavao posvuda i to je ful gušt
pravilniji naziv "backing it in" haha
http://www.youtube.com/watch?v=Z20p0ore9iU

@banley u redu je što priznaš da neznaš kočiti ali nikad nečeš ni naučiti zbog abs-a
Totalno u pravu...i ti Shepa!! (y) Na skuterima je to pogotovo jednostavno, ka i na bicikli jer ti ruka kontrolira zadnju, a ne noga ka na motorima. Profesionalcima i vičnima je ista stvar, ali se na skuteru lakše savlada tehnika. Da ne debljamo sa off-om...to mi je najveći nedostatak ABS-a...zato, ponavljam, ABS DA...ali sa mogučnošću isključivanja.
Over & out...
 
banley said:
neče mi ni bit potrebno  ;)  jer neču nikad kupit skuter auto bez Abs Tsc lsd itd i ostalih tehnologija ta elektronika če se brinut da se ja sigurno vozim  (y)


al ovo kako cosmic vozi srce mi je stalo kako kontrolirano pušta da mu biži zadnji kraj i onda udre po gasu zašlajfa i opet tako  oto se ne može ričima objasnit treba pogledat uživo  (y)

neće ti nikakva elektronika pomoć tu ako ni runnera neznaš vozit :jesus: kupi zika :021: i pomalo bez gasiranja :bicikler:

nema većeg gušta nego  uklizit u boku u krivinu...pa slomit...i onda napucat gas na izlazu...pa ako je sriće da onda i zašara bokom malo...ali...malo mi kubika...triba bit cesta ko od pancete :mrgreen:
 
Bez da hvalim T maxa,samo realno zakljucujem na temelju ostalih probanih,stvarno se na T maxu nevjerojatnom lakoćom kontrolira kocenje,ti mozes u vožnji bez ruku voziti i lagano stiskati samo prednju bez drzanja volana npr. i osjecaj je da vozilo staje totalno kontrolirano,nema upiranja niti konjskog stiskanja.  (y)
 
milanche said:
Bez da hvalim T maxa,samo realno zakljucujem na temelju ostalih probanih,stvarno se na T maxu nevjerojatnom lakoćom kontrolira kocenje,ti mozes u vožnji bez ruku voziti i lagano stiskati samo prednju bez drzanja volana npr. i osjecaj je da vozilo staje totalno kontrolirano,nema upiranja niti konjskog stiskanja.  (y)


znači da ima nožnu kočnicu i ABS ...  :misli:
 
strasilo said:
znači da ima nožnu kočnicu i ABS ...  :misli:
Pretpostavljam da je želi reć kako vrhon prsta stišće prednju bez oslanjanja dlana na volan.
Interesantna tehnika... :mrgreen:
 
ajd ne hebite coveka,

vidite da je vac sam sebe dovoljno zahebo
 
Zasto sam se zajebo? Poanta price je u lakoci doziranja kocenje,da ne ispadne da stiskanjem blokira kotac uvijek!
 
Nisan proba motor sa ABS-om,al slazem se sa konstatacijom da bi tribalo imat mogucnost iskljucivanja