ABS za i protiv

massa.st

Well-known member
Amo malo da cujem vasa misljenja o ABS na skuterima, ja obobno sam provao Suzuki Burgman i Yamahu Tmax, Majesty sa ABS-om i nije ni se dopao kako "radi", znaci da kupujem novi skuter uvijek bi uzeo bez ABS-a.

Vasa misljenja?????
 
Zaključak svih niže navedenih testiranja je da ABS produljuje zaustavni put kod kočenja na idealnoj podlozi, u suhim, idealnim uvjetima, i kada je za upravljačem vrhunski vozač koji izvrsno zna dozirati snagu kočenja.
U svih ostalih 99,9% slučajeva i 100% kada su u pitanju mokri uvjeti na cesti, ABS je zakon i točka.

http://www.ibmwr.org/prodreview/abstests.html

I guess in the end the only real question is not whether or not you can afford ABS, but can you afford to ride without it?

http://www.iihs.org/research/topics/pdf/r1110.pdf

http://www.msf-usa.org/imsc/proceedings/a-green-comparisonofstoppingdistance.pdf


I još samo jedna stvar naslovno na prvi post: dati 50, 60, 70 ili nedajbože 80 tisuća kuna za vozilo na dva kotača bez ABS-a, a ne doplatiti 4-5 tisuća za isti, mi govori samo to da su stare lije - prodavači u prodajnom salonu kupcu prodali ono što im je u tom trenutku bilo u salonu, "na akciji", jer se stroj s ABS-om čeka, a plaha ptičica zvana kupac bi u tih mjesec-dva mogla odlepršati s lovom...
 
a koliko ljudi vozi skutere kada su mokri uvjeti na cesti????............ :misli: :misli: :misli:
 
massa.st said:
a koliko ljudi vozi skutere kada su mokri uvjeti na cesti????............ :misli: :misli: :misli:

Ja, jedno 10-tak dana u godini po kiši, a 30-tak na temperaturama oko ili ispod nule, po zagrebačkim cestama punim rupa i tramvajskih tračnica.
 
massa.st said:
a koliko ljudi vozi skutere kada su mokri uvjeti na cesti????............ :misli: :misli: :misli:
sigurno više od ovih koji su vrhunski i kojih ima 0,1%  :wink:
 
mozda u unutrasnjosti hr-a, ja gledam ode na podrucju Splita i okolice, nikad nisam zazalio sto nemam ABS, niti bi kupito skuter sa ABS-om.

evo jedan primjer prijatelj je imao tmaxa iz 2007 god. sa ABS kojeg je prodao ima 10-tak dana i kupio je opet tmaxa ali noviji model i trazio je iskljucivo skuter bez abs-a................ (y) (y)

do dovoljno govori koliko je korisan ABS na skuteru......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
a koliko to abs produžuje zaustavni put i koliko vozaća će uspjeti imati kraći zaustavni put od onog s ABS-om u paničnoj situaciji?
 
massa.st said:
mozda u unutrasnjosti hr-a, ja gledam ode na podrucju Splita i okolice, nikad nisam zazalio sto nemam ABS, niti bi kupito skuter sa ABS-om.

evo jedan primjer prijatelj je imao tmaxa iz 2007 god. sa ABS kojeg je prodao ima 10-tak dana i kupio je opet tmaxa ali noviji model i trazio je iskljucivo skuter bez abs-a................ (y) (y)

do dovoljno govori koliko je korisan ABS na skuteru......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ne nego to govori koliko ti je frend informiran i pametan :mrgreen:
ustvari, koja je razlika između abs-a na motoru i skuteru?
 
massa.st said:
mozda u unutrasnjosti hr-a, ja gledam ode na podrucju Splita i okolice, nikad nisam zazalio sto nemam ABS, niti bi kupito skuter sa ABS-om.

evo jedan primjer prijatelj je imao tmaxa iz 2007 god. sa ABS kojeg je prodao ima 10-tak dana i kupio je opet tmaxa ali noviji model i trazio je iskljucivo skuter bez abs-a................ (y) (y)

do dovoljno govori koliko je korisan ABS na skuteru......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
uopće ne kužim tvoje pitanje za ili protiv kad si se ti već u startu odlučio za ovu drugu opciju....

 
live-for-ride said:
ne nego to govori koliko ti je frend informiran i pametan :mrgreen:

hahhha................ja radije uvijek provam nego da slusam druge kako pametuju, ako momak vec 10 godina vozi motore, i zna voziti i vozio je 3 godine skuter sa ABS, i nakon toga kupuje skuter bez ABS-a, to nesto govori, da je toliko dobar i korisan onda vjerovatno vise nikada nebi kupio skuter, motor bez ABS-a.
 
U svakom slučaju ZA...kao što je Incre rekao koliko to vozača skutera ima da bi im ABS smetao...

a massa nema para za ABS pa sad pizdi  :LOL:
 
Netko je tu napisao da je s abs-om dulji put kočenja na idealnoj podlozi i u idealnim uvijetima s idealnim vozacem. Te tri stvari se nece nikad poklopit, pogotovo idealna podloga. Uvijeti da bi bili idealni moraju biti kontrolirani,a u prometu to definitivno nisu. Tako da sam ja za abs
 
Incredible said:
uopće ne kužim tvoje pitanje za ili protiv kad si se ti već u startu odlučio za ovu drugu opciju....

ja znam svoje misljenje i sto bi ja napravio, ali u jednoj drugoj temi smo dosta off-ali u vezi ABS-a pa sam odlucio otvoriti temu da cujem misljenja onih koji su provali skutere sa ABS-om i bez............ :misli: :misli: :misli: :misli:
 
jedimaster said:
U svakom slučaju ZA...kao što je Incre rekao koliko to vozača skutera ima da bi im ABS smetao...

a massa nema para za ABS pa sad pizdi  :LOL:

bas to.......... (y) (y) (y)
 
massa.st said:
hahhha................ja radije uvijek provam nego da slusam druge kako pametuju, ako momak vec 10 godina vozi motore, i zna voziti i vozio je 3 godine skuter sa ABS, i nakon toga kupuje skuter bez ABS-a, to nesto govori, da je toliko dobar i korisan onda vjerovatno vise nikada nebi kupio skuter, motor bez ABS-a.
znam ja hrpu "frajera" koji su pametniji od tehnologije. Znam i one koji se kunu u frgiće, kojima su "stari" motori puno bolji od novih....znaju oni, sve novo je koma, staro je zakon (y)
Jebeš abs, zašto u raskršću na skliskoj podlozi pritisnuti kočnicu bez razmišljanja kad s malo igre možeš simulirati abs :mrgreen:
 
Vjerujem da nekim ljudima stvarno ne treba ABS. Ima li ga Rossi? Ne. Ima li ga Vettel? Ni slučajno.

Ma, kome još trebaju kočnice s ABS-om? Ma ne trebaju im nikakve kočnice, najbolje da ih skinu i koče nogama kao Fred Flintstone, voze se samo po suhom i lijepom vremenu, na cesti bez ijednog dugog prometala, bez semafora, okuka, masnih mrlja i zebri na asfaltu, bez kratkovidnih starih babaca koji ti bez žmigavca izlete iz sporedne ceste i presijeku put, bez djece koja ti izlete na cestu tik ispred tebe trčeći za loptom...

Ma jebeš taj tehnički napredak i evoluciju...
 
DiAbLeRo said:
Vjerujem da nekim ljudima stvarno ne treba ABS. Ima li ga Rossi? Ne. Ima li ga Vettel? Ni slučajno.

Ma, kome još trebaju kočnice s ABS-om? Ma ne trebaju im nikakve kočnice, najbolje da ih skinu i koče nogama kao Fred Flintstone, voze se samo po suhom i lijepom vremenu, na cesti bez ijednog dugog prometala, bez semafora, okuka, masnih mrlja i zebri na asfaltu, bez kratkovidnih starih babaca koji ti bez žmigavca izlete iz sporedne ceste i presijeku put, bez djece koja ti izlete na cestu tik ispred tebe trčeći za loptom...

Ma jebeš taj tehnički napredak i evoluciju...
slažem se...samo polegni i zasssssss...
 
Massa ili moderator, aj ako možeš, dodaj glasanje za ili protiv ABS-a u temu.