Akcija ZA motoriste!

Status
Not open for further replies.
alien said:
Ekipa, čisto da vas obavjestim da peticije u ovoj državi ne prolaze: kod nas vrijede, nažalost, samo prosvjedi i to veliki i televizijski. Nemojte me pitat kako znam ali vjerujte mi na riječ. Malo pogledajte i televiziju pa možete pogledati da je jedini način da se ispune nečiji zahtjev: prosvjed i točka!
J... ga ali to je realnost!

Cilj ovakve akcije bilo bi skretanje pažnje javnosti i vozača na nas motoriste,a ne neka borba za naša "prava".
Tako da ljudi počnu se obazrivije ponašati prema nama.
Naravno da ima ljudi koji paze i npr.uvijek se maknu u stranu kada prolazimo,ali naš cilj je edukacija onih drugih.
Jer kad se pizdarija dogodi,već je kasno,a o tome nitko ne razmišlja.
 
<<<<Cilj ovakve akcije bilo bi skretanje pažnje javnosti i vozača na nas motoriste,a ne neka borba za naša "prava".
Tako da ljudi počnu se obazrivije ponašati prema nama.
Naravno da ima ljudi koji paze i npr.uvijek se maknu u stranu kada prolazimo,ali naš cilj je edukacija onih drugih.
Jer kad se pizdarija dogodi,već je kasno,a o tome nitko ne razmišlja.<<<<



MA Dek - mi smo na Balkanu - kakvo skretanje pažnje javnosti, pa nije ovo Švedska ili Danska!
Ponavljam - od peticije nikakve koristi: samo dobro organiziran prosvjed pali kod nas!
Edukacija- ha, ha, ti ko da živiš u nekoj drugoj državi!
Sorry, ništa protiv tebe (bože sačuvaj, da ne bi šta krivo svatija) ali mislin da si ipak preveliki optimist u ovoj realnosti!
 
:peace: najbolje skretanje paznje javnosti, pokazuje se humanitarnim akcijama,..tada se tu lakse nadju i sponzori, treba izanimirati publiku,a u sve to ukljuciti mup, metodom pritisaka javnosti ostvaricemo sto hocemo, u to sam uvjeren...
..Slozna braca kucu grade...
Netreba ocekivati da ce se sve rijesiti samo jednim skupom, ali vec nekoliko..? i to u svim vecim gradovima...?
:twisted:
 
A JEBGA,TREBA BIT OPTIMIST.
AKO SE NEĆEMO SAMI ZA SEBE POBRINUT,TKO ĆE?

Indian,slažem se s tobom,ali treba prvo započeti.
 
Ljudi, apsolutno ste u pravu. Vjerujem da zakon lijepo kaže kako oštećenja, iskopi, neasfaltirani dijelovi i dr. moraju biti vidno i propisno obilježeni - pa zaboga to je potencijalna smrtna opasnost (nažalost, imamo i masu primjera) - ali ne, kod nas to nikog ne j... Da vas pitam tko je završio u zatvoru na 10-ak god robije zbog nečeg takvog? E u tome je problem. A ako zakon nešto kaže onda valjda ne kaže zabadava. Ili to znači da svi možemo radit što god hoćemo - recimo ja bih mogao počet bušit naftu nasred ceste, pa deset metara dalje kopat zlato, pa dalje stavit bombu da vidim reakciju - zašto ne, nitko me kao njih ne smije ništa pitat!!! Odem van u A, D i plačem kad vidim kak tam ljudi cijene život, odnosno prometovanje na cesti. Tamo i slijepi progledaju s obziorom na signalizaciju.

MK Motori može organizirat i, obvezno, piknut u guzicu i ostale ali sve MK-ove u RH i puknut jedan pravi glasni i jasni prosvjed. Usput se može kontaktirat i razne Auto udruge i udruženja pa da vidiš ekipe. I, jasno, tražit crno na bijelo POTPIS odgovornih majmuna iz HCesta (+ministra motoriste!) da se takve stvari više neće događat, inače netko mora jebački nastradat jer bez toga sve pada u vodu!

Ak kaj treba ja sam tu...negdje!
 
mraaak!!! 8) to će bit fantasticno! :D
malo poleta ljudi i vise optimizma, sa stavovima tipa "...u ovoj državi se nis nemre i nis ne pali, ne vrijedi ni pokusat i bla bla..." se nit nemre nis napravit, niti ce se ikad napravit.... tako da okrenite ploču u glavi i idemo!!! :wink: :mrgreen:
bit ce akcije, muvinga, nekog događanja, nesto ce se pokrenut, bitno je da se počne, pokuša, da se krene i da se napravi sve sto je moguce...
treba se sjest i malo porazmislit o strategiji, a to nije problem...

dado, ja sam za i ak neko krene s tim, imam volje i zelje sudjelovat i bit od neke pomoći :wink: ... sudjelovala sam u raznim akcijama i okupljanjima pa recimo da imam iskustva :mrgreen:
 
Zrile said:
mraaak!!! 8) to će bit fantasticno! :D
malo poleta ljudi i vise optimizma, sa stavovima tipa "...u ovoj državi se nis nemre i nis ne pali, ne vrijedi ni pokusat i bla bla..." se nit nemre nis napravit, niti ce se ikad napravit.... tako da okrenite ploču u glavi i idemo!!! :wink: :mrgreen:
bit ce akcije, muvinga, nekog događanja, nesto ce se pokrenut, bitno je da se počne, pokuša, da se krene i da se napravi sve sto je moguce...
treba se sjest i malo porazmislit o strategiji, a to nije problem...

dado, ja sam za i ak neko krene s tim, imam volje i zelje sudjelovat i bit od neke pomoći :wink: ... sudjelovala sam u raznim akcijama i okupljanjima pa recimo da imam iskustva :mrgreen:

Ljubte Babo! :kiss:
 
Kao i uvijek, uvijek se zalažem za evoluciju u stavovima..., a ne za revoluciju. Mislim cak da nije dobro motociklizma radi, osmisljavati moto susrete na oblokavanju pivom i ostalim manifestacijama mucenja motora znate vec kaj mislim, jer to ponajvise smeta, barem mene...
A kaj o tome mogu misliti oni koji odlucuju o necem..., neznam, ili sto pokazujemo s time onima koji koji tekar trebaju uci u ovaj cudesan svijet ljubavi prema motoru, brzini, putovanjima,druzenju...i bla. U svakom slucaju potrebne su akcije sirokih razmjera...zabavnog, edukativnog , sportskog karaktera u kojem ce svatko zainteresiran pronaci svoje mjesto...U tom smislu racunajte samnom uvijek. :D
 
ajmo ovako, iz iskustva znam da kako sada tu svi govore da us za da ce biti tamo i blablabla, kada dodje taj dan onda ni glasa ni traga od njih!
to je prvo!

drugo, dajte onda ovako neobvezno, imajte nekakav fotic kraj sebe (znma da je na motoru to malo teze...) i fotkajte te rupe!!!

mediji nisu nikakav problem, ne bi trebao biti niti problem napraviti skup na cvjetnom!!!!!! mozda ce se morati malo odigrati neka pravila ali mislim da se to moze napraviti!!! (nece dati da se tamo pojavi 100motora ali cemo reci da ce doci 10tak-a to moze biti i deset desetaka!? tako da ko ih J_-_)!

eto,ja mogu dati nekakvu pomoc sa strane telke i medija-ne preveliku ali....ma zapravo da,dosta veliku!

mogu vam isto tako saznati di se treba javiti da se napravi sator na cvjetnom!!

ali TEMA TOG SATORA NECE BITI LOSE CESTE JER TO NECE DATI, MORA BITI NESTO TIPA.....POVECAVANJE OSVIJESTENOSTI VOZACA AUTOMOBILA ili PROMOVIRANJE VOZNJU MOTOROM A NE AUTOM (zbog stednje,guzve i parkinga)! a onda tamo puknemo fotke tih rupa jer i to spada pod osvijestenoscu.....mislim,dalo bi se dobro napraviti!

ali bi trebalo 3ljudi MAXIMALNO to organizirati i jednostavno objaviti svim klubovima da dodju tamo !!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ja sam na raspolaganju!
 
Ja znam da takva akcija (ako se pokrene) neće ostati bez odaziva, a ako nas bude previše na trgu, nema problema, sačekati ćemo oko Cvjetnog. :mrgreen:
 
Bas tako... treba svim klubovima javit i to je to. A to predstavljanje na trgu ja mislim da vam nece upalit, jer nikome necete smetat nego ce biti isto motorijada :D. To treba blokirat glavnu ulicu u centru zagreba, ostavit samo traku za javni saobracaj ( tramvaje, busove i to ). Tako su taxisti ovdje strajkovali... blokirali cijeli centar :D
 
pa nisam ja mislio da idemo strajkat!?!??!?!

onda je najbolje ici po kalasnjikove i rucne bombe pa sve raznijet!?


ne,nego bi to trebao biti skup kao sto je KUPUJMO HRVATSKO ili DANI KNJIGA.....znaci sve mora biti mirno i bez neke napetosti!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: vidim da neki tu odmah na agresivu briju!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sto se mene tice,mozemo i taj dio negdje ubaciti....recimo BIKERZ vs. MURJAX i onda raspašoj!
 
pa MONSTERE,legendo,pa di si,što te nema?

sve su ideje OK.
dečki iz kluba su obećali da će za par dana odreagirati na temu.
E onda se možemo skupiti i napraviti neko zasijedanje ili sl,pa se dogovoriti tko može što napraviti.
 
MONSTER said:
pa nisam ja mislio da idemo strajkat!?!??!?!

onda je najbolje ici po kalasnjikove i rucne bombe pa sve raznijet!?


ne,nego bi to trebao biti skup kao sto je KUPUJMO HRVATSKO ili DANI KNJIGA.....znaci sve mora biti mirno i bez neke napetosti!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: vidim da neki tu odmah na agresivu briju!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sto se mene tice,mozemo i taj dio negdje ubaciti....recimo BIKERZ vs. MURJAX i onda raspašoj!

Ma strajk zakon... nemozes drugacije k'o kad su nam vlade ljencuge... cim nije neki problem, oni drkaju kurac :D... a kad se javi problem npr strajk u sred zagreba, da vidis kako ce izletit na ulice i onda obecavat... obecavat... obecavat...obecavat...obecavat... ma znas kako to ide :mrgreen:
 
dek.....sjetim se tebe svaki put kada se sparkam u gradu!!!! hodam ko debil u jakni i kacigi i bubreznjaku i rukavicama po gradu po ovakvoj vrucini?! nakon otvorenih spulja slijedeca investicija je definitivno ruzni kofer otraga!!!

:zid:
 
Andreas said:
Ma treba se ozbiljno organizirat i trazit nize cjene za cestarinu i sve.. pa meni nije jasno da mozemo bit toliko blesavi i placat istu svotu za motor od 100kg na dva kotaca ko auto od dvije tone.. to je debilizam..

apsolutno podrzavam ovu ideju i mislim da je vrijeme da se nesto ucini..
ako nista drugo skupit ce se nas 1000 pa cemo blokirat promet turirajuci u zege i napravit sranje da nas javnost cuje..

Zalosno da nas tolike godine deru i pljackaju na svakoj sitnici a mi samo spustamo glavu dolje i lovimo se za djepove kad god neko novo sranje izmisle, a onda jedva izvucemo zivu glavu na putu do doma..

ne blokirat ceste, na markov trg tak da imaju izgovor zakaj pederi nisu taj dan radili :mrgreen: :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.