Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    144

bole

New member
Mozemo malo prokomentirat kvalitetu rucnog alata po proizvodacima,....

Unior
Beta
Proxon
Snap On
Proto


Ako tema uspije, mozemo dodat elektricene, tipa Makita, Bosch, Iskra, B&D,..... Kako koga koji alat sluzi, sta izbjegavati,...
Danas sam slucajno naletia na jedan set od Iskre Ero za 299kn u brodomerkura (onaj rucni "graver" s 50ak nastavaka) i pitam lika sta tu radi, kako je tako jeftin, jer vidim da je kutija malo ostecena, kaze on da je sve to iz kine, a Iskra samo lipi svoje naljepnice,.... i pogledam, made in china, uvoznik neka nasa firma,....
Isto tako san primjetia da je alat u brodomerkura jeftiniji nego u ostalim centrima kao Grada, Baumax (konkretno Unior),...
 
od alata imam unior,betu,hazet,forch,usag.svega pomalo
unior gedor rucke pogotovo mala su lose,kljuci nisu losi,ali hazet je vrhunski alat mislim da ga treba ubacit u listu za glasanje (y)
 
Stahlwille ?         
Posjedujem ,odličan i trajan.
 
preopširna tema...  :misli: :misli:

od alata nemam šta nemam ....

a čak sam se u neke renomirane razočarao, a u neke manje poznate ugodno iznenadio ... ali nema pravila... svatko pravi nešto... samo treba prepoznati dobro ...  (y)

pogotovo je važan omjer uloženog i dobivenog ...  (y)
 
Reca i proxn.....usag i beta nazalost ne opravdavaju ime i cijenu.....koristim sve navedeno....i razocarao sam se...najvise u beti.... :palacdolje:
 
bmw m 5 said:
Reca i proxn.....usag i beta nazalost ne opravdavaju ime i cijenu.....koristim sve navedeno....i razocarao sam se...najvise u beti.... :palacdolje:

Beta je stvaaaarno preskupa  :palacdolje:

TANG nije loš (ako govorimo o domaćim proizvodima)

Ali na žalost, po našem običaju, i to smo razje.....  :palacdolje:
 
..gleda san kod nas na par mjesta Proxon i cijenom nadmasuje sve ostale, a na "oko i opip" djeluje dosta kvalitetno. U usporedbi s uniorom koji je skuplji, dosta nekvalitetnije "izgleda" unior.

stanly set imam doma,i njegova gedor rucka s micro zubcima je odlicna,.... i cjelokupno je dobar ali cjenovno nije opravdan ako gledam cijene u bricostore

na poslu radim dosta s Proto i snapon, cini mi se da je snap on malo bolji/izdrzljiviji.
 
Hazet.       
Upotrebljavao dugi niz godina.Imao "doživotnu" garanciju.Slučajno polomljeni nastavci su zamjenjivani novim bez nadoplate.
 
barba said:
Hazet.         
Upotrebljavao dugi niz godina.Imao "doživotnu" garanciju.Slučajno polomljeni nastavci su zamjenjivani novim bez nadoplate.

ovo nisam znao...odlično  (y) (y) (y) (y)
 
proxxon i unior uglavnom imam, best buy...
i nešto starih čeških i njemackih kljuca od prije 30god.


volio bi imat nešto od bete ali je preskupa za moj đep

erba me iznenadila sa torx setom koji sam platio 40kn,
maltretiram ga stalno, na poluge i ništa mu...
 
prije par miseci na saso sajmu išta sam s namjeron uzet 3/8 set gedora...
i onako panjam betu, 770kn sa sajamskim popustom  :shock:

odem na proxxonov štand i 200kn dam...
sad da je beta 4 puta bolja od proxona, nije sigurno...
 
barba said:
Hazet.         
Upotrebljavao dugi niz godina.Imao "doživotnu" garanciju.Slučajno polomljeni nastavci su zamjenjivani novim bez nadoplate.
8) e to nisam znao  (y). imam njihov moment ključ (y)
 
angelo.ma said:
8) e to nisam znao  (y). imam njihov moment ključ (y)

strgaj ga i dobiš novi  :mrgreen:

sam šta moraš otić u mordor da ga uspiješ uništit  :LOL: :LOL: :LOL:
 
najvise imam Unior-a i nesto sitno Usag-a ... za "uradi sam" sarafljenje mi se Unior cini ko best buy, od alata s kojima sam radio mi je po kvaliteti u jako dobrom sjecanju ostao Rahsol ... sto se tice elektricnih ... e tu sam se n puta izuzetno razocarao u "velikim" imenima :?
 
Phobocaster said:
strgaj ga i dobiš novi   :mrgreen:

sam šta moraš otić u mordor da ga uspiješ uništit  :LOL: :LOL: :LOL:
prema alatu se odnosim s poštovanjem, tako se to neće desit  :jesus: . sama garancija govori o kvaliteti proizvoda, a momet kljuć se bez problema uništi, ostavi ga dan-dva dana zategnutog na suncu i možeš ga bacit  :wink:
 
ja sam u zadnje vrijeme kupio nešto LUX alata... (imaju dvije ili tri kategorije proizvoda... od jeftinih na kilu, pa sve do vrhunskog alata) Ovi malo skuplji (ali još uvijek jeftiniji od svih ostalih) su sasvim OK i više nego opravdavaju cijenu ... Meni koji stalno nešto šarafam još ništa nije puklo... tako da bi to jednom hoby majstoru trebalo biti i više neko odlično ..  (y)
 
Koja bi bila realna cijena kilo kljuca,Unior proizvodjac,7-40 kila
 
I moji frendovi su mene nagovorili da uzmem luxov alat, meni je i to previše, ali kao što straš kaže , pokazao se dosta kvalitetnim, a sad kod luxa je razlika u onim zvjezdicama na kutiji , i basic ili profi ***
 
Unior, Gedore, staaaari set nasadnih Frami-neuništivo, kupio dva kilo ključa iz Louisa - zasad čisto u redu za moje potrebe.
Lux - jeftiniji mali set nasadnih je izdržao čuda, vilasti loši pa sam uložio u 8,10,13,17 od Gedore.
Planiram uzet Proxxon veći set nasadnih...cca 500-600kn.

Volio bih nabaviti "pin wrench" - ne znam kak se to zove na hrvatskom....pa ako netko zna di ima...

http://www.slgtools.com/images/large/slg-0015_LRG.jpg

Inače najviše sam love ostavio u MorFontu kod pivnice Medvedgrad u Savskoj, a u dućanima s alatom se ponašam gore nego babe u dućanima s cipelama....nema šanse da kupim samo ono po što sam došao..... :mrgreen:

Nije vezano ali možda i je...kak se zove i koja je vrsta žice za osiguravanje šarafa...? Treba to na KTM-u.....  :mrgreen: