Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    144
diesel power said:
I taj super goldy nabijem na k..

Evo ja se igrao sa goldijevim mig mag aparatom i za te pare služi svrsi .. ;)

Glupo je očekivati da ćeš s takvim aparatom povući metar zavara na 200A .. ali recimo štender za motor ćeš napraviti bez imalo problema .. Jedini potencijalni problem koji vidim na tom aparatu je pogon za žicu ... izgleda kao da neće baš nadživjeti 10ak kolutova žice ...  :mrgreen:

A ovi mali inverteri na elektrodu su sasvim OK ... probao i njih ...  (y)

Ali kad onda ponovno uzmem kemppija ili starog farmera u ruku, vidi se ogromna razlika... ali slična je razlika i u cijeni ..  :LOL: :LOL:
 
ja sam sebi narucio inverter sa goldya,htio sam uzeti ovaj iz lidla parkside,ali ima premalo ampera,tak da pala odluka na ove iz goldya...

pa eto kolko bude trajao,cemo vidjeti,ali ako gospodin strasilo kaze da su ok,onda nemogu biti losi,hehe. :mrgreen:

bio do peveca gledo maske za varenje,naso neke za 90kn,i ajd reko da ja to kupim i ugledam ja stakla za maske,dode 9.50kn,i padne meni ideja da ja sam sebi napravim masku i tako je i bilo,napravio masku od stare plasticne tacne,ahahah,ukupni trosak izrade maske 9.50kn. :LOL:

kasnije stavim slike od mog remek dijela.

 
Sta se tice aku alata konkretno mali odvijaci u zadnjih 5-6 godina sam ima Makitu Parksajd Tolson B&D Bosch , jedino Bosch je ziv i Tolson jel ga rjetko koristim i ka da je igracka prema Boschu , ali sve to skupa je goli kurac za Milwaukee , taj alat je cudo i da baterija moze toliko trajat  :shock: ide i ide .


 
evo slika homemade maske za varenje.

https://i.postimg.cc/j2g75d0F/20190522-163957.jpg

https://i.postimg.cc/Tw5SQhQr/20190522-164009.jpg

https://i.postimg.cc/fL4kT22m/20190522-163918.jpg

top proizvod! :LOL:





 
54 said:
Sta se tice aku alata konkretno mali odvijaci u zadnjih 5-6 godina sam ima Makitu Parksajd Tolson B&D Bosch , jedino Bosch je ziv i Tolson jel ga rjetko koristim i ka da je igracka prema Boschu , ali sve to skupa je goli kurac za Milwaukee , taj alat je cudo i da baterija moze toliko trajat  :shock: ide i ide .
Milwaukee najbolji aku alat s kojim sam radio  (y) (y)
 
Ivanos46 said:
ja sam sebi narucio inverter sa goldya,htio sam uzeti ovaj iz lidla parkside,ali ima premalo ampera,tak da pala odluka na ove iz goldya...

Treba dobro pročitati specifikacije .. ;)

Koliko god to zvučalo nevjerovatno, čak i ti jeftini kinezi imaju spacifikacije koje moraju biti stvarne ... samo se razlikuju u podacima koji se uzimaju kao referentna točka ..

Ako dobro čitaš spacifikaciju, zna se desiti da ustvari onaj "na oko" bolji aparat bude ustvari lošiji ... ;)

Ivanos46 said:
pa eto kolko bude trajao,cemo vidjeti,ali ako gospodin strasilo kaze da su ok,onda nemogu biti losi,hehe. :mrgreen:

OK je ako zadovoljava tvoje potrebe za poslom koji misliš s njim raditi ...  (y)

Za jednostavne konstrukcije sa materijalima do približno 3 mm debljine nebi trebalo biti problema...  (y)
 
BGS kilo kljuc, jel precizan?