Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    146
neznam kako se zove proizvođač, ali imam jedan set "gedora" iz Lujisa.... i super sam zadovoljan ... a bili na akciji 350 kuna ...  :mrgreen:

set je identičan ovom, samo je plava kutija....

http://www.louis.de/_40149c06ecef88979993fc2d90fc1a0975/shop/shop_article_big.php?IMG=10003240_910_FR01_10&TITLE=10003240

to sam bio prvo kupio kao nekakav "rezervni set" kad idem na "teren" jer sam malo sumnjao u kvalitetu .... na kraju ga koristim više od onog "primarnog" seta u radioni ..  :LOL: :LOL:
 
vecinski alat imam Facom , ostalo da se nac svasta sandvik, stanly , hazet , unior , bahco i no name alata koji su neki totalno smece i sluze mi za izradu alata kad nesto triba sjebat da bi posluzilo svrsi a neki od tih neimenovanih su jako kvalitetni . Od el. i zracnog alata imam isto svega po malo Bosch B&D Fluke Robin Compair ali me puca Makita od koje nemam nista a uvjeria sam se u njenu kvalitetu .
 
strasilo said:
ja sam u zadnje vrijeme kupio nešto LUX alata... (imaju dvije ili tri kategorije proizvoda... od jeftinih na kilu, pa sve do vrhunskog alata) Ovi malo skuplji (ali još uvijek jeftiniji od svih ostalih) su sasvim OK i više nego opravdavaju cijenu ... Meni koji stalno nešto šarafam još ništa nije puklo... tako da bi to jednom hoby majstoru trebalo biti i više neko odlično ..  (y)

(y) LUX je i više nego dobar.
Što se tiče električnih Makita i Metabo  (y)
 
Proxon moj izbor  (y)
npr. Proxon NO 23286 komplet 1/2" i 1/4" kupio 08/2010 Pumpa-servis Osijek za 770 kuna
 
bobo RR said:
Koja bi bila realna cijena kilo kljuca,Unior proizvodjac,7-40 kila
Neznam za tu kilažu ali Unior 0,5 - 11 kg ti je sa popustom 520 kn u Comet-u, Novi Marof
 
hazet je majka

američki craftsman nije loš samo što previše NEštedi na materijalu..od ključa 13 po količini materijala bi kod uniora bio 19

imam i nekog alata iz peveca pa se pokazao više nego profi
 
makazica said:
Volio bih nabaviti "pin wrench" - ne znam kak se to zove na hrvatskom....pa ako netko zna di ima...


Račvasti ključ, poznatiji kao "šestar ključ".
Dolazi u više veličina (i promjera zatika - pinova) i izvedbi.
Ima ih tamo gdje se prodaje i ostali ručni alat.

Evo varijante od UNIORA :
http://unior-strojnaoprema.com/product/kljuc-racvasti-253-2dp

 
U mom poslu sa mobitelima u početku sam radio sa uniorom a sada sam prešao na LUX po meni puuuuno kvalitetniji i nema da ti prekoči vijak sa njima  (y)

A po motoru šarafam isto sa LUX gedorama  :mrgreen: i kupio onaj nastavak njihov sa 100tinjak bitov svih mogučih  (y)
 
barba said:
Stahlwille ?          
Posjedujem ,odličan i trajan.
(y) (y) (y) Definitivno najbolji alat od svih s kojima sam u 30g. staža radil. U firmi imam imbus ključeve, T imbuse, izvijač imbuse, ključevi (viličasti, lulasti, okasti itd.) nepoderivo ! (y)  (y) Unior, Gedore, Tang i sl. je "amaterski" alat prema Stahlwille. :mrgreen:
 
Mladen 59               
Ja posjedujem seriju Stahlwille več više od trideset godina i unatoč svakodnevnoj upotrebi još su u perfektnom stanju.
 
barba said:
Mladen 59                
Ja posjedujem seriju Stahlwille več više od trideset godina i unatoč svakodnevnoj upotrebi još su u perfektnom stanju.
Vjerujem! (y) (y)
 
Unior je debelo precjenjen   :? ne da je nekvalitetan ali za isti novac se može nać puno kvalitetniji alat. Imao sam Proxxon set gedora i dok su čegrtaljke i gedore preživjele svakakva maltretiranja, nastavci odvijača su većinom popucali. Sad imam neki golemi mannessman set svega i svačega, i na njemu pucaju nastavci od odvijača, ali na gedore nemam primjedbe. Čegrtaljke ne izgledaju robusno kao proxxon. Ali za 800kn nemam se na što žalit, ima unutra sigurno 200 komada svega i svačega zajedno sa ključima. Od craftsmana sam isto imao svašta, uglavnom roba srednje kvalitete ali u USA imaju neograničenu garanciju, neznam ima li toga uopće kod nas? Uglavnom imaju i oni svoju profi liniju, ostao sam super iznenađen kvalitetom malog francuzića kojeg vazda imam u džepu. za razliku od njihovog običnog francuza koji je komad smeća. Imao sam i nekoliko hazet odvijača o kojima samo najbolje, ali neznam više gdje su  :x sa drugim alatima nemam iskustva ali svakako ću probat neke marke što ste tu spomenuli  (y) (y)

od el. alata za mene samo bosch. Makar je made in china. I druga roba je vrhunska (metabo...) ali eto naučio sam na plavi bosch i samo to kupujem. jednom mi je bušilica ispala sa prvog kata na beton i ništa joj nije bilo i od tada za mene bosch pojam.  :mrgreen:
 
Daleke 1981 sam kupio Metabo škare za lim.Škare imaju nož koji se može okrenuti na 4 strane (kad jednu potrošiš okreneš drugu zdravu),poslije svih ovih godina i rezanja limova do 1.5 mm još su uvijek na prvoj strani noža,a rađen je i pod od autobusa kao jedan od većih poslova.Nevjerovatan alat.
 
barba said:
Daleke 1981 sam kupio Metabo škare za lim.Škare imaju nož koji se može okrenuti na 4 strane (kad jednu potrošiš okreneš drugu zdravu),poslije svih ovih godina i rezanja limova do 1.5 mm još su uvijek na prvoj strani noža,a rađen je i pod od autobusa kao jedan od većih poslova.Nevjerovatan alat.

sumnjam da ćeš danas kupit takav Metabo. ili Bosch ili bilo kaj drugo  8)

možda Hilti, ali ni to nisam baš siguran  :misli:
 
Snap- On ono kaj koristim najčešče ostatak je
Unior i Wincent te nešto Lux , mada trazim sada nešto od Gedora i eto
USAG najlošija kvaliteta torxa i odvijača
Beta kupio 3 puta prvi zadnji i nikad više
Proxon nije mi "ugodan" alat za raditi sa njim i loša kvaliteta kutije

Milwaukee od električnog usporedba da Metabo ispada smeče
Zračni alat Chicago pneumatics
 
  Pozdrav!

  Ovak, od rucnih alata imam Snap on ,Stahlwille, Gedore, Hazet, Facom, Unior. Craftsman!

  Kljucevi bez pardona Stahlwille! Gedore kljucevi su ok, ali pregrubi( za moj posao), Facom mi se svida, snap on je dobar al tesko    dobavljiv!
  Unior je ok, imas dobar izbor! Cijene su ovak i onak relativne, ak tebi treba neki posebni  kljuc SADA!

  Gedore definitivno od Stahlwille ( imam 1/2, 3/8 i 1/4), gedore od Gedore su iasto jako dobre, al ja sam za Stalwille!
  Od craftsmana imam nekaj u colnim verzijama, koristio imbuse i kljuceve, slabo, mekano!

  Stahlwille ducan u Maksimirskoj u ZGB je ok, isto kao i Gedore u Vukovarskoj!

  Naravno, u guzvi, trebas odma nekaj, imas tu bau-ovo-ono ducane, pevca,onaj mannesman na jankomiru,
  te onaj ducan iza pivnice u Savskoj kraj zagrebcanke!
  Dok je bil radio, markur u samoboru je imal dobri izbor uniora, imas sad onaj ducan kraj pumpe na ulazu u samobor,
  roto-nesto, imaju uniora dosta!

  Ak oces bez PDVa, ond skok u Graz, izbor Gedore i Hazeta je vrlo dobar, Stahlwille malo manje, ali na bestellung za par dana sve stize!


Prema tome, ZGONC kraj Seiresberg shoping centra, Stayr Werner od banhofa ravno vozi s lijeve strane kraj benzinske!
Hazet je isto tako malo povise banhofa, Lackner&Urnitsch!
Za Stahlwille, zaboravil ime ducana, ak koga zanima nadem!


Pozdrav
Zvone!
 
od kljuceva imam vecinu USAG  - jako su loše niklani i vecina je dosta hrđava , premda su jako čvrsti ... ocjena 2+
od bete imam samo par ključeva i nekoliko šarafcigera pa siguno blizu 15 god. i još su ko novi , crom na kljucu izvanredan
imam nešto od lux-a , cini mi se sasvim solidno i imbusi i kljucevi premda ih i nema predugo ...
unior jednostavno ne volim , imaju šarafcigere totalno bezveze , nikako ne stoje u ruci i samo se mučim sa njima ... kljucevi su ok , klješta loša ...
od klješta , kombinirki i cvikcangi mi je daaaaleko najbolji Knipex , čista petica

i imam jedan predivan mali ključ 12-13 (nemam pojma odakle mi ) , koji je predobro dizajniran , super je lagan zbog tanjeg tijela ključa ... možda za radionu to ništa ne znači , ali kad moraš nositi punu torbu po terenu , ovo je jako velika prednost ... a i sa tako lakim ključem je milina raditi ... (made in austria  8)  )