Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    144
kmamic said:
Beta je stvaaaarno preskupa  :palacdolje:

TANG nije loš (ako govorimo o domaćim proizvodima)

Ali na žalost, po našem običaju, i to smo razje.....  :palacdolje:
Da šteta, nekad bilo sad se spominjalo, alat je bio vrlo kvalitetan.
 
Profesionalno šarafio sa Stahlwille (gedore, okasti, viljuškasti, razna kliješta, odvijači)- vrhunski alat  (y)

Za hobi šarafanje u garaži imam Proxxon gedore i drže se preko 10 godina  (y)
 
Dva seta Heyco gedora sa imbus  gedorama, i Stahlwille komplet isto sa imbusima. sve odlićno i račve su im jako kvalitetne. moš lupat njima kolko su čvrste i nepoderive. imam ih već 10 godina. sve 5 (y)
 
low_rider said:
nakon par pokidanih zivaca i kupovnih kljuceva za filter,
homemade rjesenje (nepokidivo):

daj objasni kak s tim uspiješ odvrnut filter...nije mi jasno kak s tim klještima držat lanac?
 
Phobocaster said:
daj objasni kak s tim uspiješ odvrnut filter...nije mi jasno kak s tim klještima držat lanac?

da, i ja sam pomislio da sam ga trebao slikati u uporabi.
si ikada vidio kupovna klijesta s lancem (ona skupa, koja puknu kad je filter zapecen)??

uglavnom, omotas lanac od biciklo oko filtera.
s klijestima uhvatis lanac, tako da su oba kraja medju klijestima, sto blize filteru.
dok ga hvatas, ruka ti je nagnuta prema gore (suprotno od smjera odvrtanja).
kad stisnes klijesta, spustis ruku, cime se lanac zateze oko filtera i odvrnes.

posto ni ja ne kuzim upute, na slici sam pokusao docarati kako onaj zaobljeni dio pravi polugu na lancu i zateze isti oko filtera.
 
low_rider said:
da, i ja sam pomislio da sam ga trebao slikati u uporabi.
si ikada vidio kupovna klijesta s lancem (ona skupa, koja puknu kad je filter zapecen)??

uglavnom, omotas lanac od biciklo oko filtera.
s klijestima uhvatis lanac, tako da su oba kraja medju klijestima, sto blize filteru.
dok ga hvatas, ruka ti je nagnuta prema gore (suprotno od smjera odvrtanja).
kad stisnes klijesta, spustis ruku, cime se lanac zateze oko filtera i odvrnes.

posto ni ja ne kuzim upute, na slici sam pokusao docarati kako onaj zaobljeni dio pravi polugu na lancu i zateze isti oko filtera.

pa na tom principu i radi "pravi" ključ za filtere ... ;)

iako je meni osobno draži onaj sa remenom ...  :mrgreen:
 
Prije desetak godina bio sam komercijalist u firmi koja se bavila prodajom ručnih i električnih alata.

Tada sam si uzeo set nasadnih ključeva (tzv. gedore) proizvođača KWB, već deset godina me služi
besprijekorno uz stalno čeprkanje po autima, kombijima, motorima....

Isto tako, tad sam si nabavio nešto ručnog alata od Stanley-a. Također neloše iskustvo.
Prodavali smo Betu, i išla je vrlo dobro, samo što nikad nisam kužio likove koji si u maloprodaji
kupe čekić 300 gr. od Bete i plate ga 200 kn  :shock: čekić je čekić (ili što bi Jaca rekla: voda je voda  :mrgreen: )

Inače, u to vrijeme sam si nabavio i nekakve turbo šrot ručne alate (npr. Erbschloe) koji i dan danas obavljaju
svoju funkciju.

Što se tiče električnih alata, prodavali smo Makitu, i sve što sam nabavio bratu (ima građevinsku firmu) se pokazalo
kao vrlo kvalitetno. Isto tako, jako dobar se pokazao i Hitachi, dok je Bosch klasično dobar.

Pozdrav  (y)
 
jel moze netko preporucit neki seta alata da je dobar do cca 1000kn (moze i manje, al ne vise) :)
znaci da ima sve gedore, imbuse, kacavide, klista, kljuce, metar, cekic,...... bilo je u lidla davno neki set za 600kn i parija je skorz ok al ga vise nema.
po mogucnosti da mogu kupit u splitu ili okolici.
Thnx.
 
strasilo said:
pa na tom principu i radi "pravi" ključ za filtere ... ;)

iako je meni osobno draži onaj sa remenom ...  :mrgreen:
(y)

jel toga ima gdje još za nabavit? znam tko ima jednog bar 30 god starog  :LOL:

ovakvi mi se ne kupuju
oilfiltertool-2.jpg
 
lili said:
(y)

jel toga ima gdje još za nabavit? ...

imam Unior, kupio na pumpi u Sloveniji

ne teram te u Sloveniju, samo kažem da Unior radi i trebao bi se moći normalno kupiti
 
James1100 said:
imam Unior, kupio na pumpi u Sloveniji

ne teram te u Sloveniju, samo kažem da Unior radi i trebao bi se moći normalno kupiti
tnx  (y)

a u slo sam svako malo  :mrgreen:

nije mi to bilo hitno pa nisam ni tražila tu kod nas
 
ToWaRR said:
jel moze netko preporucit neki seta alata da je dobar do cca 1000kn (moze i manje, al ne vise) :)
znaci da ima sve gedore, imbuse, kacavide, klista, kljuce, metar, cekic,...... bilo je u lidla davno neki set za 600kn i parija je skorz ok al ga vise nema.
po mogucnosti da mogu kupit u splitu ili okolici.
Thnx.

ja san naletia na jedan kufer alata, ima sve sta si nabrojia, a marka je je neki Fairline. Bia je na akciji u Metro (dugopolje) 560kn. To je bilo krajem prosle godine.
 
James1100 said:
imam Unior, kupio na pumpi u Sloveniji

ne teram te u Sloveniju, samo kažem da Unior radi i trebao bi se moći normalno kupiti

ode na jug ima u brodomerkur-a,....  :mrgreen:
 
bole said:
ja san naletia na jedan kufer alata, ima sve sta si nabrojia, a marka je je neki Fairline. Bia je na akciji u Metro (dugopolje) 560kn. To je bilo krajem prosle godine.
thnx. pogledat cu, valjda ce ga bit. i jel valja li to sta?
 
jel moze jos netko nesto priporucit od alata, trenutno mi nezgodno poc do metroa.
nasa san bia u peveca i baumaxa set alata od Lux-a u crvenoj aluminiskoj kutiji za 1000 kn, jel ga tko koristi od vas?

edit: evo nasa san sliku
http://img165.imageshack.us/i/pictureph0.jpg/