Alati

Kvaliteta rucnog alata?


  • Total voters
    146
Minimum za REL aparat bi fakat danas trebao biti inverter. Jednostavno se nema smisla muciti sa trafo.

Tih pocetnih invertera fakat ima svakakvih, ali uzmi se nesto ipak u rangu otprilike 1300-1600 kn cca. Ne trebas vise od 140A, ali pravih normalno.

Googlaj malo, spominje se par kineskih firmi kao jako dobre. Ja sam na kraju pregrizao i uzeo Wurth ESI 160 (Lorch ako se ne varam) iako sam dosta radio i sa EWI 160 koji je dosta jeftiniji i moguce da ih slazu kinezi. Iskreno i EWI krasno radi, bas krasno. Vjerujem da svim ovim polu brandovima i brandovima ti pocetni inverteri u onom gore rangu dolaze u dijelovima iz Kine, jednostavno da oni mali Varstrojevi i ostali po lovi ne mogu biti od drugdje. I tu su ljudi vec zadovoljni skroz.
Ja sam sa EWI topio 3.25 mm jako lagano, vjerujem da bi i 4 mm komotno mogao ali nisam probao. A po onome sto si napisao ti ces najvise raditi sa 2.0 i 2.5 mm vjerojatno.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
moj krepa nakon kutije elektroda. Tražija reklamaciju i nakon par dana se javili da slikan aparat i račun na kojem napišen današnji datum i pošaljem im sliku. Posli toga da jel mogu dat nekom na dijagnostiku pa će mo dalje vidit. Sad tražim neki polovni al kvalitetan po oglasnicima
 
Ivanos46 said:
uzet cu inverter,preko supergoldya,. (y)

Aparat za zavarivanje ipak se kupuje za to da te dobro služi kroz neki duži vremenski rok.. Sve ovo što nudi SuperGoldi više je za jednokratnu uporabu, jer za proizvođačku cijenu od par stotina kuna ne možeš očekivati gotovo ništa.. Inverter aparati krcati su elektronskim komponentama, a dovoljna je samo neka sitnica, pa ćeš se moći slikati s njime..
 
..ja.. said:
Kupio je kolega s posla za 600kn s fejsa. Nakon pola kutije elektroda je krepao.
S druge strane, masa ljudi je zadovoljna s njima. Ili bar tako govore..
Ja bi ih ipak preskocio.

isto ko oni trimeri za 600kn

ja imam husqarnu 245r iz 1999god znaci 20god stara i sad prvi put promjenjene karike kosit će još dugo vremena...
nova je bila 1000maraka onda sad je 545 model 7200kn
 
einhell je govno, a pevec je govnarska firma, reklamacije, a pogotovo povrati su im muka isusova, pregovori, nagovori, prijetnje, svađe, pa dođi sutra jer danas ne radimo povrate..nikad više tamo neću ništa uzimati :palacdolje:
lijepo zvuči 5 godina garancije, ali 2 od 3 alata su mi krepala nakon par minuta korištenja, taj crveni einhell je još gori od onog nekadašnjeg žutog..
 
Ivanos46 said:
a einhel iz peveca,kakav je taj po kvaliteti?
kupi negdi polovni Varstroj ili Uljanik I naslijedit ce ti ga potomci
 
grafit said:
kupi negdi polovni Varstroj ili Uljanik I naslijedit ce ti ga potomci
Ti su zakon. Samo ne znam ima li novih  Ja se zajeba kad sam Uljanik proda ima 2 g. I za sicu
 
Unior. I to za profi koristenje. Nikad nista.  Ok dotrajalost ne racunam. Od el makita, bosh i b&d samo to uzimam. Opet 90% profi. I ako se sta pokvari. Garancija je tu. I sve rijeseno u 2-3 dana

Karcher mini wash isto profi. Top. Imam miljun onih bezveznih jeftinih alata doma. To se razjebe odma. Samo iman fetis to kupovat.
 
ako hoćeš kupovat i vraćat na garanciju kupi bilo sto ispod 1400kn i eto ti imaš novi hobi,prepucavanje sa mejlovima i ko je kriv za kvar. 1400-1500kn i miran. ja imam nordica telwin 145 već godinama,od padova i nošenja po terenu se boja ogulila i radi bez greške. možeš ga nekad naći na akciji za 1300kn alimodma promjeni ručku za elektrode jer je originalna smeće i živcira kad slabo drži elektrodu.
 
a sta mislite o ovom aparatu,radi se o varstroj,cijena 500kn..

https://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/aparat-varenje-varstroj-145-oglas-28427304

malo sam guglo,i naiso na neke komentare,da se vrlo brzo pregrije,pa ga treba ostaviti da se hladi itd,i da je nekvalitetan,govorim o ovom modelu iz oglasa.

a vi govorite da je varstroj,nepoderiv.

ugl eto sta vi mislite o ovom iz oglasa i dali je to ok cijena,ovak preko slika izgleda ko nov,izgleda da je jako malo koristen....
 
Imam isti takav.... slab, i stvarno se pregrije dok trepnes. mene redovno napati kada hocu nesto zavariti, a nije da sada nesto varim kilometre zeljeza.  :palacdolje:
 
Ako hoces dobar aparat to moras i platit,za 500-600 kn je koliko para tolko muzike.kupi preko njuske za 1000 kn neki stariiji aparat i nemas brige sa pregrijavanjem.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

 
Inverter aparat za zavarivanje
https://www.lidl.hr/cps/rde/www_lidl_hr_3x/hs.xsl/productPageFinder.xml?listId=1357&articleId=21408&type=offerdatelist&rdeLocaleAttr=hr&productId=21408&countryCode=HR

:misli:
 
To uzmi u lidlu gar 3 god i sta god da se desi odma ti vrate novce nazad.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

 
Slabašan je taj iz Lidla, max. struja svega 80A.. Nakon par elektroda 2,5mm taj će se pregrijati i isključiti, a deblje elektrode od 3,25 neće moći niti započeti..
 
Zato sam i reko koliko para toliko muzike.najbolje neki stariji aparat preko njuske kupit.

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk

 
Za klasično REL zavarivanje najbolje je odabrati neki inverter sa min. 150-160A, i sa ugrađenim ventilatorom za hlađenje. U protivnom, taman dok se ufuraš u posao, aparat se isključi, pa onda čekaj dok se ohladi.. I tako u krug... :LOL:
 
Da ali takav aparat kosta cca 2000 i vise kn.on trazi mesto do 500-600 kn

Poslano sa mog SM-A750FN koristeći Tapatalk