Alpinizacija.....

Fala svima jos jednom  :D



Cilj dana zadnjeg: Kroz Sloveniju, Gorski Kotar i Liku, sa brzinom u laganom padu, stici doma u komadu.

Budjenje u mjestu Luče, jos je dosta do daleke kuce.
r0a8ab.jpg


Talijanski apartman. Tu obicno odsjedne njihova kosarkaska repka. Kad su u Lučama, naravno.
2lmb4so.jpg


Ponovno na planincah. Dobrim makadamom preko prijevoja do Kamnika. Odlican put. Svakako preporuka.
1z6wls4.jpg


Dalje kroz Ljubljanu. Na prvom semaforu nema dalje dok ne prodju biciklisti. Stotine njih. A sunce przi.
2n7f9u0.jpg


Drugi semafor ista prica. Kaze Ivan: "Ej man its 21 century. Who ride this things any more!?" Biciklisti, ne zamjerite mu, to je bilo u afektu. Covjek ima doma desetak bicikla.
2hrd6p3.jpg


Treci semafor opet. Ovo postaje ozbiljno. Ili oni nas prate ili se vrtimo u krug. Bjezimo glavom bez obzira. Nisu veliki gradovi za nas.
Iz Ljubljane dalje prema Crnomelju i Vinici gdje je granicni prijelaz. Cesta odlicna. Vozimo dosta brzo za Sloveniju. Dijelova represivnog aparata nigdje.

Negdje u Slo. "Mean Machine"
eziurs.jpg


aw43sg.jpg


Vruce je za popi....
6gxyxj.jpg


Ulazak u domovinu bez problema. Dalje odlicnom cestom preko Severina na Kupi za Vrbovsko - Ogulin - Josipdol.
2psrqqv.jpg


U Josipdolu odlucimo preko Plaškog za Plitvice. Odlicna cesta. Dio kroz sumu.
33k7kh5.jpg


3478f8w.jpg


Nakon Plitvica rucak, a u Gracacu krenemo cestom za Obrovac. Ne skroz do Obrovca. Skrenemo lijevo za Krupu i ostala sela tog dijela. Fali nam makadama pa idemo u potragu.
Naletimo na sruseni most.
idfz84.jpg


Ova konstrukcija do mosta napravljena je za ljude, ne za natovarene motore. Tesko je to Ivanu objasnit. Znam sta slijedi.
27z92eq.jpg


2mcztpw.jpg


Prvo prolazi XT. Pazimo da na istoj dasci ne bude istovremeno motor i netko od nas. Mozda izgleda bezazleno al vjerujte da nije. Jos se to sve opasno ljulja.
oisnpj.jpg


w2hbpl.jpg


Malo smo se precijenili s Tenere. Ne prolazi s koferima pa jedan mora dolje.
e0pooo.jpg


28sopea.jpg


Neš ti. Peace of cake.
2i0pspj.jpg


Nakon mosta, makadam. Uz rijeku.
2i915dv.jpg


2dr6xwj.jpg


Pa malo kupanja...
2udvywh.jpg


...pa opet nazad.
34snf5t.jpg


Uz rijeku dalje...
33jptl5.jpg


20fqd14.jpg


2j2dhs3.jpg


...pa opet most.
2czdm41.jpg


20iiasz.jpg


I tako uz puno makadama do Drnisa pa cestom doma. Umorni ali sretni.

Konec








 
ovo je dokaz da netrebaš jaaaaaaaaaaaako dale u potragu za avanturom.

a ovaj mi tenere svakim danom sve.... :misli:
 
svi dosadasnji tvoji putopisi i jednodnevne voznjice su fantasticno opisani i oslikani.
tako i ovaj.

svaka cast!
 
doktor dare said:
Celo putovanje je prava poslastica za prave sladokusce! Cestitam!

Okica said:
svi dosadasnji tvoji putopisi i jednodnevne voznjice su fantasticno opisani i oslikani.
tako i ovaj.

svaka cast!

Hvala, dame i gospodo!

tomee said:
ovo je dokaz da netrebaš jaaaaaaaaaaaako dale u potragu za avanturom.

To ja uvik govorim. Najludje stvari se u pravilu desavaju blize kuci. Nazalost, tako je i s nesrecama. Kad si blize domu, prevlada opustenost, pa se upustas u nesto sto inace nebi pokusao negdje daleko. Iako ovo ne vrijedi za mog suputnika, a samim time i za mene.  :mrgreen: 
 
Odicno Picoda, odlicno  (y) , a kod Ivana izgleda nista nije nemoguce  :mrgreen:
 
Svaka čast dečki, odličan putopis i fotografije (y) Tako je dobro napravljeno da čovjek ima osjećaj da je bio tamo! Izvrsno (y) (y)
 
Ma stvarno moram pohvalit  autora za ovaj putopis  (y), u zadnje vrjeme ima dosta tih putopisa na forumu i sve jedan bolji od drugog :D.
Stvarno dusu dalo , citat u ovu kisno subotnje  vrjeme.
 
Evo, preveo sam mom suputniku par postova pa se zahvaljuje na komentarima. (y)
Jos kaze da napisem da je laz sve ovo o njemu u putopisu jer je on jedan ozbiljan gospodin u godinama i nikada nebi brzo vozio ili radio bilo koje druge gluposti s motorom. Toliko.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Prekrasno,svaka cast!Super slike,lipo nema sta! (y)
 
a ja,ja,ja,a isukrsta mi ,a ko van radi ,a je san mona ,a bidne žene ,a vi plandujete je ma imate prav  (y)a govorija si kako za prvi maja sezona počimje i da nečeš na motor,aa moš mislit,ma neka pravi ste (y)
 
rus said:
a ja,ja,ja,a isukrsta mi ,a ko van radi ,a je san mona ,a bidne žene ,a vi plandujete je ma imate prav  (y)a govorija si kako za prvi maja sezona počimje i da nečeš na motor,aa moš mislit,ma neka pravi ste (y)

na kraju sam se odlucija sta vise vozit, a sta manje radit.  :mrgreen:
radit cemo zimi  :mrgreen:
 
:auuu: :auuu:svka čast dođe mi da prodam xjr ,kupim wr
i s vama na sljedeću turu :naklon: :naklon: :cool:
 
Dado1 said:
:auuu: :auuu:svka čast dođe mi da prodam xjr ,kupim wr
i s vama na sljedeću turu :naklon: :naklon: :cool:

Ne zajebaji, nego vadi pilu iz garaze, (jer ce tamo istrunit :mrgreen:), i idemo veceras malo na brdo.  :wink:
Ili nam ga posudi da ga malo ispusemo.  :mrgreen: