Alpinizacija.....

Dolomiti - the fancy part of the Alps


Rucak u Cortini d'Ampezzo. Self service na ulazu u centar. Vjerovatno najbolji, a sigurno najeftiniji restoran u Cortini. Uvijek se najbolje jede gdje jedu lokalci.
258qxkz.jpg


Iz Cortine na Passo di Giau. Meni najdrazi prijevoj Dolomita. Sto se voznje tice. U Ivanu se budi onaj natjecateljski duh, adrenalin siba i vise nitko ne smije biti ispred njega. Padaju GS-ovi, razni R-ovi i ostala cudesa. Podivljali XT skida sve redom. U kaficu na vrhu prijevoja stizu pive s okolnih stolova.
hsknso.jpg


ve7pqu.jpg


Prijevoj Giau
mltspj.jpg


2e6heeg.jpg


xp90lc.jpg


2qntvmp.jpg


inebds.jpg



Dalje na Passo Pordoi
16892xt.jpg


dvk0vb.jpg


27ysbhh.jpg


U jednom zavoju na prijevoju Pordoi bilo je dosta brljavo. Vec sam vidio, umjetno plavu talijansku voditeljicu bujnog poprsja, kako na nekoj od lokalnih TV postaja spominje ragaze iz kroacije i neprilagodjenu brzinu u istoj recenici. Srecom, moje izrazito cestovne gume, izvele su motor iz zavoja. Iako su bile na rubu. Zivaca.
Zadnja
2cpb1xz.jpg


Prednja
2vlo4zn.jpg



Dalje prema Gardeni, pa Corvara - San Martino - Brunico. Iz Brunica u Austriju do Lienza.
Odlucili smo spavati u podnozju Grosglocknera iz jednostavnog razloga. Znao sam da ide subota te ce guzva na Grosu biti velika pa nam je cilj bio odraditi to dok ostali spavaju. Smjestaj smo nasli u zanimljivom kampu u samom podnozju.

34yvdhx.jpg


Smjestili smo se u bungalovu po cijeni od 10E po osobi. Izvana bungalov iznutra kamp kucica. Gazda Peter zanimljiv lik.
2whqvyb.jpg


2n9x2rl.jpg


33vdjyt.jpg


2hnxs8j.jpg


2cdwbvs.jpg


Ivan Nitkoispredmene Knezovich
a5cfgm.jpg


Kazemo Peteru da smo gladni. Kaze covjek, "no problem", navuce uniformu i na posao.
2ng6gya.jpg


I za par minuta...Wiener Schnitzel.
2rqfuxi.jpg


I Peter voli motore.
v30kuu.jpg


Nakon par nekih cudnih piva, mrtvi umorni na spavanje. Sutra nas ceka dug dan.
spaihd.jpg



slijedi nastavak...


 
hondimir said:
Svaka čast XT-u,znači nije šminkerski motor. :mrgreen:

Ma kakva sminka, u rukama ovog deckica XT postaje "mean machine".  :mrgreen:

AnteK said:
Znači do ruba, to je već heben nagib, stavi to na XT temu da gledaju  :LOL:

Nisam ni ja znao da se to moze s ovim gumama. Al prateci Ivana nema druge, il na rubu il nikako.  :mrgreen:
 
tomee said:
ak ne gnjavim previše koje su to gume??

Michelin T63. Gume su stvarno super za sve, jedino ne za asfalt u Alpama. Pojede ih za cas. Al zato drze.  :mrgreen:
 
Dan treci: Grosglockner - Erzberg - Kamnisko Saviljske Alpe


Budjenje rano, ne bi li prvi bili na ledenjaku. A gore teska sljiva u ovo rano jutro.
2wr3dzr.jpg


f9qhlh.jpg


fcs85y.jpg


wa57vk.jpg



Slike vidjene vec milijardu puta, al evo jos jednom. Inace je cesta na Gross privatna, te naplata ide vlasniku koji je obavezan istu odrzavati. Mislim da je lik jedan od najvecih pobornika globalnog zatopljenja.
2b7ehl.jpg


2jajajm.jpg


2e3sxgm.jpg


2uivjva.jpg


1042mgi.jpg


Netko trazi majku

34qseht.jpg


Sibamo odmah na drugu stranu planine
10mor29.jpg


Pazite njih u pozadini...
2a00vis.jpg


Evo malo blize...
9bci75.jpg


Dorucak na vrhu
28tz0as.jpg


2csjih0.jpg


Subota je. Za par sati ovaj parking ce biti dupkom pun.
29kxopf.jpg


Lagano je snjezilo
9lfuc2.jpg


Nakon marende, nizbrdo.
dos21w.jpg


2uf7q88.jpg


14k9qvn.jpg


Na naplatnim kucicama sa sjeverne strane velika guzva. Srecom smo ovo odvozili rano. Dalje kroz Austrijska sela do Erzberga na utrku.
2ajymqd.jpg


141qosl.jpg


2u8a539.jpg



I nas lazni cilj putovanja - Erzberg Rodeo 2009
2e37urp.jpg


Sta napisati o Erzbergu. Totalna ludnica. Ukupno 1500 prijava natjecatelja. Utrku zavrsio 21 natjecatelj. To sve govori. Ivan, kao bivsi natjecatelj u enduru, pozna neke ljudi unutra, pogotovo ekipu iz JAR-e, te je bilo dosta zanimljivo provesti par sati tamo.
1192p89.jpg


Ovdje KTM vodi glavnu rijec
257k7ya.jpg


25r2grc.jpg


Po svemu sudeci neki poznat lik
1563h8h.jpg


b7dwkw.jpg


Zanimljivo rjesenje. Za koje kazu da nastaje problem kod pregrijanih guma.
a1ied3.jpg


jjbgp3.jpg


Poznata ekipa iz Juznoafricke Republike na putu Durban - Dublin.
24dk7ld.jpg


20jokmf.jpg


2dqu635.jpg


2vwvi2r.jpg


Nadamo se njihovoj posjeti. Malo ih muci viza i vremenska stiska. Etiopija je bila najteza, sto se vidi i po staroj boljci. Onoj na koferu.
Nisam siguran, al mislim da je tip u narancastoj majici zavrsio trinaesti. U svakom slucaju, veliki naklon.
j8h1g4.jpg


Doslo je vrijeme da se nesto baci u kljun
Ja cekam u redu za pivo,....
fk605c.jpg


...a ovaj sumljivi tip u redu za klopu. Sto preostaje djelatnicima nego neprimjetno pritisnuti crveno dugme za tihi alarm.
2airh2f.jpg


Jake snage Austrijske tajne policije stizu u trenu....
73kuj4.jpg


...dok sumljivac izmice i bjezi s plijenom.
35bd0ft.jpg



Jos malo atmosfere Erzberga....
555lc0.jpg


oz3g4.jpg


nccmyt.jpg


21amvm8.jpg


3146oaq.jpg


2iurz1c.jpg


8ygojp.jpg


2hx2b2c.jpg


ljuas.jpg


Ko kome ovde dijeli savjete?
nb53k3.jpg


Moj favorit u zutim hlacama
mss4p.jpg


Evo malo s jedne od utrka
15qan83.jpg


bj5tus.jpg


Tu smo sreli i neke s foruma. Kron i KK gledaju utrku.
42qs6.jpg


Neki motori voze sami. Kako li se samo prijave?
1qmln4.jpg


Guzva na startu
rw28fm.jpg


Na kraju smo malo bauljali okolo motorima praveci se ludim i izbjegavajuci redare.
2rxh34m.jpg


Nagutani prasine i opijeni bukom hard endura, odlucili smo krenuti put Slovenije. Bar je taknuti veceras. Put je bio zanimljiv. President Zumo nas je vodio cudnim cestama. Ovaj nadimak Mr. President dobio je po svom imenjaku, novom presjedniku JAR-e. Prosli smo jedan krasan prijevoj, malo losijeg asfalta, ali bez ikakve guzve. Morat cu pogledat kako se zove.

Dan je bio dug i naporan, a da se ne bi opustili, navecer smo zavrsili na jednom prijevoju u Slovenskim Alpama. Padala je noc, bili smo na rezervi, a mi nismo pojma imali di smo.
23kszkl.jpg


I onda nas Presidente uputi ovamo...
rm2npi.jpg


Kad sam skuzio da Ivan okrece motor, znao sam da dalje ne ide. Taj ne odustaje tako lako. Na kraju zavrsimo ovdje...
30w06x3.jpg


Tu sretnemo nekog lika koji nas uputi na jedini otvoreni smjestaj u kraju. U mjestu Luče. Goriva je bilo taman do tamo. Ispostavi se da je u sklopu pansiona "slow food" restoran. A mi gladni ko vukovi. Vlasnica pobrala neke nagrade za "slow food", a ja je molim ako ikako sljedecih sat vremena moze to "slow" malo ubrzati. Nakon par ovakvih i slicnih pijata, zaspali ko bebe.
25kpuux.jpg


slijedi nastavak...





 
Jako lijepo!  (y)

Mislim da su Alpe moja sljedeća destinacija.