Aprilia RS 125

crazy d

New member
Ej, zanima me sve u vezi aprilie rs 125, da li se isplati kupovati taj motor? zanima me kolko često treba mjenjati klip i kolike su cijene popravaka  :misli:?
 
Evo da ti malo pomognem okvirno.
Sad sam bas kupio prije dva tjedna 125-icu iz 2005 predzadnji model.
Klip i cilindar ti se mjenja svakih  cca 12k km do 16k km ovisi kak si ga pazio i mazio. kosta te izmjena cca 2000kn.
za ostale popravke jos neznam jer sam ga sad tek dao na servis pa kroz par dana cu ti rec cijene dijelova.
Inace motorcek ti je prava mala jurilica. Dosta vibrira od 7 do 9 tisuca okr. Kaze ekipa da je to normalno posto je jedan cilindar.
Za mene pocetnika povuce i prevec. vuce do 140km/h nakon toga je natezanje. za po gradu je zver. ak oces ic na malo daljne destinacije trebas ga vozit do 8 tisuca.
nadam se da je pomoglo.
pozz
 
Lycan said:
Evo da ti malo pomognem okvirno.
Sad sam bas kupio prije dva tjedna 125-icu iz 2005 predzadnji model.
Klip i cilindar ti se mjenja svakih  cca 12k km do 16k km ovisi kak si ga pazio i mazio. kosta te izmjena cca 2000kn.
izmjena klipa i cilindra 2000 kn? di to? :mrgreen:
ako kupujes u servisu, klip komplet 1000 kn, cilindar cca 4300 kn. Ima, naravno, i jeftinijih varijanti.
 
Imam 16 000 na RS u, zadnji model i bas sam danas bio na servis i osim promjena ulja u getribu, filter za zrak, svjecicu i cistenje ventila nisto drugi nije radeno. Pitao sam ga za menjanje klip ali mi je rekao da je masina super i da je bolje da je ne otvarame. Sa 16 tkm ide 161 po satu. I neko gore je napisao da ako ides na duze relacije moras ga voziti pod 8tisuca sto mislim da je bezveze. Moji je pretezno vozen na dugih relacija 100-400 km i uveg ga vozim nad 8t rpm i nije pokazao nekakvih problema sa pregrevanjem ili gubenje snazi.
 
crazy d said:
Ej, zanima me sve u vezi aprilie rs 125, da li se isplati kupovati taj motor? zanima me kolko često treba mjenjati klip i kolike su cijene popravaka  :misli:?
Imaš cilu temu, zove se RS topic i trenutno je na prvoj stranici, da ti je biker4life link.

A je li se isplati kupovat neznan, motor trosi plocice, gume, lanac, gorivo i sve ostalo, kad gledas tako nijedan se motor ne isplati kupovat, pa je opet cesta puna istih.
Mislin da su takva pitanja suvišna.
To je dvotaktni motor i zna se koje su mu prednosti a koje mane, za sve detaljnije se obrati u gore navedenu temu.
 
e tnx na svemu! puno ste mi pomogli, mislim da ću kupit rs-icu... pogledat ću još temu rs topic!
 
ovo sta sam gore napiso da se moze za 2000kn nabaviti to preko ebay-a.
a mozes i iz vanjskih ducana narucit pa ti dođe postom.
ovo za 5 tisuca kuna je previse ali cijene su ti tocne sto si reko.
a sto se tice 12 tisuca  kilometara izmjena klipa i cilindra da je po PS to su mi isto rekli decki iz servisa. ako izdrzi vise onda super.

ono za 8t okretaja ,tak su mi rekli decki koji imaju vec rs-ice. ak oni lazu onda im ja i pomazem.
 
Lycan said:
ovo sta sam gore napiso da se moze za 2000kn nabaviti to preko ebay-a.
a mozes i iz vanjskih ducana narucit pa ti dođe postom.
ovo za 5 tisuca kuna je previse ali cijene su ti tocne sto si reko.
a sto se tice 12 tisuca  kilometara izmjena klipa i cilindra da je po PS to su mi isto rekli decki iz servisa. ako izdrzi vise onda super.

ono za 8t okretaja ,tak su mi rekli decki koji imaju vec rs-ice. ak oni lazu onda im ja i pomazem.

Izmjena klipa i cilindra?
CILINDRA!?!?!

Haha, daj reci mi koji je to servis da znan ga zaobić u najširen luku.
Klip bi na oko 15000 km bilo dobro prominit, ali cilindar će izdražat puno više i nema potribe bacat pare i minjat ga.


P.S. Ima RS topic vec, molija bi moda/admina da ako može pribaci ove postove tamo, ako nije moguće nek jednostavno izbriše temu, ima ih 500 o RSu  :?