Asfaltiranje ili betoniranje dvorišta?

Imam jednu provjerenu ekipu, ali to mislim radit tek na godinu! Pa za sada samo ideje neke skupljam i koliko peneza kaj košta!
 
zwer_1982 said:
pošten asvalt uvijek bio 10 eur/m2, ovo sve ispod je ok al onda škrtare na debljini...

To samo ako je u fušu, a toliko u Slavoniji košta samo asfalt ako je 6 cm/m2
 
E točno tak nekaj mene interesira! Ovo fakat super zgleda!  (y)

Samo kaj bum ja imal nagib i zavoj, ali kaj se kvadrature tiče to je to!  (y)

i da hvala na fotki!  (y)
 
ljacmi said:
Danas mi je došao tehničar iz Hvar firme i 92 m2 sa iskopom starih betonskih ploča i pripremom od 30cm i 5cm asfalta dao ponudu na 12 000kn. Ja zadovoljan  (y)


Jesi normalan???  Asvalt samo s.w.i.e.t.e.l.s.k.y ili viadukt ništa drugo niti slučajno
 
I imamo mi update na temu, trebam, cca 60 m2...ZG... Kog da zovem tražim ponudu?


Life is too short...use it right now!
 
jel te baca said:
Jesi normalan???  Asvalt samo s.w.i.e.t.e.l.s.k.y ili viadukt ništa drugo niti slučajno

Asfalt samo swietelsky?  :LOL:
Koliko je meni poznato, oni imaju samo inženjere a asfalte (i većinu ostalog) im odrađuju kooperanti.  (y)
 
Jel netko stavljao asfalt na betoniranu deku i kolika je minimalna visina asfalta? I tko ima iskustva s aditivima za vodonepropusnost betona... :mrgreen:
 
mate said:
Jel netko stavljao asfalt na betoniranu deku i kolika je minimalna visina asfalta? I tko ima iskustva s aditivima za vodonepropusnost betona... :mrgreen:

Radiš autoput il' ti se neda vadit' beton?

Tako Ameri rade autoputeve :wink:
 
Kažu da regulative EU načlažu da će se ceste morati raditi od betona. :mrgreen: Radim deku za rampu i parking a ne sviđa mi se ništa od ovih betonskih fora pa bi preko stavio samo asfalt.
 
mate said:
Kažu da regulative EU načlažu da će se ceste morati raditi od betona. :mrgreen: Radim deku za rampu i parking a ne sviđa mi se ništa od ovih betonskih fora pa bi preko stavio samo asfalt.

Radis deku ili si ju vec napravio? Ako mislis asfaltirati onda je beton nepotreban. Ako je vec napravljena deka, ne smeta, tako su se nekad radile autoceste.
 
mate said:
Jel netko stavljao asfalt na betoniranu deku i kolika je minimalna visina asfalta? I tko ima iskustva s aditivima za vodonepropusnost betona... :mrgreen:

Kemament VDP ; Sika plastiment BV 40, doziranje 0,6-2% na težinu cementa, piše na svakoj uputi
 
Dobio sam danas info da je trošak oko 50kn po kubiku betona, s tim da je 30-ka sama po sebi vodonepropuna. Recimo. :mrgreen:
 
Ja mislim druge godine asfaltirati oko 900m^2. Ima tko preporuku nekog iz Zagorja?


Prijatelj blizu Čakovca je nedugo asfaltirao  dvorište, asfalt se ljušti kod okretanja kotača na mjestu, nogara motora je propala i motor se srušio a ovi što su mu radili nikako da dođu pogledati pa nebih volio imati posla s takvima :wink:
 
Propadanje nogara u asfalt je dosta čest slučaj, ne znam jel do loše izvedbe, materijala ili samo visokih temperatura.

E da, i saznao sam da je minimum asfalta 4cm, nešto kao glazura, s tim da bi eventualno mogla proći i tri ako je ispod beton.