Asfaltiranje ili betoniranje dvorišta?

DamirK said:
Toga nema ni u mojoj ulici, valjda na autocesti  :mrgreen:

Teško na autocesti - tam smo plaćali cca 600 eura po kvadratu. Iscrtavanje crta 100 eura po metru. Bojanje tunela i zahodi znamo koliko su koštali  :mrgreen:
 
ivanvk said:
Ovisi o debljini asfalta i uvaljanosti, kako podloge tako i samog asfalta.

Ovisi o sastavu asfalta,
odnosno o vrsti kamena koji ide nutra, ni isto jel vapnenac ili neki drugi kameni agregat ;) :mrgreen:
 
HIGHLANDER said:
Ovisi o sastavu asfalta,
odnosno o vrsti kamena koji ide nutra, ni isto jel vapnenac ili neki drugi kameni agregat ;) :mrgreen:
Pa svaki se mora uvaljat, ovo što ti pišeš je nešto drugo i to stoji ali ne ovisi o sastavu asfalta hoce li motor propast  :mrgreen:
 
ivanvk said:
Pa svaki se mora uvaljat, ovo što ti pišeš je nešto drugo i to stoji ali ne ovisi o sastavu asfalta hoce li motor propast  :mrgreen:
ovisi, jer nije isto jel neki tucanik od trusnog il čvrstog minerala
hebeš građevinara koji nezna za posmični lom :mrgreen:
 
tema je već odavno mrtva pa evo da ju malo dignem,pošto sam razmišljao o asvaltu u dvorištu ili betonu odustao sam od toga jer mi je trenutno asvalt preskup a beton ko beton imam ga svugdje pa sam pribjegao alternativi.pošto imam stare cigle tzv jedinice krenuo sam ju taracati tj polagati na tlo slažući ju jednu do druge a fuge zapunjavam sa pijeskom,trenutno ljepo izgleda al je posao zajeban do bola.svaku moram 5 puta okrenuti u ruci jer pronači dvije iste je premija :mrgreen:
 
I ja sam baš nedavno završio ali sam stavlja vrtne rešetke i posija djetelinu.
Sve je ljepše od betona.
 
Super cigla izgleda jedino kako se ponaša nakon par godina na njskim temperaturama?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

 
pije vodu i nakon smrzavanja se pocne drobiti

sve u svemu divno ali privremeno rješenje
drugim rječima žalibožetruda
 
Ninja said:
pije vodu i nakon smrzavanja se pocne drobiti

sve u svemu divno ali privremeno rješenje
drugim rječima žalibožetruda
da to znam i sam da nije vječno rješenje ali se nadam da kroz nekih 10 godina bude love da se stavi kocka ili nekaj bolje ,za sada bu moralo i ovo trajati.teret neče na ovo nikakav teži od auta jer imam prilaz i sa stražnje strane garaža na dvorište a ispod cigle ima više od pola metra kamena šakača i sipine pa nevjerujem da bude stajala vlaga na njoj. (y)
 
ronny said:
da to znam i sam da nije vječno rješenje ali se nadam da kroz nekih 10 godina bude love da se stavi kocka ili nekaj bolje ,za sada bu moralo i ovo trajati.teret neče na ovo nikakav teži od auta jer imam prilaz i sa stražnje strane garaža na dvorište a ispod cigle ima više od pola metra kamena šakača i sipine pa nevjerujem da bude stajala vlaga na njoj. (y)

Ako voda ima put za dole to je ok za ciglu ali će onda i napraviti pore pa će propadati. Bitno da si pokazao dobru volju. :mrgreen: A ako bude love za deset godina kupiš si terenca. :jesus: :LOL:

Kod mene stavljen lijevani asfalt i prema viđenom bojim se ljeta. Jako. :mrgreen:
 
mate said:
Ako voda ima put za dole to je ok za ciglu ali će onda i napraviti pore pa će propadati. Bitno da si pokazao dobru volju. :mrgreen: A ako bude love za deset godina kupiš si terenca. :jesus: :LOL:

Kod mene stavljen lijevani asfalt i prema viđenom bojim se ljeta. Jako. :mrgreen:
sve to stoji,bilo je tu puno kalkulacija,jedni vele bude vlage u njoj, pa drugi vele da će se drobiti,treći da mi bude rasla trava iz fuga .sve sam to izvagao ,da imam love viška i ne trebam za neke druge stvari stavio bi kocku prije nego asvalt a cjenovno i nije neka razlika.
 
mate said:
A ako bude love za deset godina kupiš si terenca. :jesus: :LOL:

(y) :LOL: :mrgreen:
onda ni sneg nebu trebal cistit ispred garaže
 
ronny said:
sve to stoji,bilo je tu puno kalkulacija,jedni vele bude vlage u njoj, pa drugi vele da će se drobiti,treći da mi bude rasla trava iz fuga .sve sam to izvagao ,da imam love viška i ne trebam za neke druge stvari stavio bi kocku prije nego asvalt a cjenovno i nije neka razlika.

Kocka je ok gdje može, imam one betonske u donjem dvorištu, za ovaj dio gdje su auti nisu bile opcija.
 
poštar said:
I ja sam baš nedavno završio ali sam stavlja vrtne rešetke i posija djetelinu.
Sve je ljepše od betona.


(y) (y) (y) (y)

*ba vas cimenat, i beton i asfalt


 
mate said:
Kocka je ok gdje može, imam one betonske u donjem dvorištu, za ovaj dio gdje su auti nisu bile opcija.
meni je kocka od svega navedenog još i najljepša i mislim da je najtrajnija.problem je samo kaj ju iz auta pokapa ulje pa je flekava,gledam neka stara dvorišta tu u selu koja su poteracana ciglom ,jako se dobro drži još da se malo očisti od zemlje i trave kaj je s vremenom probila bilo bi jako ljepo.pričaju mi ljudi da su stavljali ciglu direkt na zemlju i to drži već 50 godina,naravno to je onda bila nova cigla a ova moja je toliko bila ugrađena u stari štagalj pa sad još ide u dvorište,haha al negdje ju moram potrošiti.
 
ronny said:
da to znam i sam da nije vječno rješenje ali se nadam da kroz nekih 10 godina bude love da se stavi kocka ili nekaj bolje ,za sada bu moralo i ovo trajati.teret neče na ovo nikakav teži od auta jer imam prilaz i sa stražnje strane garaža na dvorište a ispod cigle ima više od pola metra kamena šakača i sipine pa nevjerujem da bude stajala vlaga na njoj. (y)

To ti deset godina nemre zdržat ali nikak!! A  i neznam jel misliš sa autom prek toga?? Imam tak složeno na ranču u zagorju ali samo na dijelu gdje su nam stol i klupe i tak je več nakon pet- šest godina počelo trunut i pucat,,,, :(