Auspuh i registracija

cuky750 said:
pozdrav

evo i malo informacija o mjerenju zvuka koji bi se trebao obavljati na nasim prometnicama

kao sta doznajem od sluzbene osobe zvuk se nesmije mjeriti u naseljenim mjestima ili takozvano nesmije biti nikakvoh zgrada,kuca ili bilo kakvih objekata u blizini 100 metara nadalje uredaj mora biti smjesten na podrucu koje je zvucno izolirano od vanjskih utjecaja i nadalje mora biti cista povrsina cca 100metara kvadratnih da bi se uopce moglo pristupiti mjerenju glasnoce zvuka. nadalje samo savjet dobar odvjetnik i zalba na osnovu mjerena jacine zvuka na nasim cestama padaju vrlo brzo u vodu.
izvanredni teh? zanimljivo ali istinito ali samo tri teh.pregleda u hrv su ovlastena za mjerenje zvuka u idealnim uvjetima. tje da posjeduju prostor za to pa decki samo udrite nek se cuje!!! (y) :D :D :D :D :D
:mrgreen: "Službena osoba" te dovela u zabludu jer to i nije baš tako kako si nam prenio. Može se i smije mjerenje obaviti i na križanju Ilice s
Frankopanskom ( :mrgreen: uz uvjet da u tom trenu ne prolazi tramvaj). Dovoljno je imati umjeren fonometar, cestu, zainteresiranog pandura i udaljenost veću od 3 metra do najbližeg zida.  :mrgreen:
 
DacMan said:
vezano za temu (p...... offtopičari)

Bio prošli tjedan, imam LeoVince sa onim CE-om, reko frajer nema veze nego mora mjerit i mora se slagat sa plocicom na motoru. Izmjerio, sve bilo uredu.

Eto, tak da u hrv papiri znače isto što i oni od palome.
CE znaci da je homologiran za cestu (s montiranim dB killerom) i ako je ispravan trebala bi biti buka u zakonskom okviru, a ne znaci da si izuzet od mjerenja :wink: bez njega nemres ni na cestu ni na tehnicki (ako se drze propisa kao vani) mozes imati 70 puta CE i s neispravnom vunom pa nebus imal buku kako pise u papirima spulje  :jesus: :LOL: :mrgreen:

i taj CE ti bar omogucuje da mozes prek grane :mrgreen:
 
Zapru je u pravu osim što bih dodao ....
CE zapravo znači da je proizvod (bilo koji) izrađen prema zakonima i standardima važećim u EU i kao takav može se slobodno kretati zemljama članicama.
Čini mi se da od 2012 godine neće biti moguće niti ući u zemlje članice sa bilo kojim proizvodom (pa i spuhom iako on odgovara po razini buke) ak na njemu nema oznake CE.
No nisam siguran hoće li se to primjenjivati i retroaktivno na proizvode  :misli:
 
Pec said:
:mrgreen: "Službena osoba" te dovela u zabludu jer to i nije baš tako kako si nam prenio. Može se i smije mjerenje obaviti i na križanju Ilice s
Frankopanskom ( :mrgreen: uz uvjet da u tom trenu ne prolazi tramvaj). Dovoljno je imati umjeren fonometar, cestu, zainteresiranog pandura i udaljenost veću od 3 metra do najbližeg zida.  :mrgreen:
nisam ja rekao da oni to nemogu ili nesmiju napraviti na cesti prijatelju samo sam rekao kakvi uvjeti moraju biti za takve stvari. a uostalom zalbom na takve stvari se rjesava sve .  to sam mislio a ne sta oni mogu ili nemogu. to je njihova stvar jer im je posao da  to rade pa ako prođe prođe.
 
cuky750 said:
nisam ja rekao da oni to nemogu ili nesmiju napraviti na cesti prijatelju samo sam rekao kakvi uvjeti moraju biti za takve stvari. a uostalom zalbom na takve stvari se rjesava sve .  to sam mislio a ne sta oni mogu ili nemogu. to je njihova stvar jer im je posao da  to rade pa ako prođe prođe.
Ti uvjeti koje si naveo su nebulozni i satirični. Postoje propisi, regulative, sve je na ovom forumu elaborarirano 100 puta po toj temi a i čovjek ti je dao PDF post ispod tvog. (y)
Za žalbu sam uvijek da se razumijemo (svaku kaznu sam riješio žalbom), ali dok ne postane nebulozna.
 
maRRio 8 said:
Ti uvjeti koje si naveo su nebulozni i satirični. Postoje propisi, regulative, sve je na ovom forumu elaborarirano 100 puta po toj temi a i čovjek ti je dao PDF post ispod tvog. (y)
Za žalbu sam uvijek da se razumijemo (svaku kaznu sam riješio žalbom), ali dok ne postane nebulozna.
ma nije ni bitno imao sam dobru namjeru reci nesto a sad se iz toga radi cijela " nebuloza" nije ni bitno ja sam rekao kako sam ja rjesio. pozdrav i bez ljutnje. svako zna svoje kako svaki zakon ima svoje prednosti, ima i nedostatke ocito. :) (y)